PRÁCE S TEXTEM: Den stromů

Ročník:
Kategorie:
Téma:
Počet stran:
12
Velikost: 891.25 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
11. 2. 2024
Sdílet:

Sada slouží k procvičování práce s textem. Zahrnuje porozumění textu, ale také analýzu uměleckého textu či větný rozbor. Leitmotivem sady je Den stromů, který si připomínáme 20. října. Sada je určena pro 2. – 4. ročník středních (odborných) škol. Práce s textem může posloužit také jako průprava k didaktickému testu z českého jazyka.

 

Sada obsahuje čtyři různé pracovní listy. První se zaměřuje na odborný funkční styl, řazení textu a porozumění textu. Druhý pracovní list obsahuje jeden text publicistický a druhý odborný, ke každému textu se pojí otázky (dle vzoru didaktického testu k maturitě) a také další úkoly určené k práci s internetem. Samostatný pracovní list je zaměřen na stylistiku, obsahuje jeden výchozí text a pět různých způsobů zpracování. Poslední pracovní list obsahuje tři úryvky z umělecké literatury (Škola malého stromu, Slávy dcera, U řek), které jsou doplněny úlohami k rozboru textu.

 

Obsah sady:

  • metodický list
  • pracovní list: Den stromů – 2 strany formátu A4; vč. řešení
  • pracovní list: Podzim v lese – 2 strany formátu A4; vč. řešení
  • pracovní list: Stromy kolem nás – 1 strana formátu A4; řešení je individuální
  • pracovní list: Stromy v literatuře – 1 strana formátu A4; vč. řešení

Další produkty od autora kantorka Kateřina

344146
Dějepis
Pracovní listy
Sada je určena střední školy buď do předmětu dějin umění (dějin kultury), anebo může doplnit gymnaziální učivo
40.00 Kč
396581
Český jazyk
Skládačky
Sada je určena pro 3. ročník středních (odborných) slouží k usnadnění výuky světové meziválečné prózy. Obsahuje
30.00 Kč
339919
Český jazyk
Domino
Sada shrnuje kapitolu tvarosloví, určena je pro žáky střední školy (sama využívám ve 2. ročníku, zde je morfologie
25.00 Kč
411694
Český jazyk
Přípravy hodiny/lekce
Sada obsahuje přípravu na jednu vyučovací hodinu. Cílem je probrat teoretické informace o odborném funkčním stylu, a to
25.00 Kč
PRÁCE S TEXTEM: Den stromů PRÁCE S TEXTEM: Den stromů
Sada slouží k procvičování práce s textem. Zahrnuje porozumění textu, ale také analýzu uměleckého textu či větný rozbor. Leitmotivem sady je Den stromů, který si připomínáme 20. října. Sada je určena pro 2. – 4. ročník středních (odborných) škol. Práce s textem může posloužit také jako průprava k didaktickému testu z českého jazyka.  Sada obsahuje čtyři různé pracovní listy. První se zaměřuje na odborný funkční styl, řazení textu a porozumění textu. Druhý pracovní list obsahuje jeden text publicistický a druhý odborný, ke každému textu se pojí otázky (dle vzoru didaktického testu k maturitě) a také další úkoly určené k práci s internetem. Samostatný pracovní list je zaměřen na stylistiku, obsahuje jeden výchozí text a pět různých způsobů zpracování. Poslední pracovní list obsahuje tři úryvky z umělecké literatury (Škola malého stromu, Slávy dcera, U řek), které jsou doplněny úlohami k rozboru textu.   Obsah sady:metodický listpracovní list: Den stromů – 2 strany formátu A4; vč. řešenípracovní list: Podzim v lese – 2 strany formátu A4; vč. řešenípracovní list: Stromy kolem nás – 1 strana formátu A4; řešení je individuálnípracovní list: Stromy v literatuře – 1 strana formátu A4; vč. řešení
UUCZ-365537
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Pracovní listy>SŠ>Podzim>Stromy
25.00