Rody a vzory

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
13
Velikost: 50.48 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
27. 4. 2022
Sdílet:

Kartičky na procvičení rodů a vzorů podstatných jmen. Můžeme použít stírací fix nebo kolíčky. Daná slova mohou děti užít ve větách a určovat další mluvnické kategorie - slovní druhy, podmět, přísudek, časování a skloňování. Děti mohou určená slova přepsat do sešitu nebo jen skládat na lavici či koberci.

Návod
1. Každé dítě dostane jednu kartičku se vzory ke každému rodu a vylosuje si několik slov. Ty přikládá na správnou kartičku podle rodu a kolíčkem určí správný vzor (u mužského rodu i životnost a neživotnost). 2. Můžete nastříhat a nalepit slova z mé nabídky do tabulek podle rodu, zatavit a rozstříhat. Děti si na těchto tabulkách procvičují správné vzory. Označení stíracím fixem nebo kolíčkem. Děti mohou mít na procvičení více kartiček. 3. Do připravených tabulek si můžete vepsat slova sami nebo vlepit obrázek, aby ho děti nejdříve pojmenovaly a později určily jako u předchozích variant. 4. Daná slova mohou užít ve větách a určovat další mluvnické kategorie - slovní druhy, podmět, přísudek, časování a skloňování.

Další produkty od autora Lucie Novotná

505
Český jazyk
2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Přípravy hodiny/lekce
Kartičky k procvičení vět, i/y, nevyjádřeného a několikanásobného podmětu. Kartičky, které ještě neumíte, zatím vyřaďte
30.00 Kč
499
Matematika
4., 5.
Didaktické hry
24 matematických úkolů, kartičky s výsledky (každý výsledek má své písmeno), tabulka k vyplnění tajenky. Vhodné na konec 4. ročníku nebo začátek 5. ročníku.
40.00 Kč
469
Anglický jazyk
1., 2., 3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Přípravy hodiny/lekce
Kartičky jsou udělané tak, aby při oboustranném tisku byla vždy jedna strana kartičky česky a druhá anglicky. Každá
40.00 Kč
163239
Český jazyk - psaní
1., 2.
Pracovní listy
Pracovní listy na způsob žáky oblíbených číselných spojovaček (dot-to-dot) s využitím české abecedy. Žáci spojují po
30.00 Kč
Rody a vzory Rody a vzory
Kartičky na procvičení rodů a vzorů podstatných jmen. Můžeme použít stírací fix nebo kolíčky. Daná slova mohou děti užít ve větách a určovat další mluvnické kategorie - slovní druhy, podmět, přísudek, časování a skloňování. Děti mohou určená slova přepsat do sešitu nebo jen skládat na lavici či koberci. Návod 1. Každé dítě dostane jednu kartičku se vzory ke každému rodu a vylosuje si několik slov. Ty přikládá na správnou kartičku podle rodu a kolíčkem určí správný vzor (u mužského rodu i životnost a neživotnost). 2. Můžete nastříhat a nalepit slova z mé nabídky do tabulek podle rodu, zatavit a rozstříhat. Děti si na těchto tabulkách procvičují správné vzory. Označení stíracím fixem nebo kolíčkem. Děti mohou mít na procvičení více kartiček. 3. Do připravených tabulek si můžete vepsat slova sami nebo vlepit obrázek, aby ho děti nejdříve pojmenovaly a později určily jako u předchozích variant. 4. Daná slova mohou užít ve větách a určovat další mluvnické kategorie - slovní druhy, podmět, přísudek, časování a skloňování.
UUCZ-468
Český jazyk>Didaktické hry>4.>5.>6.>ZŠ – 1. STUPEŇ
30.00