LÍSTEČKOVÉ aktivity 🍂🍁

Ročník:
Téma:
Počet stran:
32
Velikost: 41.31 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
28. 9. 2023
Cena:
45 Kč vč. DPH
Sdílet:

LÍSTEČKOVÉ aktivity 🍂🍁

LÍSTEČKOVÉ hrátky

  • ke stolečku,
  • k individuálnímu procvičování,
  • ke skupinové práci
  • i k domácí zábavě.

 

LÍSTEČKOVÉ KOLÍČKOVACÍ KARTY A4
Kartu můžete ponechat celou (= více úkolů pro dítě), ale lze i rozstřívat na jednotlivé kartičky.

  • Hledáme (určujeme) stejnou - správnou barvu
  • Hledáme (určujeme) správný počet
  • Hledáme (určujeme ) stejné stíny

(procvičujeme jemnou motoriku při manipulaci s kolíčky a kartou, zrakové vnímání a rozlišování, přiřazování, předmatematické dovednosti)

LÍSTEČKOVÉ - BARVY
Klasická barevná varianta, kdy hledáme dvojice stejně barevných listů.
(procvičujeme jemnou motoriku při manipulaci s kartičkami, zrakové rozlišování a zrakovou paměť, soustředění a rozlišování, přiřazování, vyhledávání dvojic (předmatematické dovednosti)

LÍSTEČKOVÉ PUZZLE
Po vytištění obrázek můžete zalaminovat a pak rozstříhat na dílky podle přerušované čáry.
Obrázky mohou děti skládat jednotlivě u stolečku jako individuální (klidovou) aktivitu.
Obrázky můžeme využít pro skupinovou práci s více dětmi, kdy děti rozdělíme na skupiny a každá skupina dostane 1 skládanku.
Děti mají za úkol společně se podílet na složení obrázku.
Potom poznat, co je na obrázku , kteroý složily a lze vést další rozhovory
o obrázku (název, barva, tvar, zvláštnost, činnost, apod), projít si společně všechny složené obrázky např. na zemi (procházíme lesem, sadem, zahradou atd.)...procvičujeme  skládání celku z částí (předmatematické dovednosti), (procvičujeme slovní zásobu při popisu obrázku)

SKLÁDÁNÍ LISTŮ - STŘÍHÁNÍ
Listy (nebo celý obrázek) si nejprve vybarví děti pastelkami.
Dále obrázek rozstříhají podle čar.
Obrázek poté znovu složí nalepením na jiný podklad.
(procvičujeme jemnou motoriku a obratnost při manipulaci s nůžkami a papírem, grafomotorické dovednosti, trénujeme trpělivost, logické myšlení, nacházení vztahů mezi jednotlivými částmi obrázku jako celek, rozvíjíme orientaci v prostoru)

LÍSTEČKOVÉ OMALOVÁNKY
LÍSTEČKOVÁ GRAFOMOTORIKA
PODZIMNÍ JEDNOTAŽKY
ŠABLONY K TVOŘENÍ Z LISTŮ

(procvičujeme jemnou motoriku, správný úchop psacího náčiní, grafomotorické dovednosti, trénujeme trpělivost, procvičujeme barvy)
(procvičujeme jemnou motoriku a obratnost při manipulaci s nůžkami a papírem, grafomotorické dovednosti, trénujeme trpělivost, logické myšlení při vkládání obrázků na správné místo, rozvíjíme orientaci v prostoru)

