Přehledové kartičky - Vyjmenovaná slova

Předmět:
Počet stran:
3
Velikost: 545.47 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající Leni
Nahráno:
Naposledy upraveno:
2. 1. 2024
Sdílet:

Materiál obsahuje celkem 7 kartiček, které se týkají vyjmenovaných slov. Tyto přehledy nabízí nejen soupis klasických vyjmenovaných slov, ale i zrádných dvojic („faux amis“), které často dělají žákům potíže.

Žáci si kartičky podlepí a vystřihnou na formát A6, (funguje jako "záložka s tahákem") a ukládají do kapsičky. Kdykoli tak jsou připraveni k nim sáhnout a použít je. V úvodní fázi slouží jako přehled teorie, následně jako parťák pro zpracování cvičení a v neposlední řadě jako pomocník při opakování látky po delší časové odmlce (pro ty, kdo látku již zapomněli). Podle potřeby žáci sami pracují na různých cvičení s danou kartičkou/kartičkami.

Tento materiál patří k neodmyslitelným pomůckám při výuce žáků s SPU. Materiál tedy slouží pro vzdělávací účely. Žáci si pomocí karet rychleji osvojují určování vyjmenovaných slov. Brožuru lze využít vcelku nebo jako jednotlivé listy/kartičky. Tento materiál by bylo možné využít i jako "brožuru", kterou by žáci měli místo zápisu do sešitu.

Další produkty od autora Leni

216740
Český jazyk
5., ZŠ – 2. STUPEŇ
Přípravy hodiny/lekce
Materiál obsahuje celkem 12 kartiček, které se týkají pravopisných jevů v českém jazyce. Žáci si kartičky podlepí a
40.00 Kč
125050
Český jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Kartičky se záznamy četby slouží k rychlé práci s textem nejen ve čtenářských dílnách, ale také v klubech či při práci s
35.00 Kč
141060
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Skládačky
Skládačka je vhodná pro zopakování látky a procvičení teoretických znalostí vztahujících se k větným členům. Vzhledem k
25.00 Kč
157117
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 2. STUPEŇ
Projekty
V dokumentu najdete kartičky, které vychází z našeho ŠŘ, ale i volné karty, které můžete doplnit dle svého uvážení/podle
25.00 Kč
Přehledové kartičky - Vyjmenovaná slova Přehledové kartičky - Vyjmenovaná slova
Materiál obsahuje celkem 7 kartiček, které se týkají vyjmenovaných slov. Tyto přehledy nabízí nejen soupis klasických vyjmenovaných slov, ale i zrádných dvojic („faux amis“), které často dělají žákům potíže. Žáci si kartičky podlepí a vystřihnou na formát A6, (funguje jako "záložka s tahákem") a ukládají do kapsičky. Kdykoli tak jsou připraveni k nim sáhnout a použít je. V úvodní fázi slouží jako přehled teorie, následně jako parťák pro zpracování cvičení a v neposlední řadě jako pomocník při opakování látky po delší časové odmlce (pro ty, kdo látku již zapomněli). Podle potřeby žáci sami pracují na různých cvičení s danou kartičkou/kartičkami. Tento materiál patří k neodmyslitelným pomůckám při výuce žáků s SPU. Materiál tedy slouží pro vzdělávací účely. Žáci si pomocí karet rychleji osvojují určování vyjmenovaných slov. Brožuru lze využít vcelku nebo jako jednotlivé listy/kartičky. Tento materiál by bylo možné využít i jako "brožuru", kterou by žáci měli místo zápisu do sešitu.
UUCZ-216739
Český jazyk>Přípravy hodiny/lekce>Ostatní>ZŠ – 2. STUPEŇ
35.00