Město, jméno, zvíře, věc

Ročník:
2., 3., 4., 5.
Kategorie:
Počet stran:
15
Velikost: 1.41 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
9. 5. 2022
Cena:
45 Kč vč. DPH
Sdílet:

Zábavná hra pro rozvoj slovní zásoby, rychlost přemýšlení a bystrost. Město, jméno, zvíře, věc + rostlina, ovoce, zelenina, povolání, země, jídlo. Vhodné do hodin českého jazyka.

Město, jméno, zvíře, věc...

Kartičky rozstříháme a zalaminujeme, pokud vytiskneme oboustranně, budeme mít i druhou stranu hracích karet, aby případně neprůsvítaly.

Barevné kartičky – město, chlapecké jméno, dívčí jméno, zvíře, věc – můžeme vytisknout i 2x, aby jich bylo více. Zamícháme a otočíme.

Kartičky s písmenky můžeme vytisknout také dvakrát, pro delší hru.

 

Žáci otočí kartičku, například MĚSTO a je na červeném podkladu, takže žáci až otočí kartičku s písmenky, hledají písmenko, které je v červeném políčku a vymýšlí město na dané písmenko. Kdo bude nejrychlejší, vezme si kartičku. Zase otočíme kartičku, například zelené CHLAPECKÉ JMÉNO, otočíme písmenka, hledáme zelenou barvu a dané písmenko na něm.

Obměna – otočíme například modré zvíře a zase otočíme, abychom si museli zapamatovat i barvu i co hádáme.

 

Další produkty od autora Lucie Špringerová

79190
Český jazyk
2., 3., 4.
Didaktické hry
SVATOMARTINSKÉ ROHLÍČKY - Soubor obsahuje 34 rohlíčků, které se rozstříhají. Soubor je rozdělen do čtyř okruhů: - slovní
35.00 Kč
20313
Matematika
1., 2.
Didaktické hry
PŘÍKLADY S TAJENKOU - zdarma V souboru naleznete barevnou i černobílou verzi.
0.00 Kč
101600
Český jazyk - čtení
MŠ - předškoláci, 1., 2., 3.
Já mám, kdo má
VALENTÝN - Já mám, kdo má? - 27 kartiček na procvičení slovní zásoby s přídavnými jmény - při oboustranném tisku získáte
25.00 Kč
18600
Český jazyk
3., 4.
Didaktické hry
10 listů A4 s určováním rodů - přiřazování nebo zaškrtávání fixem RODY PODSTATNÝCH JMEN Soubor obsahuje 10 listů A4, na
29.00 Kč
Město, jméno, zvíře, věc Město, jméno, zvíře, věc
Zábavná hra pro rozvoj slovní zásoby, rychlost přemýšlení a bystrost. Město, jméno, zvíře, věc + rostlina, ovoce, zelenina, povolání, země, jídlo. Vhodné do hodin českého jazyka. Město, jméno, zvíře, věc... Kartičky rozstříháme a zalaminujeme, pokud vytiskneme oboustranně, budeme mít i druhou stranu hracích karet, aby případně neprůsvítaly. Barevné kartičky – město, chlapecké jméno, dívčí jméno, zvíře, věc – můžeme vytisknout i 2x, aby jich bylo více. Zamícháme a otočíme. Kartičky s písmenky můžeme vytisknout také dvakrát, pro delší hru.   Žáci otočí kartičku, například MĚSTO a je na červeném podkladu, takže žáci až otočí kartičku s písmenky, hledají písmenko, které je v červeném políčku a vymýšlí město na dané písmenko. Kdo bude nejrychlejší, vezme si kartičku. Zase otočíme kartičku, například zelené CHLAPECKÉ JMÉNO, otočíme písmenka, hledáme zelenou barvu a dané písmenko na něm. Obměna – otočíme například modré zvíře a zase otočíme, abychom si museli zapamatovat i barvu i co hádáme.  
UUCZ-16604
Český jazyk>Český jazyk - čtení>Didaktické hry>2.>3.>4.>5.
45.00