VYLOSUJ A VYPRÁVĚJ

Ročník:
4., 5., 6.
Kategorie:
Počet stran:
8
Velikost: 288.85 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
30. 12. 2023
Sdílet:

72 kartiček zelených a 12 červených Vhodné do hodin čtení, pro děti od 4. třídy, lehčí alternativy zvládnou už děti ve 3. třídě. 4 stupně obtížnosti.

Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ.

VYLOSUJ A VYPRÁVĚJ

Hra obsahuje 72 zelených a 12 červených karet.

Vhodná hra do hodin čtení pro děti od 4. ročníku, která rozvíjí komunikační dovednosti, strategické myšlení, soustředění a logickou posloupnost.

Na každé kartičce jsou tři slova nebo slovní spojení. Žáci sedí v kruhu na koberci.

Nejjednodušší verze: Vezmeme zelené kartičky, každý žák si vylosuje jednu, přečte si slova a z těch složí krátké vypravování. Slova mohou být v jiném tvaru nebo naopak pro složitější verzi v tom stejném tvaru.

Složitější verze: V kruhu se pojede postupně a úkolem je vypravovat jeden příběh za pomocí kartiček všech žáků.

Ještě složitější verze: Uděláme skupiny po čtyřech, každý si vylosuje jednu kartu, to znamená, že každá skupina má 12 slov nebo slovních spojení. Úkolem je sepsat příběh a použít všechna slova užita na kartičkách.

Nejsložitější verze: Budeme potřebovat červené kartičky k těm zeleným. Rozdáme zelené karty a jedné čtvrtině žáků dáme červené. Žáci, kteří mají zelené karty, vypravují příběh a snaží se ho popsout dějem dopředu, kdežto žáci červených karet se snaží popisovat postavu, prostředí, užít řeči postav, atd..

Další produkty od autora Lucie Špringerová

37902
Matematika
1., 2., 3.
Didaktické hry
Zábavná počítací hra pro 1. - 3. ročník, třeba na Den dětí :) Při hraní fotbalu rozdělíme třídu na dvě skupiny. Jedna
25.00 Kč
17959
Matematika
1., 2., 3.
Didaktické hry
BINGO Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ. Hra pro děti od 1. - 3. třídy. Součástí jsou hrací kartičky + příklady na
30.00 Kč
3336
Matematika
2., 3., 4., 5.
Didaktické hry
PŘÍKLADY S TAJENKOU 20 tajenek s příklady + řešení Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ. soubor obsahuje vždy na každé
30.00 Kč
13181
Matematika
1., 2.
Didaktické hry
PLÁCAČKY Příklady máte rozdělené od 0-5, 5-10, 10-20. Jedná se vzdělávací materiál pro ZŠ. Kartičky jsou vhodné na
49.00 Kč
VYLOSUJ A VYPRÁVĚJ VYLOSUJ A VYPRÁVĚJ
72 kartiček zelených a 12 červených Vhodné do hodin čtení, pro děti od 4. třídy, lehčí alternativy zvládnou už děti ve 3. třídě. 4 stupně obtížnosti. Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ.
VYLOSUJ A VYPRÁVĚJ Hra obsahuje 72 zelených a 12 červených karet. Vhodná hra do hodin čtení pro děti od 4. ročníku, která rozvíjí komunikační dovednosti, strategické myšlení, soustředění a logickou posloupnost. Na každé kartičce jsou tři slova nebo slovní spojení. Žáci sedí v kruhu na koberci. Nejjednodušší verze: Vezmeme zelené kartičky, každý žák si vylosuje jednu, přečte si slova a z těch složí krátké vypravování. Slova mohou být v jiném tvaru nebo naopak pro složitější verzi v tom stejném tvaru. Složitější verze: V kruhu se pojede postupně a úkolem je vypravovat jeden příběh za pomocí kartiček všech žáků. Ještě složitější verze: Uděláme skupiny po čtyřech, každý si vylosuje jednu kartu, to znamená, že každá skupina má 12 slov nebo slovních spojení. Úkolem je sepsat příběh a použít všechna slova užita na kartičkách. Nejsložitější verze: Budeme potřebovat červené kartičky k těm zeleným. Rozdáme zelené karty a jedné čtvrtině žáků dáme červené. Žáci, kteří mají zelené karty, vypravují příběh a snaží se ho popsout dějem dopředu, kdežto žáci červených karet se snaží popisovat postavu, prostředí, užít řeči postav, atd..
UUCZ-15561
Český jazyk>Český jazyk - čtení>Didaktické hry>4.>5.>6.
30.00