JABLÍČKOVÉ aktivity 🍏🍎

Velikost: 28.94 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
21. 9. 2023
Sdílet:

JABLÍČKOVÉ aktivity 🍏🍎

Jablíčkové hrátky

  • ke stolečku,
  • k individuálnímu procvičování,
  • ke skupinové práci
  • i k domácí zábavě.

 

JABLÍČKOVÉ KOLÍČKOVACÍ KARTY A4
Kartu můžete ponechat celou (= více úkolů pro dítě), ale lze i rozstřívat na jednotlivé kartičky.

  • Hledáme (určujeme) stejnou - správnou barvu
  • Hledáme (určujeme) správný počet
  • Hledáme (určujeme ) stejné stíny

(procvičujeme jemnou motoriku při manipulaci s kolíčky a kartou, zrakové vnímání a rozlišování, přiřazování, předmatematické dovednosti)

JABLÍČKOVÉ PEXESO - BARVY
Klasická barevná varianta, kdy hledáme dvojice stejně barevných jablíček.
(procvičujeme jemnou motoriku při manipulaci s kartičkami, zrakové rozlišování a zrakovou paměť, soustředění a rozlišování, přiřazování, vyhledávání dvojic (předmatematické dovednosti)

JABLÍČKOVÉ PUZZLE
Po vytištění obrázek můžete zalaminovat a pak rozstříhat na dílky podle přerušované čáry.
Obrázky mohou děti skládat jednotlivě u stolečku jako individuální (klidovou) aktivitu.
Obrázky můžeme využít pro skupinovou práci s více dětmi, kdy děti rozdělíme na skupiny a každá skupina dostane 1 skládanku.
Děti mají za úkol společně se podílet na složení obrázku.
Potom poznat, co je na obrázku , kteroý složily a lze vést další rozhovory
o obrázku (název, barva, tvar, zvláštnost, užitkovos, činnost,, apod), projít si společně všechny složené obrázky např. na zemi (procházíme sadem, zahradou atd.)...procvičujeme  skládání celku z částí (předmatematické dovednosti), (procvičujeme slovní zásobu při popisu obrázku)

KRÁJÍME JABLÍČKA NA SUŠENÍ - STŘÍHÁNÍ
Jablíčka (nebo celý obrázek) si nejprve vybarví děti pastelkami.
Dále obrázek rozstříhají podle čar (krájí jablíčka)
Obrázek poté znovu složí nalepením na jiný podklad.
(procvičujeme jemnou motoriku a obratnost při manipulaci s nůžkami a papírem, grafomotorické dovednosti, trénujeme trpělivost, logické myšlení, nacházení vztahů mezi jednotlivými částmi obrázku jako celek, rozvíjíme orientaci v prostoru)

JABLÍČKOVÉ OMALOVÁNKY
JABLÍČKOVÁ GRAFOMOTORIKA
JABLÍČKOVÉ JEDNOTAŽKY
JABLÍČKOVÁ ŠABLONY K VYŠÍVÁNÍ

(procvičujeme jemnou motoriku, správný úchop psacího náčiní, grafomotorické dovednosti, trénujeme trpělivost, procvičujeme barvy)

ZAVAŘUJEME JABLKA - 2 varianty - barevná/černobílá
(procvičujeme jemnou motoriku a obratnost při manipulaci s nůžkami a papírem, grafomotorické dovednosti, trénujeme trpělivost, logické myšlení při vkládání obrázků na správné místo, rozvíjíme orientaci v prostoru)

