Šestiúhelníky-vzory podstatných jmen

Kategorie:
Počet stran:
16
Velikost: 622.53 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
27. 12. 2023
Sdílet:

Šestiúhelníky - vzory podstatných jmen

Nestárnoucí klasika, která vám udělá službu napříč ročníky. Manipulační aktivity jsou vhodné jak pro skupinovou, tak individuální činnost, žáci si s ní upevňují znalost učiva přes více smyslových kanálů a to je to, co činí celý proces efektivnější a zábavnější. 

Materiál obsahuje:

  •  14 vzorů podstatných jmen
  • šest podstatných jmen ke každému vzoru
  • prázdné šestiúhelníky pro další využití
  • podrobný popis, jak s materiálem pracovat
  • nápady na využití ve výuce od vyvození nové látky, procvičování ve skupinách, dvojicích i individuálně po dlouhodobou kolektivní práci během celého školního roku

Příklady námětů na využití:

Ve skupině:

-          Jeden žák vytvoří řadu tří až šesti podstatných jmen, kde jedno slovo bude jiného vzoru, než ostatní. Odhalí skupina Černého Petra?

-          Slova rozmístěte po třídě. Každá skupina si vylosuje dva/tři vzory, ke kterému bude hledat slova. Jakmile shromáždí všechny, skupiny se protočí a provedou vzájemnou kontrolu.

Společně:

-          Divoká jízda: Rozmístěte na koberec vzory a na druhou stranu třídy slova. Žáci se snaží v co nejkratší době přiřadit všechna slova ke správným vzorům. Mohou si rozdělit práci, někdo může například nosit, někdo kontrolovat a někdo přiřazovat. V takovém případě bude dobré, pokud se v půlce hry role vymění. 

 

Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ. Rozvíjí klíčové kompetence: kompetence k učení a řešení problémů. Žáci se učí spolupráci, hledání více řešení, analýze a syntéze. 

Další produkty od autora Vačice z lavice

405117
Český jazyk
1.
Přípravy hodiny/lekce
1. HRAČKY: Hravá hodina pro prvňáky nebo předškoláky. Procvičíte paměť, zápis počtu a případě číslic, budete porovnávat
0.00 Kč
326543
Český jazyk
Výzdoba třídy
Pokud máte raději decentní styl a neholdujete přeplácaným barevným kombinacím, bude tato sada přesně to pravé pro Vás
55.00 Kč
287123
Český jazyk
3., 4., 5.
Pracovní listy
Chcete více inspirace zdarma? Sledujte nás na facebooku "Materiály do výuky- Vačice z lavice". Každou sobotu materiál
0.00 Kč
393527
Český jazyk - gramatika
2., 3., 4., 5.
Testy a písemky
Běhací diktáty milujeme všichni! V této sadě najdete 20 běhacích diktátů o 12 větách a to na nejrůznější pravopisné jevy
65.00 Kč
Šestiúhelníky-vzory podstatných jmen Šestiúhelníky-vzory podstatných jmen
Šestiúhelníky - vzory podstatných jmen Nestárnoucí klasika, která vám udělá službu napříč ročníky. Manipulační aktivity jsou vhodné jak pro skupinovou, tak individuální činnost, žáci si s ní upevňují znalost učiva přes více smyslových kanálů a to je to, co činí celý proces efektivnější a zábavnější.  Materiál obsahuje:  14 vzorů podstatných jmen šest podstatných jmen ke každému vzoru prázdné šestiúhelníky pro další využití podrobný popis, jak s materiálem pracovat nápady na využití ve výuce od vyvození nové látky, procvičování ve skupinách, dvojicích i individuálně po dlouhodobou kolektivní práci během celého školního roku Příklady námětů na využití: Ve skupině: -          Jeden žák vytvoří řadu tří až šesti podstatných jmen, kde jedno slovo bude jiného vzoru, než ostatní. Odhalí skupina Černého Petra? -          Slova rozmístěte po třídě. Každá skupina si vylosuje dva/tři vzory, ke kterému bude hledat slova. Jakmile shromáždí všechny, skupiny se protočí a provedou vzájemnou kontrolu. Společně: -          Divoká jízda: Rozmístěte na koberec vzory a na druhou stranu třídy slova. Žáci se snaží v co nejkratší době přiřadit všechna slova ke správným vzorům. Mohou si rozdělit práci, někdo může například nosit, někdo kontrolovat a někdo přiřazovat. V takovém případě bude dobré, pokud se v půlce hry role vymění.    Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ. Rozvíjí klíčové kompetence: kompetence k učení a řešení problémů. Žáci se učí spolupráci, hledání více řešení, analýze a syntéze. 
UUCZ-166741
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Skládačky>4.>5.>ZŠ – 1. STUPEŇ
40.00