Valentýnská prezentace pro 3.-5. třídu

Ročník:
3., 4., 5.
Kategorie:
Téma:
Počet stran:
30
Velikost: 3.72 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
14. 2. 2022
Cena:
35 Kč vč. DPH
Sdílet:

Soubor obsahuje 3 prezentace – čas se bude lišit, jedna prezentace zabere cca 5-15 min. a je určen pro větší děti – 3.-5. třída.

 

Děti u dvou prezentací musí mít přístup k internetu, pro vyhledávání odpovědí – při této příležitosti mají možnost se dozvědět zajímavá fakt a o sv. Valentýnu, 14. únoru a o symbolech lásky,…

 

Dokument lze otevřít pouze pro čtení a lze použít jako zpestření normální i online výuky.

Zdroj obrázku je Canva nebo https://pixabay.com/.

 

Prezentace obsahuje:

Úvodní nadpis

Popis úkolu

Několik slejdů

Popis jak vyluštit šifru

 

1.     Valentýnská křížovka – Na slejdech jsou otázky. Děti jí musí najít odpověď a ta se musí do příslušných čtverečků (podobně jako u křížovky). Děti si zapíšou pouze písmeno, které jim vychází v červeném políčku. Na konci přečtou písmena po sobě a vznikne jim tajenka – SRDCE (8 stran)

 

2.     Valentýnská čísla – na každém slejdu je otázka, odpověď je vždy číslo, které děti musí zjistit a napsat si ho, na závěr sečtou jednotlivá písmena v čísle např. 125 – 1+2+5=8 a pak tyto čísla vymění v tabulce za písmena a vznikne tajenka- RŮŽIČKA (11 stran)

 

3.     Valentýnské slovní druhy – Na každém slejdu je několik slov jednoho slovního druhy, vždy je tam jeden záškodník, který patří k jinému slovního druhu. Děti mají za úkol najít toto slovo a zapsat si ho. Na konci jim vyjde věta (děti mohou mít úkol správně doplnit čárku do věty) – SVATÝ VALENTÝN BYL ŘÍMSKÝ KNĚZ, KTERÝ KONAL ZÁZRAKY. (11 stran)

Další produkty od autora Táborovky - Kateřina Hladišová

10111
Přírodověda
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Jednoduchá verze televizní show Riskuj! přímo dělaná pro děti. Otázky jsou seřazeny v přehledných tabulkách a na tabuli
25.00 Kč
178915
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3.
Pracovní listy
Seznam jednotlivých úkolů černobílá varianta 20 listů + 5 omalovánek Počítáme Spoj stejné Hledej a počítej Řady Slabiky
25.00 Kč
12019
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
20 pracovních listů jsou určeny pro předškoláky (i mladší děti). Některé listy doporučuji zalaminovat a můžete je použít
50.00 Kč
282089
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Sada obsahuje: Potřehovka - 13 karet, karty obsahují i zadní strany. Pexeso - 12 druhů obrázků. Na kartě obrázek + název
40.00 Kč
Valentýnská prezentace pro 3.-5. třídu Valentýnská prezentace pro 3.-5. třídu
Soubor obsahuje 3 prezentace – čas se bude lišit, jedna prezentace zabere cca 5-15 min. a je určen pro větší děti – 3.-5. třída.   Děti u dvou prezentací musí mít přístup k internetu, pro vyhledávání odpovědí – při této příležitosti mají možnost se dozvědět zajímavá fakt a o sv. Valentýnu, 14. únoru a o symbolech lásky,…   Dokument lze otevřít pouze pro čtení a lze použít jako zpestření normální i online výuky. Zdroj obrázku je Canva nebo https://pixabay.com/.   Prezentace obsahuje: Úvodní nadpis Popis úkolu Několik slejdů Popis jak vyluštit šifru   1.     Valentýnská křížovka – Na slejdech jsou otázky. Děti jí musí najít odpověď a ta se musí do příslušných čtverečků (podobně jako u křížovky). Děti si zapíšou pouze písmeno, které jim vychází v červeném políčku. Na konci přečtou písmena po sobě a vznikne jim tajenka – SRDCE (8 stran)   2.     Valentýnská čísla – na každém slejdu je otázka, odpověď je vždy číslo, které děti musí zjistit a napsat si ho, na závěr sečtou jednotlivá písmena v čísle např. 125 – 1+2+5=8 a pak tyto čísla vymění v tabulce za písmena a vznikne tajenka- RŮŽIČKA (11 stran)   3.     Valentýnské slovní druhy – Na každém slejdu je několik slov jednoho slovního druhy, vždy je tam jeden záškodník, který patří k jinému slovního druhu. Děti mají za úkol najít toto slovo a zapsat si ho. Na konci jim vyjde věta (děti mohou mít úkol správně doplnit čárku do věty) – SVATÝ VALENTÝN BYL ŘÍMSKÝ KNĚZ, KTERÝ KONAL ZÁZRAKY. (11 stran)
UUCZ-19283
Český jazyk>Nezařazené k předmětu>Ostatní>3.>4.>5.>Valentýn
35.00