(Po)prázdninové bingo + prázdninová výzva

Kategorie:
Počet stran:
4
Velikost: 1.38 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
15. 3. 2024
Sdílet:

Materiál obsahuje 2 listy s prázdninovou tematikou.

Varianta č. 1 – (Po)prázdninové bingo

Každý žák dostane nakopírovaný list s bingem. Žáci chodí po třídě a zjišťují, zda některý z nich vykonával konkrétní aktivitu. Pokud najde spolužáka, který danou aktivitu během prázdnin dělal, zapíše si jeho jméno do příslušného políčka. Úkolem je ve stanoveném časovém limitu zaplnit a spojit sousedních 5 políček, a to horizontálně, vertikálně nebo diagonálně. Pokud se to žákovi podaří, vykřikne bingo. Vyučující správnost zkontroluje a žáka odmění.

Tipy:

č. 1: Dejte žákům v „prvním kole“ doptávání povinnost položit nejprve každému spolužákovi pouze jednu otázku. Teprve poté se budou moci ptát znovu stejných žáků. Vyhnete se tak situaci, kdy se navzájem budou doptávat pouze dvojice kamarádů.

č. 2: Aktivnější žáci splnili bingo rychleji. Je vhodné žáky dále motivovat k zaplnění další řady, a poté celého hracího pole.

č. 3: Cílem hry je možné nastavit rovnou zaplnit všechna políčka.

č. 4: Učitel by si měl s žáky dopředu domluvit, zda se některá jména spolužáků mohou opakovat, či nikoli – v závislosti na početnosti a složení třídy.

 

Varianta č.2 – Prázdninová výzva

Pokud víte, že třídu budete učit i následující školní rok, je možné tuto aktivitu zařadit na konci školního roku. Učitel každému žákovi nakopíruje list s prázdninovou výzvou. Žáci mají za úkol (dobrovolně) během prázdnin splnit co nejvíce aktivit. K dané aktivitě připsat datum, popř. místo. V září je pak možné takto zahájit školní rok – diskuzí nad tímto „úkolem“. Zároveň žáky motivujeme k aktivnějšímu trávení prázdnin.

 

Další produkty od autora Katka Helisová

8976
Český jazyk - gramatika
3., 4.
Didaktické hry
Procvičujte učivo ČJ a M hravou formou. Vhodné pro začátek 4, třídy a celou 3. třídu. Brožuru můžete využít vcelku jako
42.00 Kč
393072
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Kalendář pro děti
Přehledně do třídy, sborovny nebo na lednici. Kalendář na měsíc listopad 2023. Je zpracován v kvalitní černobílé formě
25.00 Kč
162491
Český jazyk
3., 4., 5., 6.
Výzdoba třídy
Rozvíjejte slovní zásobu svých žáků! Přichystejte jim každý den nové slovo, které jak říkají "Už někde slyšeli, ale neví
60.00 Kč
44762
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ
Diplomy, Pochvaly, Medaile
Až 40 druhů medailí pro školní rok 2020/2021, verze pro holky i kluky. mám samé jedničky mám vyznamenání zvlád/a jsem to
65.00 Kč
(Po)prázdninové bingo + prázdninová výzva (Po)prázdninové bingo + prázdninová výzva
Materiál obsahuje 2 listy s prázdninovou tematikou. Varianta č. 1 – (Po)prázdninové bingo Každý žák dostane nakopírovaný list s bingem. Žáci chodí po třídě a zjišťují, zda některý z nich vykonával konkrétní aktivitu. Pokud najde spolužáka, který danou aktivitu během prázdnin dělal, zapíše si jeho jméno do příslušného políčka. Úkolem je ve stanoveném časovém limitu zaplnit a spojit sousedních 5 políček, a to horizontálně, vertikálně nebo diagonálně. Pokud se to žákovi podaří, vykřikne bingo. Vyučující správnost zkontroluje a žáka odmění. Tipy: č. 1: Dejte žákům v „prvním kole“ doptávání povinnost položit nejprve každému spolužákovi pouze jednu otázku. Teprve poté se budou moci ptát znovu stejných žáků. Vyhnete se tak situaci, kdy se navzájem budou doptávat pouze dvojice kamarádů. č. 2: Aktivnější žáci splnili bingo rychleji. Je vhodné žáky dále motivovat k zaplnění další řady, a poté celého hracího pole. č. 3: Cílem hry je možné nastavit rovnou zaplnit všechna políčka. č. 4: Učitel by si měl s žáky dopředu domluvit, zda se některá jména spolužáků mohou opakovat, či nikoli – v závislosti na početnosti a složení třídy.   Varianta č.2 – Prázdninová výzva Pokud víte, že třídu budete učit i následující školní rok, je možné tuto aktivitu zařadit na konci školního roku. Učitel každému žákovi nakopíruje list s prázdninovou výzvou. Žáci mají za úkol (dobrovolně) během prázdnin splnit co nejvíce aktivit. K dané aktivitě připsat datum, popř. místo. V září je pak možné takto zahájit školní rok – diskuzí nad tímto „úkolem“. Zároveň žáky motivujeme k aktivnějšímu trávení prázdnin.  
UUCZ-8802
Český jazyk>Nezařazené k předmětu>Ostatní>ZŠ – 1. STUPEŇ
25.00