Den svatého Valentýna –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ běhací hra + pracovní list

Počet stran:
12
Velikost: 4.91 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
3. 2. 2025
Sdílet:

Jedná se o dvě aktivity na téma Den svatého Valentýna, které jsou připraveny pro žáky druhého stupně do hodin českého jazyka. Materiál propojuje čtenářskou gramotnost, pravopis a kreativní myšlení, ale zároveň přináší hravý a pohybový prvek do výuky.

1) Pracovní list – Den svatého Valentýna

Pracovní list je koncipován tak, aby nejen informoval o svátku sv. Valentýna, ale také rozvíjel jazykové dovednosti žáků. Obsahuje:

  • Text, který seznamuje žáky s historií, tradicemi a symbolikou tohoto svátku.
    • Cvičení na hledání chyb, kde žáci opravují pravopisné chyby, čímž si upevňují pravopisná pravidla.
    • Otázky na porozumění textu, které podporují kritické myšlení a schopnost vyhledávat informace.
    • Hledání slov v textu – žáci vyhledávají synonymum nebo antonymum určitého slova, což posiluje jejich slovní zásobu.
    • Kreativní úkol: výhody a nevýhody Valentýna - tento úkol podporuje argumentaci a písemný projev.

 

2) Pohybová aktivita – Stanoviště s úkoly

  • Ve třídě nebo na chodbě vyučující rozmístí 6 stanovišť a rozdá žákům tabulku na zapisování výsledků.
  • Na každém stanovišti se nachází úkol související s českým jazykem (např. vyhledání chybného slova v textu).
  • Žáci pracují samostatně nebo ve dvojicích a postupně obcházejí stanoviště.
  • U každého stanoviště si zapíší písmeno, které si doplní do tabulky.
  • Po sesbírání všech šesti písmen z nich složí tajenku – slovo OBJETÍ.

Další produkty od autora (Ne)klidná pančelka

714546
Anglický jazyk
5., 6., 7., 8., 9., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Jedná se o materiál, který můžete využít během adventního období pro zpestření výuky angličtiny. Adventní kalendář
35.00 Kč
885845
Český jazyk
4., 5., 6., 7., 8., 9., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Jedná se o sadu výzdoby a podpůrných materiálů určenou především pro třídy 2. stupně základní školy, kterou ale skvěle
55.00 Kč
674354
Anglický jazyk
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Jedná se o materiál, který zpestří hodiny anglického jazyka a zároveň procvičí slovní zásobu na téma Halloween. Obsah
30.00 Kč
810750
Český jazyk
4., 5., 6., 7., 8., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Jedná se o materiál, který lze využít na akci Noc s Andersenem , ale také v literární výchově nebo v rámci projektového
30.00 Kč
Den svatého Valentýna –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ běhací hra + pracovní list Den svatého Valentýna –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ běhací hra + pracovní list
Jedná se o dvě aktivity na téma Den svatého Valentýna, které jsou připraveny pro žáky druhého stupně do hodin českého jazyka. Materiál propojuje čtenářskou gramotnost, pravopis a kreativní myšlení, ale zároveň přináší hravý a pohybový prvek do výuky.1) Pracovní list – Den svatého ValentýnaPracovní list je koncipován tak, aby nejen informoval o svátku sv. Valentýna, ale také rozvíjel jazykové dovednosti žáků. Obsahuje:Text, který seznamuje žáky s historií, tradicemi a symbolikou tohoto svátku.Cvičení na hledání chyb, kde žáci opravují pravopisné chyby, čímž si upevňují pravopisná pravidla.Otázky na porozumění textu, které podporují kritické myšlení a schopnost vyhledávat informace.Hledání slov v textu – žáci vyhledávají synonymum nebo antonymum určitého slova, což posiluje jejich slovní zásobu.Kreativní úkol: výhody a nevýhody Valentýna - tento úkol podporuje argumentaci a písemný projev. 2) Pohybová aktivita – Stanoviště s úkolyVe třídě nebo na chodbě vyučující rozmístí 6 stanovišť a rozdá žákům tabulku na zapisování výsledků.Na každém stanovišti se nachází úkol související s českým jazykem (např. vyhledání chybného slova v textu).Žáci pracují samostatně nebo ve dvojicích a postupně obcházejí stanoviště.U každého stanoviště si zapíší písmeno, které si doplní do tabulky.Po sesbírání všech šesti písmen z nich složí tajenku – slovo OBJETÍ.
UUCZ-779900
Český jazyk>Český jazyk - čtení>Český jazyk - sloh>Didaktické hry>Pracovní listy>5.>6.>7.>8.>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ>💌 Valentýn
35.00