Celkem 29 stran k vytištění

👉👁️ TIP: Další moje produkty najdete zde

Další produkty od autora Zuzana Šafrová

135181
Přírodověda
MŠ, MŠ - předškoláci, 1.
Přípravy hodiny/lekce
Tematický blok (příprava) - OTVÍRÁNÍ STUDÁNEK Celkem 16 stran k vytištění Tematický týdenní blok (příprava) pro práci s
150.00 Kč
191399
Prvouka
MŠ, MŠ - předškoláci, 1.
Přípravy hodiny/lekce
OBSAH: Náměty a aktivity k pohádce + (pracovní listy, výsledné výtvarné práce, atd.) - 13 stran Oblasti, které v pohádce
130.00 Kč
209476
Tělesná výchova
MŠ, MŠ - předškoláci, 1.
Přípravy hodiny/lekce
Motivovaná rozcvička "SVATOMARTINSKÁ ROZCVIČKA 1." OBSAH 1 TÉMA - motivace k tématu, motivace a názvosloví jednotlivých
59.00 Kč
484265
Grafomotorika
Batole (1 - 3 roky), MŠ, MŠ - předškoláci, 1., Speciální pedagogika
Omalovánky
Omalovánky MOŘSKÝ SVĚT 🐬 10 jednoduchých tematických omalovánek k tématu MOŘSKÝ SVĚT (celkem 13 stran k tisku) ŽELVA
39.00 Kč
JABLÍČKOVÉ aktivity 🍏🍎 JABLÍČKOVÉ aktivity 🍏🍎
JABLÍČKOVÉ aktivity 🍏🍎 Jablíčkové hrátky ke stolečku, k individuálnímu procvičování, ke skupinové práci i k domácí zábavě.   JABLÍČKOVÉ KOLÍČKOVACÍ KARTY A4 Kartu můžete ponechat celou (= více úkolů pro dítě), ale lze i rozstřívat na jednotlivé kartičky. Hledáme (určujeme) stejnou - správnou barvu Hledáme (určujeme) správný počet Hledáme (určujeme ) stejné stíny (procvičujeme jemnou motoriku při manipulaci s kolíčky a kartou, zrakové vnímání a rozlišování, přiřazování, předmatematické dovednosti) JABLÍČKOVÉ PEXESO - BARVY Klasická barevná varianta, kdy hledáme dvojice stejně barevných jablíček. (procvičujeme jemnou motoriku při manipulaci s kartičkami, zrakové rozlišování a zrakovou paměť, soustředění a rozlišování, přiřazování, vyhledávání dvojic (předmatematické dovednosti) JABLÍČKOVÉ PUZZLE Po vytištění obrázek můžete zalaminovat a pak rozstříhat na dílky podle přerušované čáry. Obrázky mohou děti skládat jednotlivě u stolečku jako individuální (klidovou) aktivitu. Obrázky můžeme využít pro skupinovou práci s více dětmi, kdy děti rozdělíme na skupiny a každá skupina dostane 1 skládanku. Děti mají za úkol společně se podílet na složení obrázku. Potom poznat, co je na obrázku , kteroý složily a lze vést další rozhovory o obrázku (název, barva, tvar, zvláštnost, užitkovos, činnost,, apod), projít si společně všechny složené obrázky např. na zemi (procházíme sadem, zahradou atd.)...procvičujeme  skládání celku z částí (předmatematické dovednosti), (procvičujeme slovní zásobu při popisu obrázku) KRÁJÍME JABLÍČKA NA SUŠENÍ - STŘÍHÁNÍ Jablíčka (nebo celý obrázek) si nejprve vybarví děti pastelkami. Dále obrázek rozstříhají podle čar (krájí jablíčka) Obrázek poté znovu složí nalepením na jiný podklad. (procvičujeme jemnou motoriku a obratnost při manipulaci s nůžkami a papírem, grafomotorické dovednosti, trénujeme trpělivost, logické myšlení, nacházení vztahů mezi jednotlivými částmi obrázku jako celek, rozvíjíme orientaci v prostoru) JABLÍČKOVÉ OMALOVÁNKY JABLÍČKOVÁ GRAFOMOTORIKA JABLÍČKOVÉ JEDNOTAŽKY JABLÍČKOVÁ ŠABLONY K VYŠÍVÁNÍ (procvičujeme jemnou motoriku, správný úchop psacího náčiní, grafomotorické dovednosti, trénujeme trpělivost, procvičujeme barvy) ZAVAŘUJEME JABLKA - 2 varianty - barevná/černobílá (procvičujeme jemnou motoriku a obratnost při manipulaci s nůžkami a papírem, grafomotorické dovednosti, trénujeme trpělivost, logické myšlení při vkládání obrázků na správné místo, rozvíjíme orientaci v prostoru) Celkem 29 stran k vytištění 👉👁️ TIP: Další moje produkty najdete zde
UUCZ-372332
Grafomotorika>Přírodověda>Nezařazené k předmětu>Didaktické hry>Pexeso>Skládačky>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci>Speciální pedagogika>Jídlo/Zdravá strava>Podzim>Ovoce-zelenina
45.00