Učíme s pejskem 2.-3. třída

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
18
Velikost: 2.53 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
5. 2. 2022
Cena:
42 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál obsahuje 18 PL zaměřených na matematiku – (+ - do 20 bez přechodu přes 10 i s přechodem přes 10), český jazyk – psaní, čtení s porozuměním, materiál je vhodný na začátek 2. třídy, některé PL – pouzdro, kosti, pětilístek lze použít i ve 3. třídě.

Stříhání, lepení, vykreslování,…prostě žádné ,,nudění“. 😊

Instruktáž jednotlivých PL je vždy každém PL napsaná.

1. Kosti – malé s příklady – lze použít jako matematická rozcvička. Nebo si děti mohou chodit na určené místo pro kosti, či je hledat a opisovat určený počet příkladů do velké kosti.

Můžeme do velké kosti napsat věty, slova, děti je mohou opisovat, přepisovat do ,,pejska“ - ,,běhací“ diktát.

Tyto PL můžeme variabilně použít…Nebo mohou dostat nakopírované malé kosti a třeba ve dvojicích počítat a stříhat a dávat, lepit ke společnému pejskovi jen ty kosti, které mají výsledek větší než…., menší než…. atd.

2. Otisky pejskovi tlapky

Najdi obtisky pejskovi tlapky. Jsou to ty, ve kterých u slov nadřazených budou 4 slova podřazená. Vystřihni je a nalep je k pejskovi.

3. Otisky tlapek

Prázdné otisky tlapek pro variabilní použití – vlastní příklady, slova,…

4. Pouzdro. Najdi, vystřihni, přepiš psacím písmem, nakresli a nalep do pouzdra jen ty věci, které tam patří. Do posledního vymysli, co ještě tam patří.

5. Najdi v kostech jen jména pro psa. (mužský rod)

Tato jména přepiš na linku psacím písmem. Kosti vystřihni a nalep k našemu pejskovi. Vyber jedno jméno pro naše pejska a tuto kost vykresli. Zvládneš-li, seřaď- očísluj jména podle abecedy.

6. Pes Rex – Skákal pes

Vykresli a vystřihni tělo a hlavu psa. Slož psa. Vystřihni slova písničky a lep je správně dovnitř těla.

Hlava je připravená pro 4 žáky, tělo pro 1 žáka.

Z druhé venkovní strany tuto sloku písničky přepiš psacím písmem.

7. Napiš psacím písmem krasopisně o pejskovi.

Vystřihni, slož podle čar – jako harmoniku a přilep k tělu pejska.

42661
Český jazyk
1., 2.
Písničky, básničky
Materiál obsahuje 8 písničkových domečků a 1 hudební okénko. Já mám koně, Na tý louce zelený, Pásla ovečky, Travička
45.00 Kč
106720
Matematika
1., Speciální pedagogika
Pracovní listy
Materiál obsahuje 6 PL zaměřených na matematiku. Sčítání a odčítání do 10. U PL ,,LEDNÍ HOKEJ“ děti doplní vynechaná
35.00 Kč
195716
Matematika
2., Speciální pedagogika
Pracovní listy
Tematicky se nám materiál může hodit do ,,BABÍHO LÉTA" či k HALLOWEENU. Materiál obsahuje pavučinu k vykreslení ( + - do
35.00 Kč
404734
Český jazyk
3., 5., Speciální pedagogika
Pracovní listy
5 pavučin různých tvarů, do kterých mají žáci doplnit správné y,ý/i,í a podle zadání vykreslit. Pavučiny jsou zaměřeny
37.00 Kč
Učíme s pejskem 2.-3. třída Učíme s pejskem 2.-3. třída
Materiál obsahuje 18 PL zaměřených na matematiku – (+ - do 20 bez přechodu přes 10 i s přechodem přes 10), český jazyk – psaní, čtení s porozuměním, materiál je vhodný na začátek 2. třídy, některé PL – pouzdro, kosti, pětilístek lze použít i ve 3. třídě. Stříhání, lepení, vykreslování,…prostě žádné ,,nudění“. 😊 Instruktáž jednotlivých PL je vždy každém PL napsaná. 1. Kosti – malé s příklady – lze použít jako matematická rozcvička. Nebo si děti mohou chodit na určené místo pro kosti, či je hledat a opisovat určený počet příkladů do velké kosti. Můžeme do velké kosti napsat věty, slova, děti je mohou opisovat, přepisovat do ,,pejska“ - ,,běhací“ diktát. Tyto PL můžeme variabilně použít…Nebo mohou dostat nakopírované malé kosti a třeba ve dvojicích počítat a stříhat a dávat, lepit ke společnému pejskovi jen ty kosti, které mají výsledek větší než…., menší než…. atd. 2. Otisky pejskovi tlapky Najdi obtisky pejskovi tlapky. Jsou to ty, ve kterých u slov nadřazených budou 4 slova podřazená. Vystřihni je a nalep je k pejskovi. 3. Otisky tlapek Prázdné otisky tlapek pro variabilní použití – vlastní příklady, slova,… 4. Pouzdro. Najdi, vystřihni, přepiš psacím písmem, nakresli a nalep do pouzdra jen ty věci, které tam patří. Do posledního vymysli, co ještě tam patří. 5. Najdi v kostech jen jména pro psa. (mužský rod) Tato jména přepiš na linku psacím písmem. Kosti vystřihni a nalep k našemu pejskovi. Vyber jedno jméno pro naše pejska a tuto kost vykresli. Zvládneš-li, seřaď- očísluj jména podle abecedy. 6. Pes Rex – Skákal pes Vykresli a vystřihni tělo a hlavu psa. Slož psa. Vystřihni slova písničky a lep je správně dovnitř těla. Hlava je připravená pro 4 žáky, tělo pro 1 žáka. Z druhé venkovní strany tuto sloku písničky přepiš psacím písmem. 7. Napiš psacím písmem krasopisně o pejskovi. Vystřihni, slož podle čar – jako harmoniku a přilep k tělu pejska.
UUCZ-60990
Český jazyk>Matematika>Pracovní listy>2.>Živočichové
42.00