České dějiny - Sada

Předmět:
Počet stran:
140
Velikost: 82.78 MB
Prodávající:
Nahráno: 24. 8. 2022
Upraveno: 24. 8. 2022
Cena:
295 Kč vč. DPH

Důležité události a významné osobnosti naší historie. Přehledové karty, medailonky osobností, karty na časovou osu, omalovánky i karetní hra ve výhodné sadě.

Přehledové karty

Ucelený přehled nejdůležitějších historických mezníků v našich dějinách. Karty jsou barevně odlišeny a mapují historii českých zemí od pravěku až po vznik České republiky.

Lze využít jako plakáty A4 či menší přehledové karty.

Sada obsahuje 20 karet a úvodní kartu.

Vše doplněno tematickými obrázky.

Využití:

  • plakáty A4 k výzdobě třídy - 10 plakátů obsahuje učivo 4. ročníků a dalších 10 učivo 5. ročníku
  • přehledové karty velikosti menší A5 - získáte při tisku dvou stran na jednu, karty doporučuji v rozích proděravět a dát na kolečko

České osobnosti

Soubor 30 karet významných českých osobností a omalovánky se záznamovým okénkem, kam si děti mohou zapsat zjištěné informace o dané osobě.

Na každé kartě je jméno osobnosti, portrét, stručný popisek a rok narození a úmrtí

pro snazší zařazení osobnosti do historického období.

Lze vytisknout na A4 a využít jako výzdobu či při tisku na více stran získáte menší demonstrační karty. 

Časové karty

Události české historie, panovníci a další významné osobnosti. Celkem 91 karet, které lze řadit na časovou osu.

Karty jsou barevně rozlišeny dle typu.

Na kartě s událostmi naleznete letopočet, popis události a obrázek.

Karty s osobnostmi obsahují jméno, obrázek, rok narození a úmrtí, popis a v případě prezidentů dobu, kdy byli ve funkci.

Panovníci jsou barevně rozděleni dle rodů

  • Přemyslovci (žlutá)
  • Lucemburkové (fialová)
  • Jagellonci (hnědá)
  • Habsburkové (červená)

Dále jsou doplněné další významné události za dobu jejich vlády.

Přiložena je také časová osa s letopočty, případně lze využít stuha či cokoliv jiného.

Velikost časové karty je 13x9 cm.

Já mám, kdo má? - Osobnosti českých dějin

Karetní hra tematicky zaměřená na české historické osobnosti.

Soubor obsahuje 31 hracích karet a přehledové karty s popisem historických osobností.

Rozdáme hrací karty mezi děti (někdo může mít více). Zvolíme začínajícího hráče, který přečte spodní část libovolné karty - např. "Kdo má učitele národů?" Ozve se hráč, který má v horní části osobu vztahující se k popisu: "Já mám Jana Amose Komenského" a přečte otázku ve spodní části své karty: "Kdo má spisovatelku, která napsala Babičku?" Takto pokračujeme dále do doby, kdy se někdo zeptá na osobnost z horní části karty začínajícího hráče.

Další produkty od autora Gabriela Bodenlosová

49939
Český jazyk
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., ZŠ – 1. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Obsahuje všechna písmena české abecedy. Využití jako výzdoba či demonstrační karty. Jednotlivá písmena jsou ve velikosti
60.00 Kč
3416
Vlastivěda
2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Karty plné informací a pověstí o Pražském hradu a jeho okolí. Celkem je 20 karet velikosti 12x18 cm.. Součástí je mapa
90.00 Kč
136120
Nezařazené k předmětu
Školní družina, ZŠ – 1. STUPEŇ
Venkovní stezky, aktivity
Šifrovací hra tematicky zaměřená na klasické pohádky. Celkem 14 zastavení s úryvky ze známých pohádek. Písmeno u správné
55.00 Kč
87503
Prvouka
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2.
Didaktické hry
Paměťová hra s obrázky symbolizující zimu. Obsahem je 32 karet velikosti 11x13 cm se zimními obrázky. Celkem 4 skupiny
35.00 Kč
České dějiny - Sada České dějiny - Sada
Důležité události a významné osobnosti naší historie. Přehledové karty, medailonky osobností, karty na časovou osu, omalovánky i karetní hra ve výhodné sadě. Přehledové karty Ucelený přehled nejdůležitějších historických mezníků v našich dějinách. Karty jsou barevně odlišeny a mapují historii českých zemí od pravěku až po vznik České republiky. Lze využít jako plakáty A4 či menší přehledové karty. Sada obsahuje 20 karet a úvodní kartu. Vše doplněno tematickými obrázky. Využití: plakáty A4 k výzdobě třídy - 10 plakátů obsahuje učivo 4. ročníků a dalších 10 učivo 5. ročníku přehledové karty velikosti menší A5 - získáte při tisku dvou stran na jednu, karty doporučuji v rozích proděravět a dát na kolečko České osobnosti Soubor 30 karet významných českých osobností a omalovánky se záznamovým okénkem, kam si děti mohou zapsat zjištěné informace o dané osobě. Na každé kartě je jméno osobnosti, portrét, stručný popisek a rok narození a úmrtí pro snazší zařazení osobnosti do historického období. Lze vytisknout na A4 a využít jako výzdobu či při tisku na více stran získáte menší demonstrační karty.  Časové karty Události české historie, panovníci a další významné osobnosti. Celkem 91 karet, které lze řadit na časovou osu. Karty jsou barevně rozlišeny dle typu. Na kartě s událostmi naleznete letopočet, popis události a obrázek. Karty s osobnostmi obsahují jméno, obrázek, rok narození a úmrtí, popis a v případě prezidentů dobu, kdy byli ve funkci. Panovníci jsou barevně rozděleni dle rodů Přemyslovci (žlutá) Lucemburkové (fialová) Jagellonci (hnědá) Habsburkové (červená) Dále jsou doplněné další významné události za dobu jejich vlády. Přiložena je také časová osa s letopočty, případně lze využít stuha či cokoliv jiného. Velikost časové karty je 13x9 cm. Já mám, kdo má? - Osobnosti českých dějin Karetní hra tematicky zaměřená na české historické osobnosti. Soubor obsahuje 31 hracích karet a přehledové karty s popisem historických osobností. Rozdáme hrací karty mezi děti (někdo může mít více). Zvolíme začínajícího hráče, který přečte spodní část libovolné karty - např. "Kdo má učitele národů?" Ozve se hráč, který má v horní části osobu vztahující se k popisu: "Já mám Jana Amose Komenského" a přečte otázku ve spodní části své karty: "Kdo má spisovatelku, která napsala Babičku?" Takto pokračujeme dále do doby, kdy se někdo zeptá na osobnost z horní části karty začínajícího hráče.
UUCZ-166565
Dějepis>Vlastivěda>Já mám, kdo má>Pracovní listy>Projekty>4.>5.>ZŠ – 2. STUPEŇ
295.00