VYLOSUJ A VYPRÁVĚJ

Ročník:
4., 5., 6.
Kategorie:
Počet stran:
8
Velikost: 288.85 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
19. 4. 2022
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

72 kartiček zelených a 12 červených Vhodné do hodin čtení, pro děti od 4. třídy, lehčí alternativy zvládnou už děti ve 3. třídě. 4 stupně obtížnosti.

 

VYLOSUJ A VYPRÁVĚJ

Hra obsahuje 72 zelených a 12 červených karet.

Vhodná hra do hodin čtení pro děti od 4. ročníku, která rozvíjí komunikační dovednosti, strategické myšlení, soustředění a logickou posloupnost.

Na každé kartičce jsou tři slova nebo slovní spojení. Žáci sedí v kruhu na koberci.

Nejjednodušší verze: Vezmeme zelené kartičky, každý žák si vylosuje jednu, přečte si slova a z těch složí krátké vypravování. Slova mohou být v jiném tvaru nebo naopak pro složitější verzi v tom stejném tvaru.

Složitější verze: V kruhu se pojede postupně a úkolem je vypravovat jeden příběh za pomocí kartiček všech žáků.

Ještě složitější verze: Uděláme skupiny po čtyřech, každý si vylosuje jednu kartu, to znamená, že každá skupina má 12 slov nebo slovních spojení. Úkolem je sepsat příběh a použít všechna slova užita na kartičkách.

Nejsložitější verze: Budeme potřebovat červené kartičky k těm zeleným. Rozdáme zelené karty a jedné čtvrtině žáků dáme červené. Žáci, kteří mají zelené karty, vypravují příběh a snaží se ho popsout dějem dopředu, kdežto žáci červených karet se snaží popisovat postavu, prostředí, užít řeči postav, atd..

Další produkty od autora Lucie Špringerová

2612
Matematika
2., 3., 4., 5.
Didaktické hry
220 kartiček pro učitele na násobení a dělení. Násobení a dělení stejným číslem je vždy stejnou barvou. Vytiskněte
40.00 Kč
2613
Matematika
1., 2., 3.
Didaktické hry
235 kartiček na sčítání a odčítání, kartičky jsou rozděleny na příklady do 5, od 5-10, od 10-20. Pro delší životnost
35.00 Kč
72051
Český jazyk
4., 5., 6.
Didaktické hry
Předložky a předpony Didaktická pomůcka k rozlišení předložek a předpon. Soubor obsahuje 276 slov, z toho je 138 slov
25.00 Kč
10402
Hudební výchova
ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
DÉLKA NOT A POMLK - skládání a pexeso Velké plakáty na A4 můžeme vytisknout a vystavit ve třídě. Naopak ty malé A5
35.00 Kč
VYLOSUJ A VYPRÁVĚJ VYLOSUJ A VYPRÁVĚJ
72 kartiček zelených a 12 červených Vhodné do hodin čtení, pro děti od 4. třídy, lehčí alternativy zvládnou už děti ve 3. třídě. 4 stupně obtížnosti.  
VYLOSUJ A VYPRÁVĚJ Hra obsahuje 72 zelených a 12 červených karet. Vhodná hra do hodin čtení pro děti od 4. ročníku, která rozvíjí komunikační dovednosti, strategické myšlení, soustředění a logickou posloupnost. Na každé kartičce jsou tři slova nebo slovní spojení. Žáci sedí v kruhu na koberci. Nejjednodušší verze: Vezmeme zelené kartičky, každý žák si vylosuje jednu, přečte si slova a z těch složí krátké vypravování. Slova mohou být v jiném tvaru nebo naopak pro složitější verzi v tom stejném tvaru. Složitější verze: V kruhu se pojede postupně a úkolem je vypravovat jeden příběh za pomocí kartiček všech žáků. Ještě složitější verze: Uděláme skupiny po čtyřech, každý si vylosuje jednu kartu, to znamená, že každá skupina má 12 slov nebo slovních spojení. Úkolem je sepsat příběh a použít všechna slova užita na kartičkách. Nejsložitější verze: Budeme potřebovat červené kartičky k těm zeleným. Rozdáme zelené karty a jedné čtvrtině žáků dáme červené. Žáci, kteří mají zelené karty, vypravují příběh a snaží se ho popsout dějem dopředu, kdežto žáci červených karet se snaží popisovat postavu, prostředí, užít řeči postav, atd..
UUCZ-15561
Český jazyk>Český jazyk - čtení>Didaktické hry>4.>5.>6.
30.00