Určování slovních druhů

Počet stran:
21
Velikost: 454.6 KB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
17. 1. 2023
Cena:
45 Kč vč. DPH
Sdílet:

Pomůcka, kde si žáci sami kontrolují svou práci. 70 vět k určování včetně řešení. Obsahuje i méně používané slovní druhy jako jsou částice a citoslovce. Vhodné i pro montessori výuku.

Určování slovních druhů – celé věty

Předmět: český jazyk - mluvnice

Ročník: 2. stupeň

Obsah: 4 podkladové karty, 44 určovacích kartiček, 40 montessori symbolů, 70 karet s větami a řešením

Práce s pomůckou:

Karty slouží pro nácvik a opakování určování slovních druhů. Žáci si vyberou větu, k jednotlivým slovům přikládají jejich druhy a následně si sami kontrolují své řešení na zadní straně karty s větou. Učitel si může vybrat, zda ponechá pomůcku, tak jak je připravena – s možností přiřazovat pojmy (zájmeno, číslovka aj.) i montessori symboly, které slovní druhy zastupují. Pak už je na žácích, jakou variantu zvolí. Nebo si učitel sám vybere, kterou variantu dětem připraví a vytiskne si pouze tu vybranou. Pomůcka je připravena tak, aby obsáhla všech deset slovních druhů. V obou variantách je vhodná do montessori výuky, pro činnostní učení i do běžné výuky.

Více o pomůckách a další nápady naleznete na mém profilu na instagramu: https://www.instagram.com/bublina_svet_deti/

Další produkty od autora Kateřina Malypetrová

243394
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Všechny větné členy po ruce. Velikost A5 je ideální do lavice i na založení do učebnice. Větné členy – karta pro žáka
25.00 Kč
387044
Dějepis
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Jednoduché a moderní pojetí výukových karet ke státnímu svátku. Základní informace na jednom místě. 28. října - vznik
50.00 Kč
312604
Dějepis
6.
Pexeso
Klasické pexeso rozšířené o třetí kartu poslouží jako perfektní příprava pro základní pojmy starověkého Egypta. Předmět
30.00 Kč
243398
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Už žádné nevzhledné tabule na šňůrkách. Dejte si do třídy něco, co žáky zaujme. Souhrn je přehledný a jednoduchý a žáci
50.00 Kč
Určování slovních druhů Určování slovních druhů
Pomůcka, kde si žáci sami kontrolují svou práci. 70 vět k určování včetně řešení. Obsahuje i méně používané slovní druhy jako jsou částice a citoslovce. Vhodné i pro montessori výuku. Určování slovních druhů – celé věty Předmět: český jazyk - mluvnice Ročník: 2. stupeň Obsah: 4 podkladové karty, 44 určovacích kartiček, 40 montessori symbolů, 70 karet s větami a řešením Práce s pomůckou: Karty slouží pro nácvik a opakování určování slovních druhů. Žáci si vyberou větu, k jednotlivým slovům přikládají jejich druhy a následně si sami kontrolují své řešení na zadní straně karty s větou. Učitel si může vybrat, zda ponechá pomůcku, tak jak je připravena – s možností přiřazovat pojmy (zájmeno, číslovka aj.) i montessori symboly, které slovní druhy zastupují. Pak už je na žácích, jakou variantu zvolí. Nebo si učitel sám vybere, kterou variantu dětem připraví a vytiskne si pouze tu vybranou. Pomůcka je připravena tak, aby obsáhla všech deset slovních druhů. V obou variantách je vhodná do montessori výuky, pro činnostní učení i do běžné výuky. Více o pomůckách a další nápady naleznete na mém profilu na instagramu: https://www.instagram.com/bublina_svet_deti/
UUCZ-243408
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Skládačky>Pracovní listy>Ostatní>ZŠ – 2. STUPEŇ
45.00