Vyjmenovaná slova po P - procvičování

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
12
Velikost: 273.34 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
11. 4. 2023
Sdílet:

Soubor obsahuje 90 kartiček se slovy určených k procvičování vyjmenovaných slov po P.

Využití:

1. Rozcvička - žák přečte své slovo a odůvodní správné y/ý - i/í

Žáci si posílají klobouk se slovy. Každý z nich si vytáhne jedno slovo, postupně svá slova přečtou a odůvodní správnost psaní y/i. Aktivitu můžeme zařadit na začátek hodiny. K procvičování je možné využít např. koberec.

2. Diktát - žáci vylosují několik slov, které jim následně vyučující nadiktuje.

3. Vymysli větu - každý žák si vytáhne (z krabičky či klobouku) 1-2 kartičky, doplní správné y/ý,i/í ve slově, vymyslí větu s daným slovem a poté ji napíše do sešitu či na papír.

 

Pro delší trvanlivost doporučuji kartičky zalaminovat. V případě černobílého tisku je vhodné karty vytisknout na barevný papír. Díky tomu je možné tuto sadu kartiček propojit s dalšími sadami vyjmenovaných slov, a přesto zachovat možnost jejich odlišení. Pro menší kartičky doporučuji tisknout 2 strany na 1 list.

Další produkty od autora Lucie Ketzerová

36908
Český jazyk - gramatika
1., 2.
Pracovní listy
Materiál slouží k procvičování a upevňování učiva slabik bě, pě, vě . Žáci si vytvoří zábavnou formou své akvárium a
29.00 Kč
121887
Český jazyk
4.
Didaktické hry
Materiál je určen k procvičování vzorů podstatných jmen - rodu mužského (životného, neživotného). Obsahuje 6 kartiček s
27.00 Kč
149036
Český jazyk
2.
Didaktické hry
Materiál obsahuje 4 soubory s přepisy určené na jednotlivá roční období. Popis jednotlivých souborů: JARNÍ PŘEPIS Soubor
74.00 Kč
41651
Český jazyk - gramatika
2.
Didaktické hry
Soubor obsahuje 16 předlohových kartiček (celkem 80 slov) určených k procvičování párových souhlásek uvnitř a na konci
25.00 Kč
Vyjmenovaná slova po P - procvičování Vyjmenovaná slova po P - procvičování
Soubor obsahuje 90 kartiček se slovy určených k procvičování vyjmenovaných slov po P. Využití: 1. Rozcvička - žák přečte své slovo a odůvodní správné y/ý - i/í Žáci si posílají klobouk se slovy. Každý z nich si vytáhne jedno slovo, postupně svá slova přečtou a odůvodní správnost psaní y/i. Aktivitu můžeme zařadit na začátek hodiny. K procvičování je možné využít např. koberec. 2. Diktát - žáci vylosují několik slov, které jim následně vyučující nadiktuje. 3. Vymysli větu - každý žák si vytáhne (z krabičky či klobouku) 1-2 kartičky, doplní správné y/ý,i/í ve slově, vymyslí větu s daným slovem a poté ji napíše do sešitu či na papír.   Pro delší trvanlivost doporučuji kartičky zalaminovat. V případě černobílého tisku je vhodné karty vytisknout na barevný papír. Díky tomu je možné tuto sadu kartiček propojit s dalšími sadami vyjmenovaných slov, a přesto zachovat možnost jejich odlišení. Pro menší kartičky doporučuji tisknout 2 strany na 1 list.
UUCZ-290105
Český jazyk - gramatika>Didaktické hry>3.
27.00