4 prezentace ptáci pro 3.-5.třídu

Ročník:
3., 4., 5.
Kategorie:
Počet stran:
42
Velikost: 14.22 MB
Typ souboru: zip
Nahráno:
Naposledy upraveno:
16. 5. 2022
Sdílet:

4 krátké prezentace formou šifrování děti procvičí znalosti nejen našeho ptactva - ideální materiál na zpestření nejen on-line výuky

Soubor obsahuje 4 prezentace – čas se bude lišit, jedna prezentace zabere cca 5-15 min. a je určen pro větší děti – 3.-5. třída

Dokument lze otevřít pouze pro čtení a lze použít jako zpestření normální i online výuky.

Zdroj obrázku je Canva nebo https://pixabay.com/.

 

Prezentace obsahuje:

Úvodní nadpis

Popis úkolu

Několik slejdů

Popis jak vyluštit šifru

 

1.     Ptačí skládačka – Děti mají za úkol seřadit správně písmenka, aby vznikl název ptáka, který je na fotografii. Pak si ho napíšou na papírek. Na závěr spočítají jednotlivá písmena a v tabulce vymění čísla za písmena a vznikne jim tajenka.

2.     Křížovka ptáci – Na slejdech je vždy část fotografie ptáka. Děti jí musí poznat o koho se jedná a název se jim musí vejít do příslušných čtverečků (podobně jako u křížovky). Děti si zapíšou pouze písmeno, které jim vychází v červeném políčku. Na konci přečtou písmena po sobě a vznikne jim tajenka.

3.     Chybějící písmena ptáci – Na každém slejdu je vždy fotka (ne moc známého) ptáka a několik písmenek. Úkolem dětí je složit z písmenek jeho název a jedno písmeno jim tam bude chybět – to si napíší na papírek. A na konci jim z těchto písmen vznikne tajenka.

Pozor menší děti nemusí názvy některých ptáků znát (křivka, žluna, …) ideálně bych jim připravila i nějaký atlas, aby si ptáky mohli najít (nebo internet)

4.     Ptačí slovní druhy – Na každém slejdu je několik slov jednoho slovního druhy, vždy je tam jeden záškodník, který patří k jinému slovního druhu. Děti mají za úkol najít toto slovo a zapsat si ho. Na konci jim vyjde věta (děti mohou mít i úkol doplnit správně čárku do věty).

Další produkty od autora Táborovky - Kateřina Hladišová

24216
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2.
Didaktické hry
Materiál je určen pro děti v MŠ a dětem 1.- 2.třída. Najdete zde různorodé aktivity. Kartičky na učení, barev, čísel
70.00 Kč
10033
Přírodověda
MŠ, Školní družina, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Oblíbená hra, kterou lze hrát jak venku v přírodě, tak ve třídě. Obsahuje: 12 hracích kartiček 40 motivů z přírody
35.00 Kč
19070
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Prezentace je určena pro učení morseovky. Soubor obsahuje 3 prezentace – čas se bude lišit, jedna prezentace zabere cca
55.00 Kč
23522
Český jazyk
Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Tyto kartičky jsou určeny pro opakování vzhledu jednotlivých písmen. Jedna kartička obsahuje vajíčko a v něm napsané
40.00 Kč
4 prezentace ptáci pro 3.-5.třídu 4 prezentace ptáci pro 3.-5.třídu
4 krátké prezentace formou šifrování děti procvičí znalosti nejen našeho ptactva - ideální materiál na zpestření nejen on-line výuky Soubor obsahuje 4 prezentace – čas se bude lišit, jedna prezentace zabere cca 5-15 min. a je určen pro větší děti – 3.-5. třída Dokument lze otevřít pouze pro čtení a lze použít jako zpestření normální i online výuky. Zdroj obrázku je Canva nebo https://pixabay.com/.   Prezentace obsahuje: Úvodní nadpis Popis úkolu Několik slejdů Popis jak vyluštit šifru   1.     Ptačí skládačka – Děti mají za úkol seřadit správně písmenka, aby vznikl název ptáka, který je na fotografii. Pak si ho napíšou na papírek. Na závěr spočítají jednotlivá písmena a v tabulce vymění čísla za písmena a vznikne jim tajenka. 2.     Křížovka ptáci – Na slejdech je vždy část fotografie ptáka. Děti jí musí poznat o koho se jedná a název se jim musí vejít do příslušných čtverečků (podobně jako u křížovky). Děti si zapíšou pouze písmeno, které jim vychází v červeném políčku. Na konci přečtou písmena po sobě a vznikne jim tajenka. 3.     Chybějící písmena ptáci – Na každém slejdu je vždy fotka (ne moc známého) ptáka a několik písmenek. Úkolem dětí je složit z písmenek jeho název a jedno písmeno jim tam bude chybět – to si napíší na papírek. A na konci jim z těchto písmen vznikne tajenka. Pozor menší děti nemusí názvy některých ptáků znát (křivka, žluna, …) ideálně bych jim připravila i nějaký atlas, aby si ptáky mohli najít (nebo internet) 4.     Ptačí slovní druhy – Na každém slejdu je několik slov jednoho slovního druhy, vždy je tam jeden záškodník, který patří k jinému slovního druhu. Děti mají za úkol najít toto slovo a zapsat si ho. Na konci jim vyjde věta (děti mohou mít i úkol doplnit správně čárku do věty).
UUCZ-16510
Český jazyk>Přírodověda>Ostatní>3.>4.>5.>Šifry>Živočichové
45.00