KVARTETO – MEZIVÁLEČNÁ AVANTGARDA – PROLETÁŘSKÁ POEZIE, POETISMUS, SURREALISMUS

Kategorie:
Počet stran:
10
Velikost: 6.52 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající Kačka Kačka
Nahráno:
Naposledy upraveno:
13. 5. 2025
Sdílet:

Oblíbená karetní hra, která nenásilnou formou zopakuje a upevní znalosti o autorech české meziválečné avantgardy - proletářského umění, poetismu a surrealismu.

Kvarteto obsahuje 40 karet s díly autorů: K. Biebla, F. Halase, V. Holana, V. Nezvala, S. K. Neumanna, J. Seiferta, J. Wolkera, informace o proletářském umění, poetismu a surrealismu.

Na kartách jsou vždy uvedeny 4 informace.

Karty obsahují fotografie konkrétního autora. Všechny obrázky jsou čerpány z volné licence Creative Commons.

Jednotlivé karty jsem si vytiskla a zalaminovala, aby déle vydržely. Z rubové strany jsou označeny symbolem této karetní hry - kvarteta.

Karty jsou rozděleny podle jednotlivých autorů a jejich děl po čtyřech.

Tisknu vždy alespoň 3 sady, aby byly k dispozici pro všechny žáky.

Pravidla tohoto literárního kvarteta jsou stejná jako u klasického KVARTETA. Hry se musí zúčastnit alespoň 3 hráči, kteří si mezi sebou rozdají přibližně stejný počet karet. V tomto případě ten, kdo má nejméně karet, začíná. Cílem hry je posbírat co nejvíce kvartet. Ten, kdo je na tahu, si vždy od dalšího hráče vyžádá jednu konkrétní kartu, kterou potřebuje do sbírky. ten, kdo posbírá nejvíce kvartet, vyhrává.

Obrázky jsou z Wikimedia Commons.


 

Další produkty od autora Kačka Kačka

875341
Český jazyk - gramatika
7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Tento materiál slouží k procvičení skloňování obecných jmen přejatých. Úkoly jsou vždy ve dvou úrovních. Zelené karty
48.00 Kč
860747
Hudební výchova
4., 5., 6., 7., 8., 9., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Já mám, kdo má
Materiál obsahuje 40 kartiček s obrázky hudebních nástrojů. Na kartách jsou v horní části obrázky hudebních nástrojů a v
36.00 Kč
875336
Český jazyk - literatura
8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Skládačky
Kvarteto obsahuje 40 karet, na kterých lze procvičit některá díla těchto 10 spisovatelů: E. Bass, K. Čapek, J. Drda, V
42.00 Kč
914517
Český jazyk - literatura
7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Demonstrační obrázky - kartičky
Materiál obsahuje 8 plakátů/obrázků představitelů 3. fáze českého národního obrození. Lze vytisknout na formát A3 nebo i
46.00 Kč
KVARTETO – MEZIVÁLEČNÁ AVANTGARDA – PROLETÁŘSKÁ POEZIE, POETISMUS, SURREALISMUS KVARTETO – MEZIVÁLEČNÁ AVANTGARDA – PROLETÁŘSKÁ POEZIE, POETISMUS, SURREALISMUS
Oblíbená karetní hra, která nenásilnou formou zopakuje a upevní znalosti o autorech české meziválečné avantgardy - proletářského umění, poetismu a surrealismu.Kvarteto obsahuje 40 karet s díly autorů: K. Biebla, F. Halase, V. Holana, V. Nezvala, S. K. Neumanna, J. Seiferta, J. Wolkera, informace o proletářském umění, poetismu a surrealismu.Na kartách jsou vždy uvedeny 4 informace.Karty obsahují fotografie konkrétního autora. Všechny obrázky jsou čerpány z volné licence Creative Commons.Jednotlivé karty jsem si vytiskla a zalaminovala, aby déle vydržely. Z rubové strany jsou označeny symbolem této karetní hry - kvarteta.Karty jsou rozděleny podle jednotlivých autorů a jejich děl po čtyřech.Tisknu vždy alespoň 3 sady, aby byly k dispozici pro všechny žáky.Pravidla tohoto literárního kvarteta jsou stejná jako u klasického KVARTETA. Hry se musí zúčastnit alespoň 3 hráči, kteří si mezi sebou rozdají přibližně stejný počet karet. V tomto případě ten, kdo má nejméně karet, začíná. Cílem hry je posbírat co nejvíce kvartet. Ten, kdo je na tahu, si vždy od dalšího hráče vyžádá jednu konkrétní kartu, kterou potřebuje do sbírky. ten, kdo posbírá nejvíce kvartet, vyhrává.Obrázky jsou z Wikimedia Commons. 
UUCZ-878336
Český jazyk - literatura>Skládačky>8.>9.>SŠ>ZŠ – 2. STUPEŇ
46.00