BINGO! - Sčítání a odčítání do 20 (s i bez přechodu)

Předmět:
Ročník:
Počet stran:
19
Velikost: 3.5 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
17. 1. 2023
Cena:
35 Kč vč. DPH
Sdílet:

BINGO! Zpestřete žákům opakování učiva ± do 20 formou třídní/skupinové či hry ve dvojici. Mnoho způsobů využití - návrhy vypsány v materiálu. Volné bingo tabulky pro žáky a samostatnou volbu čísel.

Obsah

 • 36 různých bingo tabulek s výsledky do 20 s přechodem a bez přechodu,
 • jedna záznamová karta s číselnou osou pod ní,
 • tabulka příkladů, kde se každý výsledek do 20 se vyskytuje právě jednou, bez přechodu 4 tabulky = 84 příkladů a s přechodem 4 tabulky = 84 příkladů,
 • řešení tabulky příkladů pro učitele se sestupnými výsledky,
 • zpřeházená tabulka příkladů pro žáky k rozstříhání.

 

Způsoby práce

 • Vyhrává ten, kdo má označené 4 výsledky v řádku, nebo sloupci, nebo diagonále,
 • různé varianty využití:
  • každému žákovi nakopírovat bingo tabulku a záznamovou kartu. (Rychlejší počtáři si mohou vzít i 2 bingo tabulky). Učitel z tabulky příkladů vybírá příklady, které hlásí celé třídě, ta si příklad zapisuje do záznamové karty a hned počítá. Výsledek vyznačí v bingo tabulce. Učitel může jednotlivé příklady psát i na tabuli.
  • žákům rozdáte prázdný zpřeházený seznam příkladů. Vyberou si 16 z nich a výsledky si zapíší do prázdné bingo tabulky a učitel pak už jen hlásí čísla a žáci zaškrtávají.
  • Každému žákovi nakopírovat prázdnou záznamovou kartu a bingo tabulku. Každý žák postupně vymýšlí příklady do záznamové karty. Výsledky se nesmí opakovat! Po vyplnění celé záznamové karty si ve dvojici karty ve dvojici vymění. Začínají počítat záznamovou kartu a zaškrtávají políčka v bingo tabulce.
  • Tabulku příkladů si žáci vystřihají na jednotlivé příklady. Po vystřižení vytvoří hromádku, aby viděli jen vrchní příklad. Po odstartování hry vrchní příklad opíší do záznamové karty, příklad v kartě spočítají a zaznamenají do bingo tabulky.
  • Tabulku příkladů si žáci vystřihají na jednotlivé příklady. Po vystřižení vytvoří hromádku, aby viděli jen vrchní příklad. Po odstartování hry vrchní příklad vlepí do sešitu, příklad spočítají a zaznamenají do bingo tabulky.

 

Další produkty od autora Kateřina Šiková

225089
Matematika
5., 6., 7., 8.
Pracovní listy
Procvičte s žáky počítání s desetinnými čísly v podobě "symbolových" rovnic. Různé metody řešení a lehce gradované. Cíl
27.00 Kč
247674
Matematika
2., 3.
Pracovní listy
Sčítání a odčítání desetinných čísel pomocí vah. Žák spočítá jednu stranu váhy a doplňuje chybějící číslo na straně
35.00 Kč
185352
Matematika
1., 2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Potrénujte své žáky sčítáním a odčítáním do 20. Odměnou za výpočet mohou vybarvit čtverečky v tabulce a vznikne jim
30.00 Kč
322387
Matematika
6., 7., 8.
Ostatní
Žáci mezi sebou soutěží a snaží se o správnost výpočtů, ke kontrole učitel může žákům vytisknout řešení. Pomůcky hrací
27.00 Kč
BINGO! - Sčítání a odčítání do 20 (s i bez přechodu) BINGO! - Sčítání a odčítání do 20 (s i bez přechodu)
BINGO! Zpestřete žákům opakování učiva ± do 20 formou třídní/skupinové či hry ve dvojici. Mnoho způsobů využití - návrhy vypsány v materiálu. Volné bingo tabulky pro žáky a samostatnou volbu čísel. Obsah 36 různých bingo tabulek s výsledky do 20 s přechodem a bez přechodu, jedna záznamová karta s číselnou osou pod ní, tabulka příkladů, kde se každý výsledek do 20 se vyskytuje právě jednou, bez přechodu 4 tabulky = 84 příkladů a s přechodem 4 tabulky = 84 příkladů, řešení tabulky příkladů pro učitele se sestupnými výsledky, zpřeházená tabulka příkladů pro žáky k rozstříhání.   Způsoby práce Vyhrává ten, kdo má označené 4 výsledky v řádku, nebo sloupci, nebo diagonále, různé varianty využití: každému žákovi nakopírovat bingo tabulku a záznamovou kartu. (Rychlejší počtáři si mohou vzít i 2 bingo tabulky). Učitel z tabulky příkladů vybírá příklady, které hlásí celé třídě, ta si příklad zapisuje do záznamové karty a hned počítá. Výsledek vyznačí v bingo tabulce. Učitel může jednotlivé příklady psát i na tabuli. žákům rozdáte prázdný zpřeházený seznam příkladů. Vyberou si 16 z nich a výsledky si zapíší do prázdné bingo tabulky a učitel pak už jen hlásí čísla a žáci zaškrtávají. Každému žákovi nakopírovat prázdnou záznamovou kartu a bingo tabulku. Každý žák postupně vymýšlí příklady do záznamové karty. Výsledky se nesmí opakovat! Po vyplnění celé záznamové karty si ve dvojici karty ve dvojici vymění. Začínají počítat záznamovou kartu a zaškrtávají políčka v bingo tabulce. Tabulku příkladů si žáci vystřihají na jednotlivé příklady. Po vystřižení vytvoří hromádku, aby viděli jen vrchní příklad. Po odstartování hry vrchní příklad opíší do záznamové karty, příklad v kartě spočítají a zaznamenají do bingo tabulky. Tabulku příkladů si žáci vystřihají na jednotlivé příklady. Po vystřižení vytvoří hromádku, aby viděli jen vrchní příklad. Po odstartování hry vrchní příklad vlepí do sešitu, příklad spočítají a zaznamenají do bingo tabulky.  
UUCZ-242588
Matematika>Bingo>Pracovní listy>1.>2.
35.00