3 BĚHACÍ HRY - OSOBA, ČÍSLO A ČAS - slovesa

Předmět:
Ročník:
Počet stran:
11
Velikost: 4 MB
Typ souboru: zip
Nahráno:
Naposledy upraveno:
28. 12. 2023
Sdílet:

"Čti, procvičuj mluv. kategorie sloves, hýbej se..."

3 běhací hry na téma určování osoby, čísla a času sloves.

Ke každé hře je 8 vět + 8 obrázků.

- vznikne tajenka – jako kontrola práce

+ další využití materiálu

3 témata:

 - Škola

 - Sport

 - Zvířata v ZOO

 

Jak hrát?

Rozvěsíme obrázky ke hře např. na chodbě, ve třídě…

Každé dítě dostane pracovní list (velikost A5).

Postupně si přečte věty a u vyznačených sloves určí osobu, číslo, čas.

Pro kontrolu si zajdou najít obrázek. Hledají obrázek buď podle toho, co je ve větě napsáno (obrázek s větou souvisí) a zkontrolují si zapsané určení mluvnických kategorií – to, co určily s tím, co je zapsáno u obrázku.

Mohou hledat i podle zapsaných kategorií.

Zapíšou písmeno, které je na daném obrázku za správnou větu.

Po vyplnění celého listu přečtou a zapíšou tajenku – čte se zdola nahoru.

Dále si mohou o daném tématu povídat, vymýšlet věty, příběhy…

 

Proč hrát Běhací hru? Co vlastně žákům dá?

- žáci čtou s porozuměním

- procvičují si určování mluvnických kategorií sloves (osoba, číslo a čas)

- sami si svou práci kontrolují a případně opraví

- hýbají se + mají pocit, že si vlastně hrají

- mohou vymýšlet jiné věty k obrázků, příběhy

- mohou názvy zvířat poskládat podle abecedy

Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ.

Další produkty od autora HRAVĚ VÝUKOU - Učitelka Věrka

27794
Český jazyk - čtení
2., 3.
Pracovní listy
Děti přiřadí obrázky k textům podle obsahu, nalepí je. Jednotlivé části textu s nalepenými obrázky seřadí podle
35.00 Kč
368333
Matematika
2., 3., 4.
Didaktické hry
„Vyber a označ čísla, která jsou násobky daného čísla. Zkontroluj na zadní straně.“ Materiál slouží k procvičení násobků
45.00 Kč
190297
Český jazyk - čtení
1., 2., 3.
Postřehovky
10 příběhů s tvrzeními o obsahu, při kterých děti rozhodují, zda je tvrzení pravdivé nebo lživé. Mé děti velmi rády
49.00 Kč
636054
Český jazyk - čtení
MŠ - předškoláci, 1., 2., 3.
Didaktické hry
„Poskládej slova podle abecedy. Najdeš obrázky začínající na k?“ Materiál slouží k procvičení abecedy, prvního písmene
69.00 Kč
3 BĚHACÍ HRY - OSOBA, ČÍSLO A ČAS - slovesa 3 BĚHACÍ HRY - OSOBA, ČÍSLO A ČAS - slovesa
"Čti, procvičuj mluv. kategorie sloves, hýbej se..."3 běhací hry na téma určování osoby, čísla a času sloves.Ke každé hře je 8 vět + 8 obrázků.- vznikne tajenka – jako kontrola práce+ další využití materiálu3 témata:  - Škola - Sport - Zvířata v ZOO Jak hrát? Rozvěsíme obrázky ke hře např. na chodbě, ve třídě…Každé dítě dostane pracovní list (velikost A5). Postupně si přečte věty a u vyznačených sloves určí osobu, číslo, čas. Pro kontrolu si zajdou najít obrázek. Hledají obrázek buď podle toho, co je ve větě napsáno (obrázek s větou souvisí) a zkontrolují si zapsané určení mluvnických kategorií – to, co určily s tím, co je zapsáno u obrázku. Mohou hledat i podle zapsaných kategorií.Zapíšou písmeno, které je na daném obrázku za správnou větu.Po vyplnění celého listu přečtou a zapíšou tajenku – čte se zdola nahoru.Dále si mohou o daném tématu povídat, vymýšlet věty, příběhy… Proč hrát Běhací hru? Co vlastně žákům dá?- žáci čtou s porozuměním- procvičují si určování mluvnických kategorií sloves (osoba, číslo a čas)- sami si svou práci kontrolují a případně opraví- hýbají se + mají pocit, že si vlastně hrají- mohou vymýšlet jiné věty k obrázků, příběhy- mohou názvy zvířat poskládat podle abecedyJedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ.
UUCZ-126883
Český jazyk>Didaktické hry>Pracovní listy>3.>4.
49.00