DEMONSTRAČNÍ KARTY ABECEDA + PLAKÁT A3

Předmět:
Kategorie:
Téma:
Počet stran:
11
Velikost: 9.86 MB
Typ souboru: PDF
Nahráno:
Naposledy upraveno:
11. 9. 2022
Sdílet:

35 DEMONSTRAČNÍCH KARET ABECEDA + PLAKÁT A3

soubor obsahuje  35 demonstračních karet ve velikosti A6 (4 karty na 1 A4) na jednotlivá písmena abecedy včetně písmen s diakritikou, plakát abeceda ve velikosti A3 a návod na výrobu.

Jak můžete karty využít? 

 

Možný způsob použití pro učení slovní zásoby a písmen: Karty vyskládáme na koberci nebo připevníme na tabuli do řady. Nejprve si každý obrázek pojmenujeme, nechte ať děti opakují.  Poté, co se s kartami seznámí, můžeme přejít k samotné aktivitě. Zábavné je v rytmu vyslovovat názvy písmen a obrázků a ukazovat přitom na jednotlivé obrázky. To vše alespoň 3x za sebou zopakovat. Když už máme pocit, že si jsou děti jisté a při opakování se nezasekávají, začneme karty postupně odstraňovat (nebo otáčet). Odebereme  jednu kartu a začneme opět pojmenovávat celou řadu. Když se dostaneme k prázdnému místu (otočené kartě), říkáme název obrázku - písmene, jako by tam bylo. Takto pokračujeme do té doby, než odstraníme (otočíme) všechny karty. 

Vybereme ty karty, u nichž chceme ověřit, že si děti zapamatovaly jejich názvy. Soubor karet dáme dětem do ruky a ony samy pojmenovávají jednotlivé obrázky. Pokud správně pojmenují karty, mohou je odložit, ty na které si nemohou vzpomenout, vrací dospod balíčku a zkouší to znovu, případně jim pak můžete pomoci vše zopakovat. 

11 STRAN A4

Další produkty od autora VERDAEL (Veronika Štěrbová)

2201
Prvouka
MŠ, MŠ - předškoláci, 1., Speciální pedagogika
Pracovní listy
Aktivita zaměřená na 10 denních činností včetně hygienických návyků a k nim patřící předměty, které s činností souvisí
40.00 Kč
86547
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, ZŠ – 1. STUPEŇ
Pexeso
Pexeso Vánoce je hra trénující u dětí paměť a soustředění, stejně tak jako zabaví celou rodinu. Je tematicky zaměřená na
39.00 Kč
3143
Logopedie
MŠ, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Didaktické hry
Hra dobble je skvělá postřehová hra, kdy každá karta má s jinou společný jen jeden jediný symbol. Úkolem hráčů je najít
40.00 Kč
94850
Přírodověda
MŠ, Školní družina, ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
BALÍČEK OBSAHUJE tyto materiály, které se prodávají jednotlivě: PTÁCI - 12 SKLÁDANEK - VERDAEL FOR KIDS Postřehovka
160.00 Kč
DEMONSTRAČNÍ KARTY ABECEDA + PLAKÁT A3 DEMONSTRAČNÍ KARTY ABECEDA + PLAKÁT A3
35 DEMONSTRAČNÍCH KARET ABECEDA + PLAKÁT A3 soubor obsahuje  35 demonstračních karet ve velikosti A6 (4 karty na 1 A4) na jednotlivá písmena abecedy včetně písmen s diakritikou, plakát abeceda ve velikosti A3 a návod na výrobu. Jak můžete karty využít?    Možný způsob použití pro učení slovní zásoby a písmen: Karty vyskládáme na koberci nebo připevníme na tabuli do řady. Nejprve si každý obrázek pojmenujeme, nechte ať děti opakují.  Poté, co se s kartami seznámí, můžeme přejít k samotné aktivitě. Zábavné je v rytmu vyslovovat názvy písmen a obrázků a ukazovat přitom na jednotlivé obrázky. To vše alespoň 3x za sebou zopakovat. Když už máme pocit, že si jsou děti jisté a při opakování se nezasekávají, začneme karty postupně odstraňovat (nebo otáčet). Odebereme  jednu kartu a začneme opět pojmenovávat celou řadu. Když se dostaneme k prázdnému místu (otočené kartě), říkáme název obrázku - písmene, jako by tam bylo. Takto pokračujeme do té doby, než odstraníme (otočíme) všechny karty.  Vybereme ty karty, u nichž chceme ověřit, že si děti zapamatovaly jejich názvy. Soubor karet dáme dětem do ruky a ony samy pojmenovávají jednotlivé obrázky. Pokud správně pojmenují karty, mohou je odložit, ty na které si nemohou vzpomenout, vrací dospod balíčku a zkouší to znovu, případně jim pak můžete pomoci vše zopakovat.  11 STRAN A4
UUCZ-178028
Český jazyk>Ostatní>Školní družina>MŠ - předškoláci>1.>2.>Abeceda
65.00