Halloweenský běhací diktát s tajenkou

Počet stran:
30
Velikost: 1.15 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
8. 10. 2023
Cena:
40 Kč vč. DPH
Sdílet:

K čemu je matriál určen?  

Materiál je určen pro 3. a 4. ročník. V každém diktátu si žáci procvičí jinou gramatickou problematiku:

 

a)    Žáci 3. ročníku si především procvičí znalost tvrdých a měkkých souhlásek, ale občas se v diktátu objevuje i učivo párových souhlásek nebo slabik DĚ,TĚ,NĚ,BĚ,PĚ,VĚ,MĚ. V průběhu psaní diktátu si také procvičí opis psacího písma, pozornosti a paměti.

 

b)    Žáci 4. ročníku si především procvičí znalost vyjmenovaných slov, ale občas se v diktátu objevuje i tvrdých a měkkých souhlásek. V průběhu psaní diktátu si také procvičí opis psacího písma, pozornosti a paměti.

 

Jak se souborem pracovat? 

Po třídě rozmístíme kartičky s obrázky. Úkolem děti je zapamatovat si větu, číslo a písmenko, které je na kartičce. Následně děti zapíší psacím písmem větu k danému číslu do strašidla a za slovo připíší písmenko, které našly na kartičce. Nakonec zařadí písmenka podle čísel do tabulky a vyjde jim tajenka. S tajenkou dále pracují tak, že zkusí na volný list nebo do sešitu namalovat či vysvětlit, co si pod daným slovem představují.

 

Co soubor obsahuje?

Pro každý ročník je připravených 12 barevných nebo černobílých kartiček s větami, které jsou doplněné o obrázek a 1 oboustranný pracovní list k zapisování vět.

Další produkty od autora Mgr. Julie Kadlecová

255396
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., Speciální pedagogika
Postřehovky
Materiál je určen k poznávání zimních sportů. Děti prostřednictvím Bee-Bota vybírají sporty, které provozujeme v zimě
40.00 Kč
265691
Hudební výchova
Batole (1 - 3 roky), MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., Speciální pedagogika
Postřehovky
V dnešní době již děti neznají tak dobře lidové písničky, tak jako je znaly naše babičky nebo prababičky a osobně si
40.00 Kč
245862
Český jazyk - čtení
3., 4., 5., 6., 7., ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Skládačky
Soubor slouží k procvičování slovních druhů. Obsahuje celkem 150 kartiček k rozdělování slovních druhů do sklenic. K
45.00 Kč
433938
Český jazyk
1.
Didaktické hry
Materiál je určen k procvičení prvního čtení s porozuměním, pozornosti a paměti pro žáky 1. ročníku. Soubor obsahuje dvě
40.00 Kč
Halloweenský běhací diktát s tajenkou Halloweenský běhací diktát s tajenkou
K čemu je matriál určen?   Materiál je určen pro 3. a 4. ročník. V každém diktátu si žáci procvičí jinou gramatickou problematiku:   a)    Žáci 3. ročníku si především procvičí znalost tvrdých a měkkých souhlásek, ale občas se v diktátu objevuje i učivo párových souhlásek nebo slabik DĚ,TĚ,NĚ,BĚ,PĚ,VĚ,MĚ. V průběhu psaní diktátu si také procvičí opis psacího písma, pozornosti a paměti.   b)    Žáci 4. ročníku si především procvičí znalost vyjmenovaných slov, ale občas se v diktátu objevuje i tvrdých a měkkých souhlásek. V průběhu psaní diktátu si také procvičí opis psacího písma, pozornosti a paměti.   Jak se souborem pracovat?  Po třídě rozmístíme kartičky s obrázky. Úkolem děti je zapamatovat si větu, číslo a písmenko, které je na kartičce. Následně děti zapíší psacím písmem větu k danému číslu do strašidla a za slovo připíší písmenko, které našly na kartičce. Nakonec zařadí písmenka podle čísel do tabulky a vyjde jim tajenka. S tajenkou dále pracují tak, že zkusí na volný list nebo do sešitu namalovat či vysvětlit, co si pod daným slovem představují.   Co soubor obsahuje? Pro každý ročník je připravených 12 barevných nebo černobílých kartiček s větami, které jsou doplněné o obrázek a 1 oboustranný pracovní list k zapisování vět.
UUCZ-386756
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Didaktické hry>Pracovní listy>3.>4.>Speciální pedagogika>Halloween, Dušičky
40.00