Vyjmenovaná slova po P - procvičování

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
12
Velikost: 273.34 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající Lucie Ketzerová
Nahráno:
Naposledy upraveno:
11. 4. 2023
Sdílet:

Soubor obsahuje 90 kartiček se slovy určených k procvičování vyjmenovaných slov po P.

Využití:

1. Rozcvička - žák přečte své slovo a odůvodní správné y/ý - i/í

Žáci si posílají klobouk se slovy. Každý z nich si vytáhne jedno slovo, postupně svá slova přečtou a odůvodní správnost psaní y/i. Aktivitu můžeme zařadit na začátek hodiny. K procvičování je možné využít např. koberec.

2. Diktát - žáci vylosují několik slov, které jim následně vyučující nadiktuje.

3. Vymysli větu - každý žák si vytáhne (z krabičky či klobouku) 1-2 kartičky, doplní správné y/ý,i/í ve slově, vymyslí větu s daným slovem a poté ji napíše do sešitu či na papír.

 

Pro delší trvanlivost doporučuji kartičky zalaminovat. V případě černobílého tisku je vhodné karty vytisknout na barevný papír. Díky tomu je možné tuto sadu kartiček propojit s dalšími sadami vyjmenovaných slov, a přesto zachovat možnost jejich odlišení. Pro menší kartičky doporučuji tisknout 2 strany na 1 list.

Další produkty od autora Lucie Ketzerová

59729
Český jazyk
3., 4.
Didaktické hry
Soubor je zaměřen na procvičování rodu podstatných jmen . Obsahuje 4 karty s názvy jednotlivých rodů (mužský - životný
29.00 Kč
27927
Český jazyk - čtení
1., Speciální pedagogika
Didaktické hry
Soubor obsahuje 70 slov se slabikami BĚ, PĚ, VĚ ke čtení na celý týden (10 kartiček/den). Černobílá verze. Postup: Žáci
29.00 Kč
59281
Český jazyk
4.
Výzdoba třídy
Materiál je určen k seznámení žáků se vzory podstatných jmen. Obsahuje plakátky s názvy jednotlivých rodů + vzory
25.00 Kč
257309
Český jazyk
4.
Didaktické hry
Cílem materiálu je zábavnou formou procvičit vzory podstatných jmen rodu mužského (životného a neživotného). Soubor
33.00 Kč
Vyjmenovaná slova po P - procvičování Vyjmenovaná slova po P - procvičování
Soubor obsahuje 90 kartiček se slovy určených k procvičování vyjmenovaných slov po P. Využití: 1. Rozcvička - žák přečte své slovo a odůvodní správné y/ý - i/íŽáci si posílají klobouk se slovy. Každý z nich si vytáhne jedno slovo, postupně svá slova přečtou a odůvodní správnost psaní y/i. Aktivitu můžeme zařadit na začátek hodiny. K procvičování je možné využít např. koberec. 2. Diktát - žáci vylosují několik slov, které jim následně vyučující nadiktuje.3. Vymysli větu - každý žák si vytáhne (z krabičky či klobouku) 1-2 kartičky, doplní správné y/ý,i/í ve slově, vymyslí větu s daným slovem a poté ji napíše do sešitu či na papír.   Pro delší trvanlivost doporučuji kartičky zalaminovat. V případě černobílého tisku je vhodné karty vytisknout na barevný papír. Díky tomu je možné tuto sadu kartiček propojit s dalšími sadami vyjmenovaných slov, a přesto zachovat možnost jejich odlišení. Pro menší kartičky doporučuji tisknout 2 strany na 1 list.
UUCZ-290105
Český jazyk - gramatika>Didaktické hry>3.
27.00