domino - synonyma

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
3
Velikost: 67.68 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
14. 10. 2021
Cena:
33 Kč vč. DPH
Sdílet:

Hra pro rozvoj slovní zásoby – tvorba vět se slovy stejného významu.

Popis:
Celkem 36 laminovaných kartiček se zaoblenými kraji – vhodnými pro manipulaci. Na kartičce jsou vždy dvě slova. Z druhé strany mají karty čísla. Můžete využít například pokud hrajete s malými dětmi, které ještě nevydrží skládat celou hru nebo je pro ně příliš mnoho karet pro výběr demotivující. Díky číslování z druhé strany si vyberete například jen 10 karet po sobě jdoucích.

Práce s pomůckou:
Kartičky se zamíchají a rozloží tak, aby byly vidět slova. Dítě vybere jednu kartu a položí na stůl. Poté se snaží najít další kartičku, která navazuje slovem stejného významu. Vhodné je tvořit na příslušná slova rovnou i věty. Hra končí ve chvíli, kdy dítě vytvoří souvislého hada, který se napojí opět na první kartu, což je zároveň kontrolou.

Lze hrát i ve více lidech jen s nižším počtem karet. A cílem nemusí být složení hada, ale prostě jen proces skládání. Dětem to stačí. Nebo lze naopak hrát se skupinou dětí ve třídě. Děti si mezi sebou rozdají všechny kartičky a někdo začne: vymyslí větu na příslušné slovo. Ten, kdo má k němu protiklad na své kartě, vymyslí zase jinou větu na toto slovo. A kartu přiloží. Tímto způsobem jsou všichni zapojeni do hry a společně vytváří hada. Věty mohou současně i psát.

Velikost: 9 x 4,5 cm.

Rozvíjené dovednosti:
– rozvoj slovní zásoby
– jemná motorika

Návod na výrobu:
1. Oboustranný tisk. K tisku 3 x A4.
2. Laminace.
3. Stříhání.

Další produkty od autora ZODPOVĚDNÁ VÝUKA

14239
Nezařazené k předmětu
MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Projekty
Materiál zahrnuje: - vánoční biblický příběh, - křížovku s 13ti písmennou tajenkou, - 13 úkolů k řešení, - betlém na
40.00 Kč
514
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Kalendář pro děti
Kalendář k sestavení na nástěnku či lednici. Pro domácí i školní využití. Celková velikost: 75 x50 cm. Skládá se z 11ti
60.00 Kč
102470
Český jazyk - gramatika
3., 4.
Skládačky
Jak děti naučit slovní druhy? Pro procvičení použijte 27 předpřiravených vět, kde děti díky manipulaci s montessori
40.00 Kč
4990
Matematika
4.
Didaktické hry
Popis: 36 karet, na nichž jsou dvě čísla – jedno římské a jedno arabské. Karty jednotlivými převody navazují na sebe a
33.00 Kč
domino - synonyma domino - synonyma
Hra pro rozvoj slovní zásoby – tvorba vět se slovy stejného významu. Popis: Celkem 36 laminovaných kartiček se zaoblenými kraji – vhodnými pro manipulaci. Na kartičce jsou vždy dvě slova. Z druhé strany mají karty čísla. Můžete využít například pokud hrajete s malými dětmi, které ještě nevydrží skládat celou hru nebo je pro ně příliš mnoho karet pro výběr demotivující. Díky číslování z druhé strany si vyberete například jen 10 karet po sobě jdoucích. Práce s pomůckou: Kartičky se zamíchají a rozloží tak, aby byly vidět slova. Dítě vybere jednu kartu a položí na stůl. Poté se snaží najít další kartičku, která navazuje slovem stejného významu. Vhodné je tvořit na příslušná slova rovnou i věty. Hra končí ve chvíli, kdy dítě vytvoří souvislého hada, který se napojí opět na první kartu, což je zároveň kontrolou. Lze hrát i ve více lidech jen s nižším počtem karet. A cílem nemusí být složení hada, ale prostě jen proces skládání. Dětem to stačí. Nebo lze naopak hrát se skupinou dětí ve třídě. Děti si mezi sebou rozdají všechny kartičky a někdo začne: vymyslí větu na příslušné slovo. Ten, kdo má k němu protiklad na své kartě, vymyslí zase jinou větu na toto slovo. A kartu přiloží. Tímto způsobem jsou všichni zapojeni do hry a společně vytváří hada. Věty mohou současně i psát. Velikost: 9 x 4,5 cm. Rozvíjené dovednosti: – rozvoj slovní zásoby – jemná motorika Návod na výrobu: 1. Oboustranný tisk. K tisku 3 x A4. 2. Laminace. 3. Stříhání.
UUCZ-19314
Český jazyk - gramatika>Didaktické hry>2.
33.00