Reportér v čase 2 - české dějiny hravě, historické osobnosti, vlastivěda

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
23
Velikost: 36.53 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající Radka ze Základky
Nahráno:
Naposledy upraveno:
11. 5. 2026
Sdílet:

Materiál slouží k hravému a aktivnímu procvičení učiva vlastivědy a moderních českých dějin. Žáci pracují formou fiktivních novinových rozhovorů s významnými osobnostmi české historie nebo s postavami představujícími svědky důležitých historických období.

Aktivita podporuje:

  • orientaci na časové ose,
  • porozumění historickým souvislostem,
  • práci s klíčovými pojmy,
  • čtení s porozuměním,
  • formulaci odpovědí vlastními slovy,
  • propojení faktických znalostí s kontextem doby.

Materiál vede žáky k tomu, aby nad historickými událostmi nepřemýšleli jen jako nad seznamem dat, ale aby si dokázali představit život lidí v různých obdobích českých dějin.

Co materiál obsahuje

Materiál obsahuje 10 pracovních listů ve formě rozhovorů s historickými osobnostmi a postavami:

  • Jan Amos Komenský,
  • Marie Terezie,
  • autoři české hymny,
  • Božena Němcová,
  • Bedřich Smetana,
  • T. G. Masaryk,
  • Edvard Beneš,
  • obyvatel protektorátu,
  • rozhlasový hlasatel roku 1968,
  • student roku 1989.

Součástí je i řešení pro jednotlivé listy.

Další produkty od autora Radka ze Základky

808884
Český jazyk - čtení
3., 4., 5.
Pracovní listy
Detektivní příběh o vrabčákovi Čimovi, kterému záhadně zmizelo hnízdo. Žáci jako detektivové hledají v textu stopy
0.00 Kč
1082642
Přírodověda
3., 4., 5.
Didaktické hry
Tento materiál slouží k pochopení fungování ekosystémů prostřednictvím hry. Žáci si neosvojují pojmy izolovaně, ale
36.00 Kč
992249
Český jazyk
3., 4., 5.
Ostatní
Tento soubor karet pomáhá žákům 3.-5. třídy zábavnou a tvořivou formou procvičit všechny slovní druhy. Cílem není pouze
34.00 Kč
1110089
Český jazyk
4., 5., 6., 7.
Ostatní
Materiál slouží k rozvoji práce s textem a jazykového citu formou hravé aktivity: žáci ze zamíchaných slov skládají
32.00 Kč
Reportér v čase 2 - české dějiny hravě, historické osobnosti, vlastivěda Reportér v čase 2 - české dějiny hravě, historické osobnosti, vlastivěda
Materiál slouží k hravému a aktivnímu procvičení učiva vlastivědy a moderních českých dějin. Žáci pracují formou fiktivních novinových rozhovorů s významnými osobnostmi české historie nebo s postavami představujícími svědky důležitých historických období.Aktivita podporuje:orientaci na časové ose,porozumění historickým souvislostem,práci s klíčovými pojmy,čtení s porozuměním,formulaci odpovědí vlastními slovy,propojení faktických znalostí s kontextem doby.Materiál vede žáky k tomu, aby nad historickými událostmi nepřemýšleli jen jako nad seznamem dat, ale aby si dokázali představit život lidí v různých obdobích českých dějin.Co materiál obsahujeMateriál obsahuje 10 pracovních listů ve formě rozhovorů s historickými osobnostmi a postavami:Jan Amos Komenský,Marie Terezie,autoři české hymny,Božena Němcová,Bedřich Smetana,T. G. Masaryk,Edvard Beneš,obyvatel protektorátu,rozhlasový hlasatel roku 1968,student roku 1989.Součástí je i řešení pro jednotlivé listy.
UUCZ-1201534
Český jazyk>Vlastivěda>Pracovní listy>5.
37.00