Rody a vzory

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
13
Velikost: 50.48 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
27. 4. 2022
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

Kartičky na procvičení rodů a vzorů podstatných jmen. Můžeme použít stírací fix nebo kolíčky. Daná slova mohou děti užít ve větách a určovat další mluvnické kategorie - slovní druhy, podmět, přísudek, časování a skloňování. Děti mohou určená slova přepsat do sešitu nebo jen skládat na lavici či koberci.

Návod
1. Každé dítě dostane jednu kartičku se vzory ke každému rodu a vylosuje si několik slov. Ty přikládá na správnou kartičku podle rodu a kolíčkem určí správný vzor (u mužského rodu i životnost a neživotnost). 2. Můžete nastříhat a nalepit slova z mé nabídky do tabulek podle rodu, zatavit a rozstříhat. Děti si na těchto tabulkách procvičují správné vzory. Označení stíracím fixem nebo kolíčkem. Děti mohou mít na procvičení více kartiček. 3. Do připravených tabulek si můžete vepsat slova sami nebo vlepit obrázek, aby ho děti nejdříve pojmenovaly a později určily jako u předchozích variant. 4. Daná slova mohou užít ve větách a určovat další mluvnické kategorie - slovní druhy, podmět, přísudek, časování a skloňování.

Další produkty od autora Lucie Novotná

493
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Pexeso k vybarvení - vhodné do hodin anglického jazyka k procvičení slovíček nebo pro volnou chvíli. Můžete vytisknout dvakrát a použít jen jako obrázkové pexeso mimo hodiny anglického jazyka.
0.00 Kč
952
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci, 1.
Ostatní
Lze využít jako pexeso na koberec nebo do lavice. Vhodné pro volné chvilky, procvičování paměti, slovní zásoby, řádku a
25.00 Kč
500
Český jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Přípravy hodiny/lekce
Zábavná forma seznámení se s českými příslovími při výuce českého jazyka. Obsahuje asi 130 vějířů.
30.00 Kč
6082
Nezařazené k předmětu
1., 2.
Pracovní listy
Projekt na poslední týden před Vánocemi. Vhodné pro 1. a 2. ročník.
60.00 Kč
Rody a vzory Rody a vzory
Kartičky na procvičení rodů a vzorů podstatných jmen. Můžeme použít stírací fix nebo kolíčky. Daná slova mohou děti užít ve větách a určovat další mluvnické kategorie - slovní druhy, podmět, přísudek, časování a skloňování. Děti mohou určená slova přepsat do sešitu nebo jen skládat na lavici či koberci. Návod 1. Každé dítě dostane jednu kartičku se vzory ke každému rodu a vylosuje si několik slov. Ty přikládá na správnou kartičku podle rodu a kolíčkem určí správný vzor (u mužského rodu i životnost a neživotnost). 2. Můžete nastříhat a nalepit slova z mé nabídky do tabulek podle rodu, zatavit a rozstříhat. Děti si na těchto tabulkách procvičují správné vzory. Označení stíracím fixem nebo kolíčkem. Děti mohou mít na procvičení více kartiček. 3. Do připravených tabulek si můžete vepsat slova sami nebo vlepit obrázek, aby ho děti nejdříve pojmenovaly a později určily jako u předchozích variant. 4. Daná slova mohou užít ve větách a určovat další mluvnické kategorie - slovní druhy, podmět, přísudek, časování a skloňování.
UUCZ-468
Český jazyk>Didaktické hry>4.>5.>6.>ZŠ – 1. STUPEŇ
30.00