ČTENÍ S POROZUMĚNÍM – SLOVA se souhl. M L S P T + samohl. – CÉČKA

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
6
Velikost: 1.32 MB
Typ souboru: zip
Nahráno:
Naposledy upraveno:
21. 11. 2024
Sdílet:

„Otoč céčko, přečti slovo a najdi k němu obrázek. Kdo najde nejdříve, zakryje obrázek žetonkem.“

Materiál slouží ke čtení s porozuměním. Děti také trénují postřeh.
Jedná se o výukový materiál pro děti ZŠ.

Materiál obsahuje:
– céčko s obrázky (velikost 2x A4)
– 28 karet – céček se slovy (14 na A4)

Hra pro 2 – 4 hráče.
Ke hře potřebujete velké céčko s obrázky, malá céčka s e slovy (otočené tak, ať nejsou věty vidět), žetonky (nejsou součástí materiálu – můžete použít cokoliv jiného k zakrytí obrázků).
Pro 2 hráče:
Jeden z hráčů otočí kartu – céčko a přečte slovo. Až po přečtení začnou hledat obrázek ke slovu. Ten, kdo jej najde dříve, položí na obrázek žeton. Pokračuje ve čtení druhý hráč.
Na konci hry si děti sečtou své žetony.

Pro 3 – 4 hráče:
Jeden z hráčů otočí kartu a čte slovo. Ostatní hráči mohou už během čtení obrázek hledat. Ten, který slovo čte, obrázek nehledá.
Nalezený obrázek přikryje hráč svým žetonkem.
Pokračuje druhý hráč – čte slovo a ostatní hledají.

Hru můžete hrát i jiným způsobem, pokud vás napadne.

Další produkty od autora HRAVĚ VÝUKOU - Učitelka Věrka

160828
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Rámečky (štítky) můžete použít jako jmenovky (sešity, šuplíčky) nebo jako medaile, záložky (dopíšete pochvalu)…. 9 druhů
49.00 Kč
1051
Český jazyk - čtení
1., 2., 3.
Pracovní listy
Ke každé kartě dostanou děti obrázky (karta č. 1 + obrázky č.1). Po přečtení textu přiřadí správný obrázek. Pracovní
42.00 Kč
304948
Matematika
1.
Didaktické hry
„Vynásob, vyděl, zkontroluj.“ Materiál slouží k procvičení násobení a dělení 1 – 5. Materiál obsahuje: 30 karet s
54.00 Kč
328305
Nezařazené k předmětu
1., 2., 3., 4., 5.
Výzdoba třídy
Ozdobte si sešity, šuplíčky, pořadače jmenovkami. Materiál obsahuje: – 36 jmenovek se zvířátky Použití je čistě na vás.
35.00 Kč
ČTENÍ S POROZUMĚNÍM – SLOVA se souhl. M L S P T + samohl. – CÉČKA ČTENÍ S POROZUMĚNÍM – SLOVA se souhl. M L S P T + samohl. – CÉČKA
„Otoč céčko, přečti slovo a najdi k němu obrázek. Kdo najde nejdříve, zakryje obrázek žetonkem.“Materiál slouží ke čtení s porozuměním. Děti také trénují postřeh.Jedná se o výukový materiál pro děti ZŠ.Materiál obsahuje:– céčko s obrázky (velikost 2x A4)– 28 karet – céček se slovy (14 na A4)Hra pro 2 – 4 hráče.Ke hře potřebujete velké céčko s obrázky, malá céčka s e slovy (otočené tak, ať nejsou věty vidět), žetonky (nejsou součástí materiálu – můžete použít cokoliv jiného k zakrytí obrázků).Pro 2 hráče:Jeden z hráčů otočí kartu – céčko a přečte slovo. Až po přečtení začnou hledat obrázek ke slovu. Ten, kdo jej najde dříve, položí na obrázek žeton. Pokračuje ve čtení druhý hráč.Na konci hry si děti sečtou své žetony.Pro 3 – 4 hráče:Jeden z hráčů otočí kartu a čte slovo. Ostatní hráči mohou už během čtení obrázek hledat. Ten, který slovo čte, obrázek nehledá.Nalezený obrázek přikryje hráč svým žetonkem.Pokračuje druhý hráč – čte slovo a ostatní hledají.Hru můžete hrát i jiným způsobem, pokud vás napadne.
UUCZ-722905
Český jazyk>Český jazyk - čtení>Didaktické hry>1.
55.00