Opakování s tučňáky

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
23
Velikost: 2.54 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
20. 4. 2022
Cena:
38 Kč vč. DPH
Sdílet:

1. třída

Matematika  + - do 8, porovnávání čísel

ČJ – opakování, fixace tvarů písmen

Grafomotorika, rozvoj jemné motoriky

Materiál obsahuje 23 PL.

1PL do ČJ, ostatní PL do matematiky.

Popis jednotlivých PL:

1PL – matematika - vykreslování podle zadání

Kamarádi tučňáci – 3PL – 2 předepsané, 1PL bez čísel pro vlastní úpravu učitele. Děti doplňují do druhého tučňáka taková čísla, aby měli oba tučňáci stejnou hodnotu.

Matematická rozcvička:

Možnosti využití materiálu: Do velkého tučňáka děti opisují příklady: a) z tabule, z učebnice b) děti si chodí na koberec nebo na určité místo pro tučňáky s příklady a po jednom je opisují c) Hledají po třídě ,,ukryté“ tučňáky s příklady a ty buď rovnou na tučňáka opisují nebo si musí příklad pamatovat a napsat a vypočítat jej až v lavici, potom jít hledat další…. d) Děti si mohou tučňáky s příklady i losovat a nahlas počítat příklady nebo i nosit a dávat je na správnou ledovou ,,kru“ , kterou učitel na tabuli nakreslí nebo připevní předtištěnou se znaménky   čísly….děti musí tučňáka s příkladem umístit správně Do velkého tučňáka s linkami mohou děti opisovat i slova, můžeme využít ,,běhací diktát“

Nakrm tučňáka:

Děti nejlépe ve skupinách dostanou rybičky a ,,krmí“ tučňáky- příklad s rybou dávají ke správnému výsledku v tučňáku Přidávám i prázdné ryby pro variabilní použití učitele.

 Kamarádi tučňáci – čtení: Úkol pro děti -Přečti krásně slova. Rozděl je a napiš nějaká do těchto tučňáků. Do levého PIŠ JMÉNA.

Do pravého PIŠ ŽIVOČICHY, ZVÍŘATA. Přepiš psacím písmem. Pokud ještě nějaké slovo nezvládneš psacím napsat, opiš je tiskacím.

Hledej písmena podle zadání - děti hledají stejná písmena a vykreslují zadanými barvami

Přidávám šablonu tučňáka, do které mohou děti psát příklady a společně tak vytvořit kolonii  tučňáku - viz foto v průvodním listu.

Materiál i obrázky jsou moje autorské. Používejte je, prosím, jen pro svoji potřebu. Děkuji.

 

 

 

 

 

 

137745
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Pracovní listy
Udělejme s dětmi pro děti tuto vzpomínku na uplynulý školní rok 😊 Nenáročné na přípravu pro učitele - jen vytisknete
35.00 Kč
197038
Prvouka
ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Lapbook
Materiál obsahuje 2 PL k vytvoření flipbooku na tvaru svíčky. Vysvětlení dne Halloween - čtení, vysvětlení dne 1.11
35.00 Kč
267438
Matematika
2., 3., Speciální pedagogika
Pracovní listy
Materiál obsahuje 28 kartiček s ,,ŘETÍZKY " zaměřené na sčítání a odčítání do 100 s přechodem přes základ deset. Dále
44.00 Kč
140489
Matematika
2., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál obsahuje 5PL s hmyzí tématikou zaměřenou na násobení a dělení 1,2,3, 4, 5. Linka připravená na větu, kterou
35.00 Kč
Opakování s tučňáky Opakování s tučňáky
1. třída Matematika  + - do 8, porovnávání čísel ČJ – opakování, fixace tvarů písmen Grafomotorika, rozvoj jemné motoriky Materiál obsahuje 23 PL. 1PL do ČJ, ostatní PL do matematiky. Popis jednotlivých PL: 1PL – matematika - vykreslování podle zadání Kamarádi tučňáci – 3PL – 2 předepsané, 1PL bez čísel pro vlastní úpravu učitele. Děti doplňují do druhého tučňáka taková čísla, aby měli oba tučňáci stejnou hodnotu. Matematická rozcvička: Možnosti využití materiálu: Do velkého tučňáka děti opisují příklady: a) z tabule, z učebnice b) děti si chodí na koberec nebo na určité místo pro tučňáky s příklady a po jednom je opisují c) Hledají po třídě ,,ukryté“ tučňáky s příklady a ty buď rovnou na tučňáka opisují nebo si musí příklad pamatovat a napsat a vypočítat jej až v lavici, potom jít hledat další…. d) Děti si mohou tučňáky s příklady i losovat a nahlas počítat příklady nebo i nosit a dávat je na správnou ledovou ,,kru“ , kterou učitel na tabuli nakreslí nebo připevní předtištěnou se znaménky   čísly….děti musí tučňáka s příkladem umístit správně Do velkého tučňáka s linkami mohou děti opisovat i slova, můžeme využít ,,běhací diktát“ Nakrm tučňáka: Děti nejlépe ve skupinách dostanou rybičky a ,,krmí“ tučňáky- příklad s rybou dávají ke správnému výsledku v tučňáku Přidávám i prázdné ryby pro variabilní použití učitele.  Kamarádi tučňáci – čtení: Úkol pro děti -Přečti krásně slova. Rozděl je a napiš nějaká do těchto tučňáků. Do levého PIŠ JMÉNA. Do pravého PIŠ ŽIVOČICHY, ZVÍŘATA. Přepiš psacím písmem. Pokud ještě nějaké slovo nezvládneš psacím napsat, opiš je tiskacím. Hledej písmena podle zadání - děti hledají stejná písmena a vykreslují zadanými barvami Přidávám šablonu tučňáka, do které mohou děti psát příklady a společně tak vytvořit kolonii  tučňáku - viz foto v průvodním listu. Materiál i obrázky jsou moje autorské. Používejte je, prosím, jen pro svoji potřebu. Děkuji.            
UUCZ-17108
Český jazyk>Matematika>Pracovní listy>1.>Zima>Živočichové
38.00