Králík Mrkvomil miluje podstatná jména

Ročník:
3., 4., 5., 6., 7.
Kategorie:
Počet stran:
22
Velikost: 1.9 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
30. 12. 2023
Sdílet:

Multifunkční pomůcka od 3. do 5. třídy k procvičení podstatných jmen. Odlišení od ostatních slovních druhů, určení rodu a vzoru.

Produkt slouží jako manipulační multifunkční pomůcka od třetí do páté třídy. (Možno použít i v šesté jako opakování). Představuje králíka Mrkvomila, který má rád mrkvičky, ale je také tuze vybíravý. Někdy má chuť na všechna podstatná jména, někdy pouze třeba na podstatná jména rodu středního. Záleží na učiteli, kterou kategorii si pro žáky vybere. Přílohou produktu je několik námětů pro využití pomůcky a vytvoření samostatné zpětné kontroly správnosti žáky. Produkt může sloužit i jako výzdoba třídy.

Produkt obsahuje popisky kategorií (název osoby/zvířete/..., rody, vzory, životnost), 70 ks mrkví s podstatnými jmény, 56 mrkví s ostatními slovnímu druhy, králíka Mrkvomila i jeho úvodní řeč a náměty na hry a aktivitity.

Úroveň pro:

  • 3. ročník –  rozpoznání podstatných jmen od ostatních slovních druhů, přiřazení ke kategoriím: název osoby, zvířete, věci (pro zdatnější žáky možno rozšířit i na názvy dějů a vlastností), určení rodu podstatných jmen
  • 4. ROČNÍK, 5. ROČNÍK – určování vzorů podstatných jmen

Další produkty od autora Žaneta Radimecká (Hrubešová)

4623
Český jazyk
MŠ - předškoláci, 1., 2.
Pracovní listy
Brožura obsahuje šablony pro tvorbu písmenek české abecedy. Ke každému písmenku (kromě ď, ň, y, q, w) je přiložen námět
59.00 Kč
298427
Anglický jazyk
Batole (1 - 3 roky), MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Procvičte barvy v českém jazyce, angličtině anebo si prostě užijte zábavu a moment překvapení s kouzelnými lektvary od
0.00 Kč
16278
Prvouka
MŠ - předškoláci, 1., 2., 3.
Pracovní listy
Tři králové přinesli do Betléma zlato, kadidlo a myrhu. Nakresli, jaké tři různé dary bys přinesl/a pro Ježíška ty
0.00 Kč
32765
Nezařazené k předmětu
MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., 6.
Pracovní listy
Brzy slaví svátek nejdůležitější osoby na světě🥰. Pracovní list ke stažení zdarma.
0.00 Kč
Králík Mrkvomil miluje podstatná jména Králík Mrkvomil miluje podstatná jména
Multifunkční pomůcka od 3. do 5. třídy k procvičení podstatných jmen. Odlišení od ostatních slovních druhů, určení rodu a vzoru. Produkt slouží jako manipulační multifunkční pomůcka od třetí do páté třídy. (Možno použít i v šesté jako opakování). Představuje králíka Mrkvomila, který má rád mrkvičky, ale je také tuze vybíravý. Někdy má chuť na všechna podstatná jména, někdy pouze třeba na podstatná jména rodu středního. Záleží na učiteli, kterou kategorii si pro žáky vybere. Přílohou produktu je několik námětů pro využití pomůcky a vytvoření samostatné zpětné kontroly správnosti žáky. Produkt může sloužit i jako výzdoba třídy. Produkt obsahuje popisky kategorií (název osoby/zvířete/..., rody, vzory, životnost), 70 ks mrkví s podstatnými jmény, 56 mrkví s ostatními slovnímu druhy, králíka Mrkvomila i jeho úvodní řeč a náměty na hry a aktivitity. Úroveň pro: 3. ročník –  rozpoznání podstatných jmen od ostatních slovních druhů, přiřazení ke kategoriím: název osoby, zvířete, věci (pro zdatnější žáky možno rozšířit i na názvy dějů a vlastností), určení rodu podstatných jmen 4. ROČNÍK, 5. ROČNÍK – určování vzorů podstatných jmen
UUCZ-452
Český jazyk - gramatika>Didaktické hry>3.>4.>5.>6.>7.>Jaro>Velikonoce
49.00