Halloweenský běhací diktát s tajenkou

Počet stran:
30
Velikost: 1.15 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
8. 10. 2023
Sdílet:

K čemu je matriál určen?  

Materiál je určen pro 3. a 4. ročník. V každém diktátu si žáci procvičí jinou gramatickou problematiku:

 

a)    Žáci 3. ročníku si především procvičí znalost tvrdých a měkkých souhlásek, ale občas se v diktátu objevuje i učivo párových souhlásek nebo slabik DĚ,TĚ,NĚ,BĚ,PĚ,VĚ,MĚ. V průběhu psaní diktátu si také procvičí opis psacího písma, pozornosti a paměti.

 

b)    Žáci 4. ročníku si především procvičí znalost vyjmenovaných slov, ale občas se v diktátu objevuje i tvrdých a měkkých souhlásek. V průběhu psaní diktátu si také procvičí opis psacího písma, pozornosti a paměti.

 

Jak se souborem pracovat? 

Po třídě rozmístíme kartičky s obrázky. Úkolem děti je zapamatovat si větu, číslo a písmenko, které je na kartičce. Následně děti zapíší psacím písmem větu k danému číslu do strašidla a za slovo připíší písmenko, které našly na kartičce. Nakonec zařadí písmenka podle čísel do tabulky a vyjde jim tajenka. S tajenkou dále pracují tak, že zkusí na volný list nebo do sešitu namalovat či vysvětlit, co si pod daným slovem představují.

 

Co soubor obsahuje?

Pro každý ročník je připravených 12 barevných nebo černobílých kartiček s větami, které jsou doplněné o obrázek a 1 oboustranný pracovní list k zapisování vět.

Další produkty od autora Mgr. Julie Kadlecová

313366
Matematika
2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Pracovní listy
Materiál slouží k zakreslování obrázků do čtvercové sítě, procvičení osové souměrnosti a zrakové percepce. Celkem je pro
40.00 Kč
330325
Nezařazené k předmětu
1., 2., 3., 4., 5.
Výzdoba třídy
Materiál je určen k znázornění vyučovacích hodin. Pro prvňáčky je rozvrh hodin připraven pouze obrázkově, aby se v něm
35.00 Kč
320379
Nezařazené k předmětu
1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Diplomy, Pochvaly, Medaile
Materiál je určen k ocenění dovedností vašich děti za celoroční práci v tomto školním roce. Soubor je vytvořen k použití
40.00 Kč
267486
Český jazyk
4., 5., 6., 7., 8., 9., Speciální pedagogika
Skládačky
Materiál je určen ke kompletnímu procvičování vzorů a pravopisu koncovek u rodu ženského. Žvýkačky děti třídí dle toho
55.00 Kč
Halloweenský běhací diktát s tajenkou Halloweenský běhací diktát s tajenkou
K čemu je matriál určen?   Materiál je určen pro 3. a 4. ročník. V každém diktátu si žáci procvičí jinou gramatickou problematiku:   a)    Žáci 3. ročníku si především procvičí znalost tvrdých a měkkých souhlásek, ale občas se v diktátu objevuje i učivo párových souhlásek nebo slabik DĚ,TĚ,NĚ,BĚ,PĚ,VĚ,MĚ. V průběhu psaní diktátu si také procvičí opis psacího písma, pozornosti a paměti.   b)    Žáci 4. ročníku si především procvičí znalost vyjmenovaných slov, ale občas se v diktátu objevuje i tvrdých a měkkých souhlásek. V průběhu psaní diktátu si také procvičí opis psacího písma, pozornosti a paměti.   Jak se souborem pracovat?  Po třídě rozmístíme kartičky s obrázky. Úkolem děti je zapamatovat si větu, číslo a písmenko, které je na kartičce. Následně děti zapíší psacím písmem větu k danému číslu do strašidla a za slovo připíší písmenko, které našly na kartičce. Nakonec zařadí písmenka podle čísel do tabulky a vyjde jim tajenka. S tajenkou dále pracují tak, že zkusí na volný list nebo do sešitu namalovat či vysvětlit, co si pod daným slovem představují.   Co soubor obsahuje? Pro každý ročník je připravených 12 barevných nebo černobílých kartiček s větami, které jsou doplněné o obrázek a 1 oboustranný pracovní list k zapisování vět.
UUCZ-386756
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Didaktické hry>Pracovní listy>3.>4.>Speciální pedagogika>Halloween, Dušičky
40.00