Podzimní počítání v jednotkové a desítkové soustavě

Ročník:
Kategorie:
Téma:
Počet stran:
53
Velikost: 18.68 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
24. 10. 2023
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

MATERIÁL OBSAHUJE:

- barevnou variaci karet (63 RŮZNÝCH SLOV)

- černobílou variaci karet (63 RŮZMÝCH SLOV)

- karty na doplnění čísel (barevná i černobílá varianta)

- karty nadřazené pojmy

K ČEMU MATERIÁL SLOUŽÍ:

Materiál slouží k procvičování počítání a to i v desítkové soustavě, které se právě v období podzimu s žáky probírá.

Karty s obrázky a slovy slouží k počítání písmen (popř. slabik - záleží na Vaší preferenci a vybraném úkolu - viz. Jak s materiálem pracovat), počet písmen poté žáci zapisují do předem připravených karet s příklady, ty pak následně počítají.

Karty jsou rozděleny, tak abyste si mohly navolit buď pouze počítání bez přechodu, nebo počítání i s přechodem a to i v desítkové soustavě.

Tím pádem dostáváte do rukou materiál, který má 4 stupně obtížnosti. Odlišení obtížností v barevné verzi je pomocí barev (pokud počítáte pouze s hnědými kartičkami - počítáte bez přechodu přes 10, přes 100. Pokud počítáte se zelenými kartičkami počítáte s přechodem přes 10, přes 100.

U černobílé varianty jsou pak obtížnosti odlišeny pomocí puntíků - s puntíkem počítáte bez přechodu, bez puntíku počítáte s přechodem.)

Kartičky na dopisování příkladů Vám určují zda počítáte v jednotkách, nebo v desítkové soustavě.

 

V materiálu najdete také bonusovou aktivitu pro zdatné počtáře.

 

JAKÉ JE DALŠÍ VYUŽITÍ MATERIÁLU:

  • kartičky se dají také využít na třídění nadřazených a podřazených pojmů
  • v materiálu jsou různá slova spojená s ročním obdobím PODZIM, ale tyto pojmy jde také roztřídit do skupin podle nadřazenosti a podřazenosti slov - taktéž učivo 2. třídy v ČJ

JAKÉ NADŘAZENÉ POJMY V MATEIRÁLU NAJDETE:

  • počasí
  • ovoce
  • zelenina
  • oblečení
  • zdraví
  • barvy
  • přírodniny

MATERIÁL NENÍ PRIMÁRNĚ ZAMĚŘENÝ NA TUTO PROBLEMATIKU, DOTÝKÁ SE JÍ POUZE OKRAJOVĚ, JAKO DALŠÍ MOŽNOST PRÁCE S DANÝM MATERIÁLEM.

Další produkty od autora Romana

295559
Nezařazené k předmětu
MŠ - předškoláci, 1., 2., 3.
Diplomy, Pochvaly
MATERIÁL OBSAHUJE: 2 VARIANTY DIPLOMŮ - KAŽDÁ VARIANTA TAKÉ V ČERNOBÍLÉ BARVĚ 2 VARIANTY MEDAILÍ - KAŽDÁ VARIANTA TAKÉ V
25.00 Kč
326014
Český jazyk
1., 2.
Já mám, kdo má
Materiál si můžete vytisknout v barevné variantě i v černobílé variantě. Je vhodný pro 1. a 2. třídu. Můžete využít také
45.00 Kč
300973
Matematika
1., 2.
Ostatní
JAKÉ POHÁDKY MATERIÁL OBSAHUJE: ČERVENÁ KARKULKA PERNÍKOVÁ CHALOUPKA O TŘECH PRASÁTKÁCH OŠKLIVÉ KÁČÁTKO KOCOUR V BOTÁCH
38.00 Kč
313176
Prvouka
Postřehovky
Materiál je sestaven tak, aby byl vhodný pro všechny věkové skupiny dětí v MŠ. Každá aktivita je přizpůsobena jak pro
28.00 Kč
Podzimní počítání v jednotkové a desítkové soustavě Podzimní počítání v jednotkové a desítkové soustavě
MATERIÁL OBSAHUJE: - barevnou variaci karet (63 RŮZNÝCH SLOV) - černobílou variaci karet (63 RŮZMÝCH SLOV) - karty na doplnění čísel (barevná i černobílá varianta) - karty nadřazené pojmy K ČEMU MATERIÁL SLOUŽÍ: Materiál slouží k procvičování počítání a to i v desítkové soustavě, které se právě v období podzimu s žáky probírá. Karty s obrázky a slovy slouží k počítání písmen (popř. slabik - záleží na Vaší preferenci a vybraném úkolu - viz. Jak s materiálem pracovat), počet písmen poté žáci zapisují do předem připravených karet s příklady, ty pak následně počítají. Karty jsou rozděleny, tak abyste si mohly navolit buď pouze počítání bez přechodu, nebo počítání i s přechodem a to i v desítkové soustavě. Tím pádem dostáváte do rukou materiál, který má 4 stupně obtížnosti. Odlišení obtížností v barevné verzi je pomocí barev (pokud počítáte pouze s hnědými kartičkami - počítáte bez přechodu přes 10, přes 100. Pokud počítáte se zelenými kartičkami počítáte s přechodem přes 10, přes 100. U černobílé varianty jsou pak obtížnosti odlišeny pomocí puntíků - s puntíkem počítáte bez přechodu, bez puntíku počítáte s přechodem.) Kartičky na dopisování příkladů Vám určují zda počítáte v jednotkách, nebo v desítkové soustavě.   V materiálu najdete také bonusovou aktivitu pro zdatné počtáře.   JAKÉ JE DALŠÍ VYUŽITÍ MATERIÁLU: kartičky se dají také využít na třídění nadřazených a podřazených pojmů v materiálu jsou různá slova spojená s ročním obdobím PODZIM, ale tyto pojmy jde také roztřídit do skupin podle nadřazenosti a podřazenosti slov - taktéž učivo 2. třídy v ČJ JAKÉ NADŘAZENÉ POJMY V MATEIRÁLU NAJDETE: počasí ovoce zelenina oblečení zdraví barvy přírodniny MATERIÁL NENÍ PRIMÁRNĚ ZAMĚŘENÝ NA TUTO PROBLEMATIKU, DOTÝKÁ SE JÍ POUZE OKRAJOVĚ, JAKO DALŠÍ MOŽNOST PRÁCE S DANÝM MATERIÁLEM.
UUCZ-402862
Český jazyk>Matematika>Prvouka>Postřehovky>2.>Podzim
30.00