Velikonoce - pracovní listy

Kategorie:
Téma:
Počet stran:
16
Velikost: 2.28 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
24. 6. 2022
Cena:
40 Kč vč. DPH
Sdílet:

Soubor 16 pracovních listů, který hravou formou seznamuje děti s tématem VELIKONOC. Zabývá se zejména tradicemi po celý velikonoční týden, od Květné neděle po Velikonoční pondělí. Najdete zde cvičení zaměřená na rozvoj grafomotoriky, zrakového vnímání, rozumových dovedností či předmatematických a předčtenářských představ.

POPIS

Pracovní listy jsou zaměřené na rozvoj následujících dovedností:

Grafomotorika

Horní a dolní oblouk – cesta koledníků. Svislá čára – dokreslování travičky v jarním osení. Spirála – vymetání prachu na Šedivé úterý, dokreslování velikonočního beránka.

Věcné učení

Vybarvování předmětů, které se používají k úklidu. Vybarvování zelených potravin na Zelený čtvrtek. Rozlišování veselých a smutných obličejů na Škaredou středu.

Předmatematické dovednosti

Počítání kočiček na vrbových větvičkách – přiřazování správného čísla a počtu prvků v oboru 1-5. Zdobení svíček na Bílou sobotu dle čísel. Počítání jidášků a grafický zápis počtu.

Předčtenářské dovednosti

Vyhledávání písmen, z nichž se skládá slovo pomlázka.

Zrakové vnímání

Vyhledávání stejných dvojic velikonočních vajíček. Přiřazování stínů k obrázkům – chlapci s řehtačkami. Hledání cesty k pokladu na Velký pátek.

Výtvarná výchova

Vybarvování postaviček Adélky a Vendelína. Dokreslování kraslic dle vzoru.

 

Pracovní listy jsou v černobílé podobě, určené rovnou k tisku.

 

Další produkty od autora Radka Šuláková

19372
Grafomotorika
MŠ, MŠ - předškoláci
Pracovní listy
Soubor 10 pracovních listů, který hravou formou seznamuje děti s tématem MASOPUST. Najdete zde cvičení zaměřená na
35.00 Kč
81256
Grafomotorika
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1.
Pracovní listy
Adventní pracovní listy Sada pracovních listů, jež mohou sloužit též jako adventní kalendář . V PDF souboru najdete 24
55.00 Kč
68486
Grafomotorika
MŠ, MŠ - předškoláci, Speciální pedagogika
Pracovní listy
Pracovní listy s podzimní tematikou jsou zaměřeny na rozvoj následujících dovedností: Grafomotorika – Dozdobení deštníku
50.00 Kč
74405
Grafomotorika
MŠ, MŠ - předškoláci, Speciální pedagogika
Pracovní listy
Procvičte s dětmi téma listopadových pranostik. V souboru najdete 6 pracovních listů o svatém Martinu a 4 pracovní listy
40.00 Kč
Velikonoce - pracovní listy Velikonoce - pracovní listy
Soubor 16 pracovních listů, který hravou formou seznamuje děti s tématem VELIKONOC. Zabývá se zejména tradicemi po celý velikonoční týden, od Květné neděle po Velikonoční pondělí. Najdete zde cvičení zaměřená na rozvoj grafomotoriky, zrakového vnímání, rozumových dovedností či předmatematických a předčtenářských představ. POPIS Pracovní listy jsou zaměřené na rozvoj následujících dovedností: Grafomotorika Horní a dolní oblouk – cesta koledníků. Svislá čára – dokreslování travičky v jarním osení. Spirála – vymetání prachu na Šedivé úterý, dokreslování velikonočního beránka. Věcné učení Vybarvování předmětů, které se používají k úklidu. Vybarvování zelených potravin na Zelený čtvrtek. Rozlišování veselých a smutných obličejů na Škaredou středu. Předmatematické dovednosti Počítání kočiček na vrbových větvičkách – přiřazování správného čísla a počtu prvků v oboru 1-5. Zdobení svíček na Bílou sobotu dle čísel. Počítání jidášků a grafický zápis počtu. Předčtenářské dovednosti Vyhledávání písmen, z nichž se skládá slovo pomlázka. Zrakové vnímání Vyhledávání stejných dvojic velikonočních vajíček. Přiřazování stínů k obrázkům – chlapci s řehtačkami. Hledání cesty k pokladu na Velký pátek. Výtvarná výchova Vybarvování postaviček Adélky a Vendelína. Dokreslování kraslic dle vzoru.   Pracovní listy jsou v černobílé podobě, určené rovnou k tisku.  
UUCZ-23815
Grafomotorika>Nezařazené k předmětu>Pracovní listy>MŠ>MŠ - předškoláci>Velikonoce
40.00