Motorové pohádky ... o lidských vztazích

Počet stran:
56
Velikost: 2.93 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
27. 7. 2022
Cena:
180 Kč vč. DPH
Sdílet:

Sedm dopravních prostředků v sedmi příbězích. 

Každý příběh je doplněn didaktickými cvičeními vhodnými nejen do vyučovacích hodin českého jazyka.

Snažila jsem se pohádky sestavit tak, aby byly možné chytit za různé konce. Co to znamená? Myslím si, že s nimi mohou pracovat jak paní učitelky ve školce, tak i v průběhu celé základní školy. Stačí se jen zaměřit na věkově odpovídající typ práce s textem a využívat krásy českého jazyka.

Malé děti mohou pohádku poslouchat a poté si o ní s paní učitelkou či maminkou doma povídat.

Větší děti zvládnou číst text samy.

Písmo jsem volila záměrně větší, aby bylo čtivější nejen pro začínající čtenáře, ale i pro ty z nás, kteří na malá písmenka prostě hůře vidí.

Ke každé pohádce jsem připravila 7 otázek k textu. Snadněji tak děti zaujmete, aby vnímaly, co jim čtete, nebo co samy čtou. 

Druhý typ úkolů, který naleznete za každou pohádkou, jsou cvičení pro starší žáky. Mohou procvičit nejen vyjmenovaná slova, slovní druhy, ale i česká přísloví, zamyšlení nad textem a vytváření si vlastního názoru. 

 

Další produkty od autora Mgr. Dita Štolfová

129141
Chemie
8., 9.
Pexeso
Připravila jsem toto pexeso, se kterým lze pracovat několika způsoby: 1. Vytisknout dvakrát stranu s názvy prvků a při
40.00 Kč
40627
Dopravní výchova
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1.
Domino
Dopravní prostředky jako jednoduché pexeso - barevná i černobílá varianta k vymalování Domino - učení čtení slov a
40.00 Kč
39659
Matematika
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1.
Skládačky
Soubor obsahuje 15 druhů mnou kreslených ptáků, které je možné v zimě zahlédnout v blízkosti krmítek. (sýkora modřinka
40.00 Kč
266411
Chemie
9.
Já mám, kdo má
Soubor obsahuje teoretický přehled rozdělení kyslíkatých derivátů včetně stručných informací o osmi vybraných příkladech
30.00 Kč
Motorové pohádky ... o lidských vztazích Motorové pohádky ... o lidských vztazích
Sedm dopravních prostředků v sedmi příbězích.  Každý příběh je doplněn didaktickými cvičeními vhodnými nejen do vyučovacích hodin českého jazyka. Snažila jsem se pohádky sestavit tak, aby byly možné chytit za různé konce. Co to znamená? Myslím si, že s nimi mohou pracovat jak paní učitelky ve školce, tak i v průběhu celé základní školy. Stačí se jen zaměřit na věkově odpovídající typ práce s textem a využívat krásy českého jazyka. Malé děti mohou pohádku poslouchat a poté si o ní s paní učitelkou či maminkou doma povídat. Větší děti zvládnou číst text samy. Písmo jsem volila záměrně větší, aby bylo čtivější nejen pro začínající čtenáře, ale i pro ty z nás, kteří na malá písmenka prostě hůře vidí. Ke každé pohádce jsem připravila 7 otázek k textu. Snadněji tak děti zaujmete, aby vnímaly, co jim čtete, nebo co samy čtou.  Druhý typ úkolů, který naleznete za každou pohádkou, jsou cvičení pro starší žáky. Mohou procvičit nejen vyjmenovaná slova, slovní druhy, ale i česká přísloví, zamyšlení nad textem a vytváření si vlastního názoru.   
UUCZ-40628
Český jazyk>Etická výchova>Didaktické hry>Pracovní listy>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ>Dopravní prostředky>Pohádky
180.00