Celkem 31 stran k vytištění

👉👁️ TIP: Další moje produkty najdete zde

Další produkty od autora Zuzana Šafrová

418381
Grafomotorika
Batole (1 - 3 roky), MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, Speciální pedagogika
Skládačky
Zdobíme PERNÍČKY Perníčky patří mezi první dobroty adventního období a jsou velmi oblíbené. Věřilo se, že cukroví má
30.00 Kč
230516
Český jazyk - čtení
MŠ, MŠ - předškoláci
Ostatní
7 tematických karet s popisem nejznámějších pohádkových postav, jejich vlastností, charakteru a poznávacích znamení
65.00 Kč
47785
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci
Přípravy hodiny/lekce
Tématický blok - ADVENTNÍ HRÁTKY... (prosinec) OBSAH: 1 TÉMA na celý měsíc ADVENTNÍ HRÁTKY... - obsahuje celkem 15 stran
150.00 Kč
305442
Grafomotorika
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci
Skládačky
Chystáte se na oslavy Dne dětí? Je tu další inspirace, která zpestří vaše aktivity. OBSAH: Barevné medaile + barevné
45.00 Kč
LÍSTEČKOVÉ aktivity 🍂🍁 LÍSTEČKOVÉ aktivity 🍂🍁
LÍSTEČKOVÉ aktivity 🍂🍁 LÍSTEČKOVÉ hrátky ke stolečku, k individuálnímu procvičování, ke skupinové práci i k domácí zábavě.   LÍSTEČKOVÉ KOLÍČKOVACÍ KARTY A4 Kartu můžete ponechat celou (= více úkolů pro dítě), ale lze i rozstřívat na jednotlivé kartičky. Hledáme (určujeme) stejnou - správnou barvu Hledáme (určujeme) správný počet Hledáme (určujeme ) stejné stíny (procvičujeme jemnou motoriku při manipulaci s kolíčky a kartou, zrakové vnímání a rozlišování, přiřazování, předmatematické dovednosti) LÍSTEČKOVÉ - BARVY Klasická barevná varianta, kdy hledáme dvojice stejně barevných listů. (procvičujeme jemnou motoriku při manipulaci s kartičkami, zrakové rozlišování a zrakovou paměť, soustředění a rozlišování, přiřazování, vyhledávání dvojic (předmatematické dovednosti) LÍSTEČKOVÉ PUZZLE Po vytištění obrázek můžete zalaminovat a pak rozstříhat na dílky podle přerušované čáry. Obrázky mohou děti skládat jednotlivě u stolečku jako individuální (klidovou) aktivitu. Obrázky můžeme využít pro skupinovou práci s více dětmi, kdy děti rozdělíme na skupiny a každá skupina dostane 1 skládanku. Děti mají za úkol společně se podílet na složení obrázku. Potom poznat, co je na obrázku , kteroý složily a lze vést další rozhovory o obrázku (název, barva, tvar, zvláštnost, činnost, apod), projít si společně všechny složené obrázky např. na zemi (procházíme lesem, sadem, zahradou atd.)...procvičujeme  skládání celku z částí (předmatematické dovednosti), (procvičujeme slovní zásobu při popisu obrázku) SKLÁDÁNÍ LISTŮ - STŘÍHÁNÍ Listy (nebo celý obrázek) si nejprve vybarví děti pastelkami. Dále obrázek rozstříhají podle čar. Obrázek poté znovu složí nalepením na jiný podklad. (procvičujeme jemnou motoriku a obratnost při manipulaci s nůžkami a papírem, grafomotorické dovednosti, trénujeme trpělivost, logické myšlení, nacházení vztahů mezi jednotlivými částmi obrázku jako celek, rozvíjíme orientaci v prostoru) LÍSTEČKOVÉ OMALOVÁNKY LÍSTEČKOVÁ GRAFOMOTORIKA PODZIMNÍ JEDNOTAŽKY ŠABLONY K TVOŘENÍ Z LISTŮ (procvičujeme jemnou motoriku, správný úchop psacího náčiní, grafomotorické dovednosti, trénujeme trpělivost, procvičujeme barvy) (procvičujeme jemnou motoriku a obratnost při manipulaci s nůžkami a papírem, grafomotorické dovednosti, trénujeme trpělivost, logické myšlení při vkládání obrázků na správné místo, rozvíjíme orientaci v prostoru) Celkem 31 stran k vytištění 👉👁️ TIP: Další moje produkty najdete zde
UUCZ-377880
Grafomotorika>Pracovní činnosti>Přírodověda>Pexeso>Kolíčkování>Pracovní listy>Stromy
45.00