Šestiúhelníky-vzory podstatných jmen

Kategorie:
Počet stran:
16
Velikost: 622.53 KB
Prodávající:
Nahráno: 24. 8. 2022
Upraveno: 23. 4. 2023
Cena:
35 Kč vč. DPH

Šestiúhelníky - vzory podstatných jmen

Nestárnoucí klasika, která vám udělá službu napříč ročníky. Manipulační aktivity jsou vhodné jak pro skupinovou, tak individuální činnost, žáci si s ní upevňují znalost učiva přes více smyslových kanálů a to je to, co činí celý proces efektivnější a zábavnější. 

Materiál obsahuje:

  •  14 vzorů podstatných jmen
  • šest podstatných jmen ke každému vzoru
  • prázdné šestiúhelníky pro další využití
  • podrobný popis, jak s materiálem pracovat
  • nápady na využití ve výuce od vyvození nové látky, procvičování ve skupinách, dvojicích i individuálně po dlouhodobou kolektivní práci během celého školního roku

Příklady námětů na využití:

Ve skupině:

-          Jeden žák vytvoří řadu tří až šesti podstatných jmen, kde jedno slovo bude jiného vzoru, než ostatní. Odhalí skupina Černého Petra?

-          Slova rozmístěte po třídě. Každá skupina si vylosuje dva/tři vzory, ke kterému bude hledat slova. Jakmile shromáždí všechny, skupiny se protočí a provedou vzájemnou kontrolu.

Společně:

-          Divoká jízda: Rozmístěte na koberec vzory a na druhou stranu třídy slova. Žáci se snaží v co nejkratší době přiřadit všechna slova ke správným vzorům. Mohou si rozdělit práci, někdo může například nosit, někdo kontrolovat a někdo přiřazovat. V takovém případě bude dobré, pokud se v půlce hry role vymění. 

 

Další produkty od autora Vačice z lavice

307850
Český jazyk - gramatika
3., 4., 5., 6., 7., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Venkovní stezky, aktivity
Blíží se konec školního roku, co takhle utužit kolektiv před prázdninami a užít si společně spousty zábavy? Bojovka
65.00 Kč
232591
Český jazyk
4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Znáte ty zmatené výrazy, když se zeptáte po prázdninách žáků, jaké jsou ohebné slovní druhy? Někdy mám pocit, že se
50.00 Kč
270923
Český jazyk - gramatika
4.
Ostatní
Shoda přísudku s podmětem - třízení, hledání kritérií a procvičovací běhačka. Veškeré informace k realizaci naleznete
0.00 Kč
251140
Český jazyk
1., 2., 3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Chtěli byste takový ten univerzální materiál, který není na jedno použití a využijete ho nejen na spousty různých
60.00 Kč
Šestiúhelníky-vzory podstatných jmen Šestiúhelníky-vzory podstatných jmen
Šestiúhelníky - vzory podstatných jmen Nestárnoucí klasika, která vám udělá službu napříč ročníky. Manipulační aktivity jsou vhodné jak pro skupinovou, tak individuální činnost, žáci si s ní upevňují znalost učiva přes více smyslových kanálů a to je to, co činí celý proces efektivnější a zábavnější.  Materiál obsahuje:  14 vzorů podstatných jmen šest podstatných jmen ke každému vzoru prázdné šestiúhelníky pro další využití podrobný popis, jak s materiálem pracovat nápady na využití ve výuce od vyvození nové látky, procvičování ve skupinách, dvojicích i individuálně po dlouhodobou kolektivní práci během celého školního roku Příklady námětů na využití: Ve skupině: -          Jeden žák vytvoří řadu tří až šesti podstatných jmen, kde jedno slovo bude jiného vzoru, než ostatní. Odhalí skupina Černého Petra? -          Slova rozmístěte po třídě. Každá skupina si vylosuje dva/tři vzory, ke kterému bude hledat slova. Jakmile shromáždí všechny, skupiny se protočí a provedou vzájemnou kontrolu. Společně: -          Divoká jízda: Rozmístěte na koberec vzory a na druhou stranu třídy slova. Žáci se snaží v co nejkratší době přiřadit všechna slova ke správným vzorům. Mohou si rozdělit práci, někdo může například nosit, někdo kontrolovat a někdo přiřazovat. V takovém případě bude dobré, pokud se v půlce hry role vymění.   
UUCZ-166741
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Skládačky>4.>5.>ZŠ – 1. STUPEŇ
35.00