Jak velké Čechy a Češky máte ve své třídě?

Počet stran:
19
Velikost: 1.87 MB
Typ souboru: zip
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
13. 10. 2023
Sdílet:

Typ materiálu:

o  Materiál obsahuje 35 kartiček s texty a jeden pracovní list. Cílem aktivity je zjištění, jak velké Čechy či Češky máte ve třídě. Jedná se o zábavnou aktivitu v třídním kruhu, kterou je vhodné aplikovat před státním svátkem 28. října. Vhodné pro ZŠ i SŠ.

Jak s materiálem pracovat:

o  Utvořte ve třídě kruh tak, aby si každý žák sedl na jednu židličku. Do kruhu si sedněte také. Každému žákovi dejte pracovní list s číselnou tabulkou a pětilístkem. Seznamte žáky s pravidly a můžete jít na to. Kartičky si seřaďte tak, jak jdou po sobě – 1-35. Vždy přečtěte text kartičky – např. Pokud víš, kdo to byl Václav Havel, zvedni ruce apod… Jakmile kartičku dočtete, žáci se zamyslí, zdali odpoví kladně či záporně. Pokud odpoví kladně, v tom případě splní úkol a v tabulce si vybarví číslo kartičky. Pokud žák nesouhlasí, nedělá nic a číslo si proškrtne. Tímto tempem budete pokračovat až na kartičku číslo 35. Žáci tedy plní úkoly a vybarvují si políčka v pracovním listu. Na konci si každý spočítá svůj počet vybarvených políček a zjistí, jak velký je Čech či Češka. Skóre všech žáků je sdíleno v celé třídě. Na závěr aktivity jsem vložila pětilístek, ve kterém si žáci sami uvědomí, co pro ně znamená Česká republika a co si pod ní představí.

Cíl aktivity:

o  Cílem aktivity je zábavně zjistit, jak velké Češky a Čechy máte ve své třídě. Aktivita posilní kolektiv a zažene nudu. Skvělá aktivita před svátkem 28. října ?. Kartičky si zalaminujte a využijte opakovaně. 

Další produkty od autora U Kantorky

395577
Český jazyk - čtení
ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Typ materiálu: o Materiál se zaměřuje na tři podobné podzimní svátky – Halloween, Dušičky a Den mrtvých. Obsahuje
28.00 Kč
341394
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Postřehovky
Materiál obsahuje celkem 43 zábavných kartiček, na nichž jsou napsány různé úkoly. 25 kartiček je růžových a 17 modrých
30.00 Kč
535849
Dějepis
SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Postřehovky
Typ materiálu: · Materiál obsahuje prezentaci s celkem 25 pojmy, které souvisí s historií. Ke každému pojmu mají žáci
32.00 Kč
311411
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Postřehovky
Typ materiálu: o Materiál se zaměřuje na drama (divadelní hru). Obsahuje různorodé materiály, jako jsou kartičky s
26.00 Kč
Jak velké Čechy a Češky máte ve své třídě? Jak velké Čechy a Češky máte ve své třídě?
Typ materiálu: o  Materiál obsahuje 35 kartiček s texty a jeden pracovní list. Cílem aktivity je zjištění, jak velké Čechy či Češky máte ve třídě. Jedná se o zábavnou aktivitu v třídním kruhu, kterou je vhodné aplikovat před státním svátkem 28. října. Vhodné pro ZŠ i SŠ. Jak s materiálem pracovat: o  Utvořte ve třídě kruh tak, aby si každý žák sedl na jednu židličku. Do kruhu si sedněte také. Každému žákovi dejte pracovní list s číselnou tabulkou a pětilístkem. Seznamte žáky s pravidly a můžete jít na to. Kartičky si seřaďte tak, jak jdou po sobě – 1-35. Vždy přečtěte text kartičky – např. Pokud víš, kdo to byl Václav Havel, zvedni ruce apod… Jakmile kartičku dočtete, žáci se zamyslí, zdali odpoví kladně či záporně. Pokud odpoví kladně, v tom případě splní úkol a v tabulce si vybarví číslo kartičky. Pokud žák nesouhlasí, nedělá nic a číslo si proškrtne. Tímto tempem budete pokračovat až na kartičku číslo 35. Žáci tedy plní úkoly a vybarvují si políčka v pracovním listu. Na konci si každý spočítá svůj počet vybarvených políček a zjistí, jak velký je Čech či Češka. Skóre všech žáků je sdíleno v celé třídě. Na závěr aktivity jsem vložila pětilístek, ve kterém si žáci sami uvědomí, co pro ně znamená Česká republika a co si pod ní představí. Cíl aktivity: o  Cílem aktivity je zábavně zjistit, jak velké Češky a Čechy máte ve své třídě. Aktivita posilní kolektiv a zažene nudu. Skvělá aktivita před svátkem 28. října ?. Kartičky si zalaminujte a využijte opakovaně. 
UUCZ-391915
Dějepis>Občanská výchova>Vlastivěda>Postřehovky>Pracovní listy>Ostatní>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ>28. 10. Den vzniku samostatného československého státu
30.00