Rébus se slabikami

Ročník:
Počet stran:
2
Velikost: 4.77 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající Učitelka Míša
Nahráno:
Naposledy upraveno:
6. 4. 2025
Sdílet:

Materiál procvičuje čtení slabik se samohláskami a souhláskami m, n, p, t, s, j, l, v, z. Dále +,- do 8.

Aktivita je určena pro práci ve skupinách. Kartičky vytiskneme, zalaminujeme a rozstříháme. Úkolem žáků je nejprve seřadit kartičky s obrázky podle výsledku příkladu na něm od 1 do 8. Poté k nim přiřadí slabiky, které vytvoří název obrázku. V každém názvu kartičky je jedno písmeno podtržené. Když žáci tato podtržená slova postupně přečtou, vyjde jim tajenka (myslivna). Poté si společně můžeme povídat o tom, co to myslivna je a k čemu slouží. 

Další produkty od autora Učitelka Míša

864156
Český jazyk - čtení
3., 4., 5.
Didaktické hry
Materiál seznamuje žáky s životem v oceánech, významem oceánů a mnohem více. Rozvíjí čtení s porozuměním. Je vhodný jako
30.00 Kč
847467
Český jazyk - čtení
1., 2., 3.
Demonstrační obrázky - kartičky
Materiál seznamuje žáky se zajímavými informacemi o 11zvířatech Afriky. Kartičky s obrázky zvířat rozmístíme po třídě
35.00 Kč
840319
Nezařazené k předmětu
1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Materiál obsahuje 36 otázek, díky kterým se žáci o sobě navzájem (případně i o vyučujícím) dozvědí věci, které třeba
45.00 Kč
738681
Český jazyk
3., 4.
Pracovní listy
Materiál procvičuje určování slovních druhů hrou s kostkou. Kostky doporučuji vytisknout na tvrdý papír a po rozstříhání
40.00 Kč
Rébus se slabikami Rébus se slabikami
Materiál procvičuje čtení slabik se samohláskami a souhláskami m, n, p, t, s, j, l, v, z. Dále +,- do 8.Aktivita je určena pro práci ve skupinách. Kartičky vytiskneme, zalaminujeme a rozstříháme. Úkolem žáků je nejprve seřadit kartičky s obrázky podle výsledku příkladu na něm od 1 do 8. Poté k nim přiřadí slabiky, které vytvoří název obrázku. V každém názvu kartičky je jedno písmeno podtržené. Když žáci tato podtržená slova postupně přečtou, vyjde jim tajenka (myslivna). Poté si společně můžeme povídat o tom, co to myslivna je a k čemu slouží. 
UUCZ-847466
Český jazyk>Matematika>Didaktické hry>Skládačky>1.
25.00