Filipojakubská noc, čarodějnické procesy

Kategorie:
Počet stran:
12
Velikost: 9.32 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající Bc. Lucie Stanovská
Nahráno:
Naposledy upraveno:
27. 4. 2025
Sdílet:

Připravila jsem pro vás komplexní materiál, který propojuje tématiku Filipojakubské noci, lidových tradic, historie čarodějnických procesů a kritického myšlení. Cílem není jen předat fakta, ale nabídnout žákům prostor pro diskusi, zamyšlení a pochopení dobového kontextu.

Součástí balíčku jsou:

  • Úvodní text o historii a tradici Filipojakubské noci
  • Rozšiřující texty o čarodějnických procesech s historickým rámcem
  • Příběh Zuzany Voglickové, inspirovaný skutečnými událostmi
  • Aktivity k tomuto tématu
  • Řešení případů a návrhy závěrů z pohledu dnešního světa
  • Otázky k textům a náměty pro reflexi

Cíl: Podpořit žáky v tom, aby si dokázali uvědomit, jak důležité je ověřování informací, kritické myšlení, spravedlnost a také jak snadno mohou předsudky a strach vést k tragickým důsledkům.

Náměty k využití:

  • můžete vést diskusi o tom, jak se liší „důkaz“ tehdy a dnes
  • žáci mohou pracovat samostatně, ve dvojicích nebo ve skupinách
  • aktivity lze kombinovat s dějepisem, literaturou, občanskou výchovou nebo jako projektový den

Další produkty od autora Bc. Lucie Stanovská

496687
Grafomotorika
MŠ - předškoláci, 1.
Pracovní listy
23 listů grafomotoriky a obtahovaček. Vhodné k černobílému tisku. Materiál slouží k procvičování ve školce, škole nebo
30.00 Kč
569029
Český jazyk - gramatika
2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Skládačky
Materiál Je primárně určen pro Světový den včel. Lze však použít i jako jarní materiál. Slouží k procvičení a upevnění
35.00 Kč
544473
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, 1.
Domino
Tento materiál je zaměřen na zrakovou percepci - stínování a hledání stejných obrázků. Obsahuje domino, pexeso
35.00 Kč
525646
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci
Lapbook
Lapbook k tématu Mezinárodního dne lesů je určen pro mateřskou školu. Obsahuje obtahovačku, lepení co v lese dělat
35.00 Kč
Filipojakubská noc, čarodějnické procesy Filipojakubská noc, čarodějnické procesy
Připravila jsem pro vás komplexní materiál, který propojuje tématiku Filipojakubské noci, lidových tradic, historie čarodějnických procesů a kritického myšlení. Cílem není jen předat fakta, ale nabídnout žákům prostor pro diskusi, zamyšlení a pochopení dobového kontextu.Součástí balíčku jsou:Úvodní text o historii a tradici Filipojakubské nociRozšiřující texty o čarodějnických procesech s historickým rámcemPříběh Zuzany Voglickové, inspirovaný skutečnými událostmiAktivity k tomuto tématuŘešení případů a návrhy závěrů z pohledu dnešního světaOtázky k textům a náměty pro reflexiCíl: Podpořit žáky v tom, aby si dokázali uvědomit, jak důležité je ověřování informací, kritické myšlení, spravedlnost a také jak snadno mohou předsudky a strach vést k tragickým důsledkům.Náměty k využití:můžete vést diskusi o tom, jak se liší „důkaz“ tehdy a dnesžáci mohou pracovat samostatně, ve dvojicích nebo ve skupináchaktivity lze kombinovat s dějepisem, literaturou, občanskou výchovou nebo jako projektový den
UUCZ-865687
Český jazyk>Dějepis>Ostatní>8.>9.>ZŠ – 2. STUPEŇ>🧙 Čarodějnice
39.00