České dějiny - Sada

Předmět:
Počet stran:
140
Velikost: 82.78 MB
Typ souboru: zip
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
21. 1. 2024
Sdílet:

Důležité události a významné osobnosti naší historie. Přehledové karty, medailonky osobností, karty na časovou osu, omalovánky i karetní hra ve výhodné sadě.

Přehledové karty

Ucelený přehled nejdůležitějších historických mezníků v našich dějinách. Karty jsou barevně odlišeny a mapují historii českých zemí od pravěku až po vznik České republiky.

Lze využít jako plakáty A4 či menší přehledové karty.

Sada obsahuje 20 karet a úvodní kartu.

Vše doplněno tematickými obrázky.

Využití:

  • plakáty A4 k výzdobě třídy - 10 plakátů obsahuje učivo 4. ročníků a dalších 10 učivo 5. ročníku
  • přehledové karty velikosti menší A5 - získáte při tisku dvou stran na jednu, karty doporučuji v rozích proděravět a dát na kolečko

České osobnosti

Soubor 30 karet významných českých osobností a omalovánky se záznamovým okénkem, kam si děti mohou zapsat zjištěné informace o dané osobě.

Na každé kartě je jméno osobnosti, portrét, stručný popisek a rok narození a úmrtí

pro snazší zařazení osobnosti do historického období.

Lze vytisknout na A4 a využít jako výzdobu či při tisku na více stran získáte menší demonstrační karty. 

Časové karty

Události české historie, panovníci a další významné osobnosti. Celkem 91 karet, které lze řadit na časovou osu.

Karty jsou barevně rozlišeny dle typu.

Na kartě s událostmi naleznete letopočet, popis události a obrázek.

Karty s osobnostmi obsahují jméno, obrázek, rok narození a úmrtí, popis a v případě prezidentů dobu, kdy byli ve funkci.

Panovníci jsou barevně rozděleni dle rodů

  • Přemyslovci (žlutá)
  • Lucemburkové (fialová)
  • Jagellonci (hnědá)
  • Habsburkové (červená)

Dále jsou doplněné další významné události za dobu jejich vlády.

Přiložena je také časová osa s letopočty, případně lze využít stuha či cokoliv jiného.

Velikost časové karty je 13x9 cm.

Já mám, kdo má? - Osobnosti českých dějin

Karetní hra tematicky zaměřená na české historické osobnosti.

Soubor obsahuje 31 hracích karet a přehledové karty s popisem historických osobností.

Rozdáme hrací karty mezi děti (někdo může mít více). Zvolíme začínajícího hráče, který přečte spodní část libovolné karty - např. "Kdo má učitele národů?" Ozve se hráč, který má v horní části osobu vztahující se k popisu: "Já mám Jana Amose Komenského" a přečte otázku ve spodní části své karty: "Kdo má spisovatelku, která napsala Babičku?" Takto pokračujeme dále do doby, kdy se někdo zeptá na osobnost z horní části karty začínajícího hráče.

Další produkty od autora Jaroslav Pytlíček

49939
Český jazyk
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., ZŠ – 1. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Obsahuje všechna písmena české abecedy. Využití jako výzdoba či demonstrační karty. Jednotlivá písmena jsou ve velikosti
90.00 Kč
3415
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci, 1., 2., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Logická hra, kdy úkolem je pomocí barevného dílku zakrýt hrací kartu tak, aby byly vidět pouze zvířata na kartičce
60.00 Kč
435261
Český jazyk - čtení
Školní družina, ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Obrázkové karty s vánočním příběhem. Součástí jsou i karty s textem na přiřazování, pracovní list a omalovánky. Soubor
125.00 Kč
82227
Český jazyk - čtení
2., 3., 4.
Domino
Hra, kdy hledáme popisovanou věc. Obsahem je 23 karet. Karty rozdáme mezi děti (někdo může mít 2 karty). První přečte
55.00 Kč
České dějiny - Sada České dějiny - Sada
Důležité události a významné osobnosti naší historie. Přehledové karty, medailonky osobností, karty na časovou osu, omalovánky i karetní hra ve výhodné sadě. Přehledové karty Ucelený přehled nejdůležitějších historických mezníků v našich dějinách. Karty jsou barevně odlišeny a mapují historii českých zemí od pravěku až po vznik České republiky. Lze využít jako plakáty A4 či menší přehledové karty. Sada obsahuje 20 karet a úvodní kartu. Vše doplněno tematickými obrázky. Využití: plakáty A4 k výzdobě třídy - 10 plakátů obsahuje učivo 4. ročníků a dalších 10 učivo 5. ročníku přehledové karty velikosti menší A5 - získáte při tisku dvou stran na jednu, karty doporučuji v rozích proděravět a dát na kolečko České osobnosti Soubor 30 karet významných českých osobností a omalovánky se záznamovým okénkem, kam si děti mohou zapsat zjištěné informace o dané osobě. Na každé kartě je jméno osobnosti, portrét, stručný popisek a rok narození a úmrtí pro snazší zařazení osobnosti do historického období. Lze vytisknout na A4 a využít jako výzdobu či při tisku na více stran získáte menší demonstrační karty.  Časové karty Události české historie, panovníci a další významné osobnosti. Celkem 91 karet, které lze řadit na časovou osu. Karty jsou barevně rozlišeny dle typu. Na kartě s událostmi naleznete letopočet, popis události a obrázek. Karty s osobnostmi obsahují jméno, obrázek, rok narození a úmrtí, popis a v případě prezidentů dobu, kdy byli ve funkci. Panovníci jsou barevně rozděleni dle rodů Přemyslovci (žlutá) Lucemburkové (fialová) Jagellonci (hnědá) Habsburkové (červená) Dále jsou doplněné další významné události za dobu jejich vlády. Přiložena je také časová osa s letopočty, případně lze využít stuha či cokoliv jiného. Velikost časové karty je 13x9 cm. Já mám, kdo má? - Osobnosti českých dějin Karetní hra tematicky zaměřená na české historické osobnosti. Soubor obsahuje 31 hracích karet a přehledové karty s popisem historických osobností. Rozdáme hrací karty mezi děti (někdo může mít více). Zvolíme začínajícího hráče, který přečte spodní část libovolné karty - např. "Kdo má učitele národů?" Ozve se hráč, který má v horní části osobu vztahující se k popisu: "Já mám Jana Amose Komenského" a přečte otázku ve spodní části své karty: "Kdo má spisovatelku, která napsala Babičku?" Takto pokračujeme dále do doby, kdy se někdo zeptá na osobnost z horní části karty začínajícího hráče.
UUCZ-166565
Dějepis>Vlastivěda>Já mám, kdo má>Pracovní listy>Projekty>4.>5.>ZŠ – 2. STUPEŇ
365.00