Svatý Valentýn - pracujeme s texty

Předmět:
Kategorie:
Téma:
Počet stran:
4
Velikost: 332.62 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
5. 2. 2023
Cena:
25 Kč vč. DPH
Sdílet:

Typ materiálu:

o  Materiál se zaměřuje na svátek svatého Valentýna. Obsahuje pracovní listy s texty a několika jazykovými úkoly. Materiál je vhodný do hodin českého jazyka při příležitosti svátku svatého Valentýna. Vhodné pro celý druhý stupeň.

Jak s materiálem pracovat:

o  Práce s materiálem není nijak náročná. Buďto každému žákovi vytiskněte pracovní listy s texty, anebo texty rozdejte žákům do dvojice – možno utvořit také menší skupinky po třech žácích. Jako první se žáci zaměří na text č. 1, který se věnuje postavě svatého Valentina. Text si potichu přečtou a následně splní úkoly pod textem. Jakmile mají hotovo, dochází ke sdílení ve třídě. Dále můžete pokračovat na text č. 2, který se zaměřuje již na samotný svátek. Zde aplikujete stejný postup. Pod každým textem najdete několik úkolů, které jsou různorodě zaměřeny – tvorba synonym a antonym, hledání slovních druhů, tvorba výpisků, otázek apod.

Cíl materiálu

o  Materiál si klade za cíl seznámit žáky se svátkem svatého Valentýna. Toto seznámení probíhá pomocí dvou textů a několika jazykových úkolů. Žáci si tedy osvojí nejen informace o tomto světci a slavném svátku, ale také si procvičí různé jazykové úkoly. 

Další produkty od autora U Kantorky

417605
Český jazyk
5., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Typ materiálu: o Materiál představuje adventní kalendář, který se svými cvičeními zaměřuje na český jazyk. Obsahuje
38.00 Kč
233845
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Materiál se skládá z 30 kartiček, které učitel předčítá žákům. Podle kartiček zjistíme, jak dobře se žáci ve třídě znají
26.00 Kč
395577
Český jazyk - čtení
ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Typ materiálu: o Materiál se zaměřuje na tři podobné podzimní svátky – Halloween, Dušičky a Den mrtvých. Obsahuje
28.00 Kč
341478
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Typ materiálu: o Materiál obsahuje drobné aktivity, které jsou určeny na začátek školního roku. Materiál se ideálně hodí
25.00 Kč
Svatý Valentýn - pracujeme s texty Svatý Valentýn - pracujeme s texty
Typ materiálu: o  Materiál se zaměřuje na svátek svatého Valentýna. Obsahuje pracovní listy s texty a několika jazykovými úkoly. Materiál je vhodný do hodin českého jazyka při příležitosti svátku svatého Valentýna. Vhodné pro celý druhý stupeň. Jak s materiálem pracovat: o  Práce s materiálem není nijak náročná. Buďto každému žákovi vytiskněte pracovní listy s texty, anebo texty rozdejte žákům do dvojice – možno utvořit také menší skupinky po třech žácích. Jako první se žáci zaměří na text č. 1, který se věnuje postavě svatého Valentina. Text si potichu přečtou a následně splní úkoly pod textem. Jakmile mají hotovo, dochází ke sdílení ve třídě. Dále můžete pokračovat na text č. 2, který se zaměřuje již na samotný svátek. Zde aplikujete stejný postup. Pod každým textem najdete několik úkolů, které jsou různorodě zaměřeny – tvorba synonym a antonym, hledání slovních druhů, tvorba výpisků, otázek apod. Cíl materiálu o  Materiál si klade za cíl seznámit žáky se svátkem svatého Valentýna. Toto seznámení probíhá pomocí dvou textů a několika jazykových úkolů. Žáci si tedy osvojí nejen informace o tomto světci a slavném svátku, ale také si procvičí různé jazykové úkoly. 
UUCZ-254620
Český jazyk>Pracovní listy>ZŠ – 2. STUPEŇ>Valentýn
25.00