Šibenice! Periodická tabulka prvků

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
14
Velikost: 3.92 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
29. 8. 2023
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

Pravidla jsou prostá. Za každou z čárek se ukrývá písmeno a jako strašák postupně přibývající stavba ŠIBENICE, na jejímž konci je soutěžící ZTRACEN V PERIODICKÉ TABULCE! Žáci hádají ukryté názvy prvků periodické tabulky.

Šibenice! Periodická tabulka prvků je hrou, která je svým rozsahem určen žákům 8. a 9. tříd ZŠ Materiál formou hry poslouží k procvičování učiva v hodinách chemie.

Úkolem žáků je uhodnout, jaký název prvku se skrývá za tajemnými obdélníky.

Žáci postupně hádají písmena a s jejich přibývajícím počtem se postupně přibližují k tomu, aby byli schopni určit celé slovo.

Aby to však nebylo tak jednoduché, při chybném tipu se začíná stavět šibenice. Pokud se šibenice zobrazí celá, nastává konec hry, respektive se zobrazí hláška ZTRACEN V PERIODICKÉ TABULCE a záleží již na vyučujícím, zdali nechá žáky ve hře pokračovat či hru ukončí.

Další produkty od autora Hrajeme si v PowerPointu

42066
Biologie
7., 8.
Didaktické hry
V PowerPoint hře založené na motivech známé televizní hry Co na to Češi si žáci procvičí své znalosti týkající se
30.00 Kč
161355
Přírodověda
5.
Didaktické hry
Žraloci, krakatice, vrak lodi a k tomu všemu truhla plná zlata! Dobrodružná hra vede přes tajuplný ostrov . Na cestě k
45.00 Kč
82436
Matematika
3., 4., 5.
Didaktické hry
S blížícím se předvánočním obdobím jsem si pro Vás připravil sérii her s vánočními motivy. Z vlastní zkušenosti vím, jak
30.00 Kč
80406
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
V PowerPoint hře založené na motivech známé televizní hry RISKUJ! si společně s žáky hravou formou zpříjemníte výuku v
35.00 Kč
Šibenice! Periodická tabulka prvků Šibenice! Periodická tabulka prvků
Pravidla jsou prostá. Za každou z čárek se ukrývá písmeno a jako strašák postupně přibývající stavba ŠIBENICE, na jejímž konci je soutěžící ZTRACEN V PERIODICKÉ TABULCE! Žáci hádají ukryté názvy prvků periodické tabulky. Šibenice! Periodická tabulka prvků je hrou, která je svým rozsahem určen žákům 8. a 9. tříd ZŠ Materiál formou hry poslouží k procvičování učiva v hodinách chemie. Úkolem žáků je uhodnout, jaký název prvku se skrývá za tajemnými obdélníky. Žáci postupně hádají písmena a s jejich přibývajícím počtem se postupně přibližují k tomu, aby byli schopni určit celé slovo. Aby to však nebylo tak jednoduché, při chybném tipu se začíná stavět šibenice. Pokud se šibenice zobrazí celá, nastává konec hry, respektive se zobrazí hláška ZTRACEN V PERIODICKÉ TABULCE a záleží již na vyučujícím, zdali nechá žáky ve hře pokračovat či hru ukončí.
UUCZ-348188
Chemie>Didaktické hry>8.>9.
30.00