Kódování a přenos dat –nová informatika 2. stupeň

Předmět:
Ročník:
Téma:
Počet stran:
80
Velikost: 4.19 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
3. 9. 2023
Cena:
85 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál je určen pro učitele. Obsahuje teorii, metodiku, návrhy na hodiny, cvičení, hry, pracovní listy a interaktivní materiály pro 6. - 9. ročník ZŠ.
V dokumentu jsou pracovány veškeré části nové informatiky RVP (povinné od 1.9.2024) oblasti Data, informace a modelování učiva kódování a přenos dat. Pro učitele je připravena metodika s teoretickými východisky, ukázky (plány) hodin ke všem tématům, interaktivní pomůcky ve formátu .html. Pro žáky jsou připraveny pracovní karty, pracovní listy a obrázky v elektronické podobě.

Materiály pro žáky je možné vytisknout nebo je sdílet v elektronické podobě. Záleží na preferencích učitele. Hodiny tak mohou rozvíjet digitální kompetence nebo mohou být kompletně unplugged. V plánech hodin jsou tyto možnosti označeny.

Obsahuje:

  • Základní teorii s metodikou k učivu kódování a přenos dat (pro neaprobované učitele informatiky),
  • Plán hodiny (12×) ke všem tématům
  • Pracovní karty, hry, ukázky
  • Pracovní listy k plánům hodin i některé navíc
  • Interaktivní materiály otevřete v internetovém prohlížeči (6×)
  • Unplugged aktivity záměnné s aktivitami v digitální podobě
  • Výzdobu do třídy v podobě plakátu (1× bit, bajt, násobné jednotky)

Podívej se na obsah dokumentu!

Podívej se na interaktivní materiál (youtube)

Věková skupina: 11 – 15 let

Předmět: informatika

Oblast RVP: Data, informace a modelování

Učivo nového RVP: kódování a přenos dat: různé možnosti kódování čísel, znaků, barev, obrázků, zvuků a jejich vlastnosti; standardizované kódy; bit; bajt, násobné jednotky; jednoduché šifry a jejich limity.

Další produkty od autora Michaela Marschnerová

158644
Nezařazené k předmětu
Diář učitelský
Učitelský zápisník s grafikou s kaktusy je ve formě editovatelného PDF. Snadno si tak zapíšete předměty, seznamy dětí
89.00 Kč
149370
Informatika
8., 9.
Ostatní
3D model kruhu, kružnice, tečny a sečny kružnice zdarma ke stažení ve formátu STL. Na objektu jsou připraveny plošky na
0.00 Kč
271330
Matematika
5., 6., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál obsahuje 3 pracovní listy (bez výsledků). Jsou vhodné pro opakování učiva nebo jako souhrn. V každém pracovní
25.00 Kč
275175
Fyzika
6., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Pracovní sešit obsahuje převody jednotek objemu mezi litry a jednotkami krychlovými. Součástí jsou i praktické slovní úlohy na objem krychle a kvádru.
28.00 Kč
Kódování a přenos dat –nová informatika 2. stupeň Kódování a přenos dat –nová informatika 2. stupeň
Materiál je určen pro učitele. Obsahuje teorii, metodiku, návrhy na hodiny, cvičení, hry, pracovní listy a interaktivní materiály pro 6. - 9. ročník ZŠ. V dokumentu jsou pracovány veškeré části nové informatiky RVP (povinné od 1.9.2024) oblasti Data, informace a modelování učiva kódování a přenos dat. Pro učitele je připravena metodika s teoretickými východisky, ukázky (plány) hodin ke všem tématům, interaktivní pomůcky ve formátu .html. Pro žáky jsou připraveny pracovní karty, pracovní listy a obrázky v elektronické podobě. Materiály pro žáky je možné vytisknout nebo je sdílet v elektronické podobě. Záleží na preferencích učitele. Hodiny tak mohou rozvíjet digitální kompetence nebo mohou být kompletně unplugged. V plánech hodin jsou tyto možnosti označeny. Obsahuje: Základní teorii s metodikou k učivu kódování a přenos dat (pro neaprobované učitele informatiky), Plán hodiny (12×) ke všem tématům Pracovní karty, hry, ukázky Pracovní listy k plánům hodin i některé navíc Interaktivní materiály otevřete v internetovém prohlížeči (6×) Unplugged aktivity záměnné s aktivitami v digitální podobě Výzdobu do třídy v podobě plakátu (1× bit, bajt, násobné jednotky) Podívej se na obsah dokumentu! Podívej se na interaktivní materiál (youtube) Věková skupina: 11 – 15 let Předmět: informatika Oblast RVP: Data, informace a modelování Učivo nového RVP: kódování a přenos dat: různé možnosti kódování čísel, znaků, barev, obrázků, zvuků a jejich vlastnosti; standardizované kódy; bit; bajt, násobné jednotky; jednoduché šifry a jejich limity.
UUCZ-355982
Informatika>Pracovní listy>Ostatní>6.>7.>8.>9.>ZŠ – 2. STUPEŇ>Šifry
85.00