HALLOWEEN a DUŠIČKY - čtení

Ročník:
3., 4., 5.
Počet stran:
5
Velikost: 2.37 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
27. 10. 2023
Cena:
35 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál slouží k základnímu seznámení se svátky Halloween a Dušičky, nejlépe v hodině čtení při skupinové práci. 

 

Materiál obsahuje dva texty, jeden na téma Halloween a druhý na téma Dušičky. Každý text zkráceně popisuje zmiňovaný svátek. Texty můžete využít samostatně k jakékoliv činnosti.

Materiál však obsahuje i zadání pro práci s texty, nejlépe di skupinky 4 dětí, ale zvládnou to i ve dvojici či větší skupince.
Skupinka dostane zadání, kde má pět úkolů: 

1. Diskuze ve skupině na téma svátku Halloween a Dušičky, co zatím znají + jim k diskuzi pomůžou obrázky, které mají přiřadit ke svátkům.
2. Čtení, kdy se žáci ve skupince rozdělí a jeden tým se jde seznámit se svátkem Halloween, druhý tým se svátkem Dušičky. Žáci si mohou dělat poznámky na papír/do sešitu, doporučuji si zapisovat jen klíčová slova.
3. Sdělení informací, které si čtenáři zapamatovali a zapsali. Tady jedna skupinka žáků seznamuje druhou skupinku žáků, co zjistili. Zde by si žáci neměli skákat do řeči.
4. Diskuze všech žáků, kdy společně odpovídají na otázky.
5. Pětilístek, který si každý žák vytvoří sám na vybrané téma. Pětilístek můžete udělat do sešitu. Pro ty, kteří ještě nemají s pětilístkem zkušenost, přidávám i „šablonu“ aby žáci věděli, kam a co pást.

Další produkty od autora Br_učím

203617
Český jazyk
3.
Ostatní
Materiál slouží k procvičování párových souhlásek pomocí kartiček se slovními spojeními. Kartičky jsou barevně odlišeny
25.00 Kč
87401
Matematika
3., 4., 5.
Didaktické hry
Římské číslice Materiál slouží k procvičení římských číslic na 1. stupni ZŠ. Najdete zde následující aktivity: 1.Domino
30.00 Kč
328364
Matematika
3.
Ostatní
Materiál obsahuje celkem 26 karet po 4 příkladech na procvičení písemného sčítání a odčítání s přechodem i bez. Karty
33.00 Kč
87399
Matematika
3., 4., 5.
Ostatní
Matematické procvičování Materiál slouží k procvičení základních matematických operací starším žákům 1. stupně. Materiál
35.00 Kč
HALLOWEEN a DUŠIČKY - čtení HALLOWEEN a DUŠIČKY - čtení
Materiál slouží k základnímu seznámení se svátky Halloween a Dušičky, nejlépe v hodině čtení při skupinové práci.    Materiál obsahuje dva texty, jeden na téma Halloween a druhý na téma Dušičky. Každý text zkráceně popisuje zmiňovaný svátek. Texty můžete využít samostatně k jakékoliv činnosti. Materiál však obsahuje i zadání pro práci s texty, nejlépe di skupinky 4 dětí, ale zvládnou to i ve dvojici či větší skupince. Skupinka dostane zadání, kde má pět úkolů:  1. Diskuze ve skupině na téma svátku Halloween a Dušičky, co zatím znají + jim k diskuzi pomůžou obrázky, které mají přiřadit ke svátkům. 2. Čtení, kdy se žáci ve skupince rozdělí a jeden tým se jde seznámit se svátkem Halloween, druhý tým se svátkem Dušičky. Žáci si mohou dělat poznámky na papír/do sešitu, doporučuji si zapisovat jen klíčová slova. 3. Sdělení informací, které si čtenáři zapamatovali a zapsali. Tady jedna skupinka žáků seznamuje druhou skupinku žáků, co zjistili. Zde by si žáci neměli skákat do řeči. 4. Diskuze všech žáků, kdy společně odpovídají na otázky. 5. Pětilístek, který si každý žák vytvoří sám na vybrané téma. Pětilístek můžete udělat do sešitu. Pro ty, kteří ještě nemají s pětilístkem zkušenost, přidávám i „šablonu“ aby žáci věděli, kam a co pást.
UUCZ-405282
Český jazyk>Český jazyk - čtení>Přípravy hodiny/lekce>Ostatní>3.>4.>5.>Halloween, Dušičky
35.00