Zpátky do Afriky - čtenářské dovednosti

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
9
Velikost: 1.01 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
5. 10. 2022
Sdílet:

Materiál je vytvořený ke knize Zpátky do Afriky od Jiřího Dvořáka. (nakladatelství Baobab, 2012). Kniha je pro použití materiálu nutná. Jedná se o dobrodružný a vtipný příběh. Ke každé kapitole (7) je vytvořený pracovní list. Vytvořené pracovní listy slouží k procvičování praktického čtení, rozvíjí diskuzi a etickou výchovu. Některé úkoly jsou tvořivé, rozvíjí fantazii.  Žáci či pedagog předčítá danou kapitolu, žáci vnímají text a poté vyplňují pracovní list.

Možné využívat pro individuální práci či ve skupinách. Doporučuji tisknout černobíle.

Nejvíce využíváme ve druhé třídě, kdy již mohou předčítat děti. Kniha se dá číst na celém prvním stupni, jen pro použití v první třídě je nutné, aby předčítal pedagog.

Dále využíváme pro tvořivé psaní. Žáci si vyberou jedno zvíře a pomocí internetu či encyklopedií vyhledávají a zpracovávají informace, které následně zapisují, tvoří krátké zprávy. 

 

Další produkty od autora Lucie Holbíková

259362
Český jazyk
1., Speciální pedagogika
Domino
Výuková hra podporující první čtení dvojslabičných slov s porozuměním. Cílem materiálu je procvičit si první čtení slov
39.00 Kč
363504
Matematika
2., 3.
Didaktické hry
Zábavné procvičování s tajenkou. Cílem materiálu je procvičit si matematické dovednosti – sčítání a odčítání do 100 bez
39.00 Kč
292805
Matematika
1., 2.
Didaktické hry
Cílem materiálu je procvičit si sčítání odčítání ve druhé desítce s přechodem přes desítku. Materiál procvičuje +- do 20
39.00 Kč
260508
Matematika
1., Speciální pedagogika
Didaktické hry
Žák vypočítá příklady a zapíše výsledek. Tajenku vyluští, pokud k výsledkům přiřadí správné písmena a čte od ufona
44.00 Kč
Zpátky do Afriky - čtenářské dovednosti Zpátky do Afriky  - čtenářské dovednosti
Materiál je vytvořený ke knize Zpátky do Afriky od Jiřího Dvořáka. (nakladatelství Baobab, 2012). Kniha je pro použití materiálu nutná. Jedná se o dobrodružný a vtipný příběh. Ke každé kapitole (7) je vytvořený pracovní list. Vytvořené pracovní listy slouží k procvičování praktického čtení, rozvíjí diskuzi a etickou výchovu. Některé úkoly jsou tvořivé, rozvíjí fantazii.  Žáci či pedagog předčítá danou kapitolu, žáci vnímají text a poté vyplňují pracovní list. Možné využívat pro individuální práci či ve skupinách. Doporučuji tisknout černobíle. Nejvíce využíváme ve druhé třídě, kdy již mohou předčítat děti. Kniha se dá číst na celém prvním stupni, jen pro použití v první třídě je nutné, aby předčítal pedagog. Dále využíváme pro tvořivé psaní. Žáci si vyberou jedno zvíře a pomocí internetu či encyklopedií vyhledávají a zpracovávají informace, které následně zapisují, tvoří krátké zprávy.   
UUCZ-190813
Český jazyk>Český jazyk - čtení>Český jazyk - psaní>Pracovní listy>2.>3.>4.>ZŠ – 1. STUPEŇ>Živočichové
35.00