Vyjmenovaná slova po V - nakrm koně a krávu

Ročník:
Počet stran:
18
Velikost: 3 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající ŽVAPA ÚČA
Nahráno:
Naposledy upraveno:
2. 3. 2025
Sdílet:

Najdete zde koně + krávu, kteří mají rádi jablíčka. Dále je zde 180 jablíček (slov), kterými budete krmit koně nebo krávu podle toho, jestli do slova doplníte VI nebo VY. Děti si tak hravou formou procvičí vyjmenovaná slova po V.

  1. S dětmi si zahrajte hru - nakrm kamarády. Na zem rozsypeme vystříhaná jablka. Po třídě rozmístíme zvířátka, která budou připevněná ke krabičce/misce, do které budou padat správná jablka s vyjmenovanými slovy nebo se slovy s “i” daného zvířátka. Nakonec se s dětmi můžeme pobavit, jaký význam mají některá slova. Proč se v nich píše Y/I + mohou se slovy děti vymyslet věty.
  2. Dětem můžeme vysypat na zem pouze některá jablka s VS a některá schovat jako šotek. Která vyjmenovaná slova šotek schoval?
  3. Další aktivity najdete v souboru.

 

Další produkty od autora ŽVAPA ÚČA

530901
Matematika
2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Já mám, kdo má
Naučte děti hravou formou násobilku + dělení. Na 24 kartičkách jsou různé příklady s násobilkou i dělením. Také vhodné
28.00 Kč
707624
Český jazyk
2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Běhací diktát
V souboru najdete aktivity převážně do skupinových prací na téma svatý Martin. Máte tak vypracovaný aktivní a zábavný
35.00 Kč
539620
Český jazyk
2., 3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Diplomy, Pochvaly, Medaile
16 záložek ve dvou variantách s motivačním textem / citáty pro žáky různých ročníků. Každá záložka má jiný citát.
25.00 Kč
594756
Nezařazené k předmětu
1., 2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Diplomy, Pochvaly, Medaile
12 pochvalných odznaků pro každý ročník (1. - 5. roč.) s pochvalným textem. 8 pochvalných záložek pro každý ročník (1. -
30.00 Kč
Vyjmenovaná slova po V - nakrm koně a krávu Vyjmenovaná slova po V - nakrm koně a krávu
Najdete zde koně + krávu, kteří mají rádi jablíčka. Dále je zde 180 jablíček (slov), kterými budete krmit koně nebo krávu podle toho, jestli do slova doplníte VI nebo VY. Děti si tak hravou formou procvičí vyjmenovaná slova po V.S dětmi si zahrajte hru - nakrm kamarády. Na zem rozsypeme vystříhaná jablka. Po třídě rozmístíme zvířátka, která budou připevněná ke krabičce/misce, do které budou padat správná jablka s vyjmenovanými slovy nebo se slovy s “i” daného zvířátka. Nakonec se s dětmi můžeme pobavit, jaký význam mají některá slova. Proč se v nich píše Y/I + mohou se slovy děti vymyslet věty.Dětem můžeme vysypat na zem pouze některá jablka s VS a některá schovat jako šotek. Která vyjmenovaná slova šotek schoval?Další aktivity najdete v souboru. 
UUCZ-806288
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Postřehovky>Ostatní>3.>4.>5.>ZŠ – 1. STUPEŇ>🐾 Živočichové
26.00