Bingo - početní operace s celými čísly - sčítání, odčítání, násobení a dělení

Předmět:
Ročník:
5., 6., 7., 8.
Počet stran:
17
Velikost: 2.74 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
17. 1. 2023
Cena:
35 Kč vč. DPH
Sdílet:

BINGO! Zpestřete žákům opakování učiva celých čísel formou třídní/skupinové či hry ve dvojici. Mnoho způsobů využití - návrhy vypsány v materiálu. Volné bingo tabulky pro žáky a samostatnou volbu čísel.

Obsah

 • 36 různých bingo tabulek s výsledky od -19 do +10,
 • jedna záznamová karta s číselnou osou po straně,
 • tabulka příkladů, kde se každý výsledek od -19 do +10 vyskytuje právě jednou, v každé úrovni je 30 příkladů, dohromady 90 příkladů
 • 3 obtížnosti příkladů: ± bez závorek, ± s mínus před závorkou, násobení a dělení,
 • řešení tabulky příkladů pro učitele se vzestupnými výsledky,
 • zpřeházená tabulka příkladů pro žáky k rozstříhání.

 

Způsoby práce

 • Vyhrává ten, kdo má označených 5 výsledků v řádku, nebo sloupci, nebo diagonále,
 • uprostřed bingo tabulky je políčko zvol, kde si žáci mohou vybrat libovolné číslo od -19 do +10, jiná čísla se nevyskytují,
 • různé varianty využití:
  • každému žákovi nakopírovat bingo tabulku a záznamovou kartu. (Rychlejší počtáři si mohou vzít i 2 bingo tabulky). Učitel z tabulky příkladů vybírá příklady, které hlásí celé třídě, ta si příklad zapisuje do záznamové karty a hned počítá. Výsledek vyznačí v bingo tabulce. Učitel může jednotlivé příklady psát i na tabuli.
  • žákům rozdáte prázdný zpřeházený seznam příkladů. Vyberou si 16 z nich a výsledky si zapíší do prázdné bingo tabulky a učitel pak už jen hlásí čísla a žáci zaškrtávají.
  • Každému žákovi nakopírovat prázdnou záznamovou kartu a bingo tabulku. Každý žák postupně vymýšlí příklady do záznamové karty. Výsledky se nesmí opakovat! Po vyplnění celé záznamové karty si ve dvojici karty ve dvojici vymění. Začínají počítat záznamovou kartu a zaškrtávají políčka v bingo tabulce.
  • Tabulku příkladů si žáci vystřihají na jednotlivé příklady. Po vystřižení vytvoří hromádku, aby viděli jen vrchní příklad. Po odstartování hry vrchní příklad opíší do záznamové karty, příklad v kartě spočítají a zaznamenají do bingo tabulky.
  • Tabulku příkladů si žáci vystřihají na jednotlivé příklady. Po vystřižení vytvoří hromádku, aby viděli jen vrchní příklad. Po odstartování hry vrchní příklad vlepí do sešitu, příklad spočítají a zaznamenají do bingo tabulky.

 

Další produkty od autora Kateřina Šiková

256293
Matematika
2., 3., 4.
Pracovní listy
Obohaťte výpočty složením ornamentu z výsledků po dělení. Žáci se hned mohou ujistit, že počítali správně - najdou
35.00 Kč
282053
Matematika
5., 6.
Já mám, kdo má
Já mám, kdo má? Na procvičení čísel do řádu milionu. Pro již vyvolané žáky nabízím 1 PL se 2 možnostmi zadání -
29.00 Kč
186435
Matematika
2., 3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Obohaťte běžné počty složením ornamentu. Žáci se hned mohou ujistit, že počítali správně - najdou výsledek v tabulce a
29.00 Kč
256217
Matematika
4., 5., 6.
Pracovní listy
Dvě aktivity: Tabulky se shodnými výsledky a "Pohádkové" PL, kde výsledky odpovídají obrázkům, které tvoří název pohádky
37.00 Kč
Bingo - početní operace s celými čísly - sčítání, odčítání, násobení a dělení Bingo - početní operace s celými čísly - sčítání, odčítání, násobení a dělení
BINGO! Zpestřete žákům opakování učiva celých čísel formou třídní/skupinové či hry ve dvojici. Mnoho způsobů využití - návrhy vypsány v materiálu. Volné bingo tabulky pro žáky a samostatnou volbu čísel. Obsah 36 různých bingo tabulek s výsledky od -19 do +10, jedna záznamová karta s číselnou osou po straně, tabulka příkladů, kde se každý výsledek od -19 do +10 vyskytuje právě jednou, v každé úrovni je 30 příkladů, dohromady 90 příkladů 3 obtížnosti příkladů: ± bez závorek, ± s mínus před závorkou, násobení a dělení, řešení tabulky příkladů pro učitele se vzestupnými výsledky, zpřeházená tabulka příkladů pro žáky k rozstříhání.   Způsoby práce Vyhrává ten, kdo má označených 5 výsledků v řádku, nebo sloupci, nebo diagonále, uprostřed bingo tabulky je políčko zvol, kde si žáci mohou vybrat libovolné číslo od -19 do +10, jiná čísla se nevyskytují, různé varianty využití: každému žákovi nakopírovat bingo tabulku a záznamovou kartu. (Rychlejší počtáři si mohou vzít i 2 bingo tabulky). Učitel z tabulky příkladů vybírá příklady, které hlásí celé třídě, ta si příklad zapisuje do záznamové karty a hned počítá. Výsledek vyznačí v bingo tabulce. Učitel může jednotlivé příklady psát i na tabuli. žákům rozdáte prázdný zpřeházený seznam příkladů. Vyberou si 16 z nich a výsledky si zapíší do prázdné bingo tabulky a učitel pak už jen hlásí čísla a žáci zaškrtávají. Každému žákovi nakopírovat prázdnou záznamovou kartu a bingo tabulku. Každý žák postupně vymýšlí příklady do záznamové karty. Výsledky se nesmí opakovat! Po vyplnění celé záznamové karty si ve dvojici karty ve dvojici vymění. Začínají počítat záznamovou kartu a zaškrtávají políčka v bingo tabulce. Tabulku příkladů si žáci vystřihají na jednotlivé příklady. Po vystřižení vytvoří hromádku, aby viděli jen vrchní příklad. Po odstartování hry vrchní příklad opíší do záznamové karty, příklad v kartě spočítají a zaznamenají do bingo tabulky. Tabulku příkladů si žáci vystřihají na jednotlivé příklady. Po vystřižení vytvoří hromádku, aby viděli jen vrchní příklad. Po odstartování hry vrchní příklad vlepí do sešitu, příklad spočítají a zaznamenají do bingo tabulky.  
UUCZ-242583
Matematika>Bingo>Pracovní listy>5.>6.>7.>8.
35.00