Pohádka vypráví o tom, že staré věci nemusí nutně patřit do starého železa a také o tom, jak snadno lze podlehnout většinovému názoru, aniž by se použil vlastní rozum.
Příběh je doplněn didaktickými cvičeními vhodnými do vyučovacích hodin českého jazyka. Pohádka je sestavena tak, aby s ní mohly pracovat jak paní učitelky ve školce, tak i v průběhu základní školy.
Malé děti mohou pohádku poslouchat a poté si o ní s paní učitelkou či maminkou doma povídat.
Starší děti zvládnou číst text samy. Písmo jsem volila záměrně větší, aby bylo čtivější nejen pro začínající čtenáře, ale i pro ty z nás, kteří na malá písmenka prostě hůře vidí.
Na konci pohádky čeká na čtenáře 7 otázek k textu.
Druhý typ úkolů, který naleznete za každou pohádkou, jsou cvičení pro starší žáky. Mohou procvičit nejen vyjmenovaná slova, slovní druhy, ale i česká přísloví, zamyšlení nad textem a vytváření si vlastního názoru.
JEDNÁ SE O DRUHOU POHÁDKU Z MÉ KNÍŽKY "MOTOROVÉ POHÁDKY", KTEROU ZDE TAKÉ NABÍZÍM. UVĚDOMUJI SI, ŽE VŠECHNY POHÁDKY POHROMADĚ JSOU PRO NĚKOHO ZBYTEČNĚ MNOHO TEXTU A ZÁROVEŇ I PENĚZ. ČASTO UČITELÉ POTŘEBUJÍ POUŽÍT JEDEN TEXT, SE KTERÝM SE NECHÁ PRACOVAT, PROTO JSEM SE ROZHODLA POHÁDKY KROM NABÍDKY VCELKU POSKYTNOUT TAKÉ JEDNOTLIVĚ.