TŘI KRÁLOVÉ - čtení s porozuměním

Ročník:
Počet stran:
6
Velikost: 3.83 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající Vendula Findová
Nahráno:
Naposledy upraveno:
30. 12. 2025
Sdílet:

Pracovní listy k tradičnímu svátku Tří králů zaměřené na čtení s porozuměním a porozumění významu tradic. Žáci se seznámí s biblickým příběhem tří mudrců, jejich cestou do Betléma, symbolikou darů i s tím, proč svátek Tří králů uzavírá vánoční období.

Materiál je vhodný pro 3.–5. ročník ZŠ a využitelný v hodinách českého jazyka, vlastivědy i v rámci třídnických hodin. Text je psaný srozumitelným jazykem a doplněný otázkami, které vedou žáky nejen k vyhledávání informací, ale i k zamyšlení nad poselstvím příběhu.

 

Soubor obsahuje:

  • souvislý text Příběh Tří králů,
  • otázky k textu (čtení s porozuměním),
  • pracovní list zaměřený na tradice, symboly a dary,
  • řešení pro učitele.

Materiál je připraven k okamžitému použití ve třídě.

Další produkty od autora Vendula Findová

329588
Český jazyk
1., 2., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Soubor obsahuje 6 stran kartiček k rozstříhání. Slova jsou zaměřená na: dě, tě, ně, bě, pě, vě. Úkolem žáků je hledat
30.00 Kč
1142202
Anglický jazyk
3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Demonstrační obrázky - kartičky
Hravý soubor do angličtiny pro 3.–5. třídu, díky kterému si děti zábavnou formou procvičí slovní zásobu částí lidského
40.00 Kč
291351
Informatika
4., 5., 6., 7., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Kartičky k opakování základních pojmů v informatice, jako např. hardware, .pdf, klávesové zkratky, ikony, sociální sítě
30.00 Kč
847497
Český jazyk
Školní družina, 1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Lapbook
🎨 VELIKONOČNÍ LAPBOOK🐣 Originální pracovní materiál pro školáky, který zábavnou formou přibližuje tradice Velikonoc
45.00 Kč
TŘI KRÁLOVÉ - čtení s porozuměním TŘI KRÁLOVÉ - čtení s porozuměním
Pracovní listy k tradičnímu svátku Tří králů zaměřené na čtení s porozuměním a porozumění významu tradic. Žáci se seznámí s biblickým příběhem tří mudrců, jejich cestou do Betléma, symbolikou darů i s tím, proč svátek Tří králů uzavírá vánoční období.Materiál je vhodný pro 3.–5. ročník ZŠ a využitelný v hodinách českého jazyka, vlastivědy i v rámci třídnických hodin. Text je psaný srozumitelným jazykem a doplněný otázkami, které vedou žáky nejen k vyhledávání informací, ale i k zamyšlení nad poselstvím příběhu. Soubor obsahuje:souvislý text Příběh Tří králů,otázky k textu (čtení s porozuměním),pracovní list zaměřený na tradice, symboly a dary,řešení pro učitele.Materiál je připraven k okamžitému použití ve třídě.
UUCZ-745998
Český jazyk>Český jazyk - čtení>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>2.>3.>4.>5.>ZŠ – 1. STUPEŇ>👑 Tři králové
25.00