Bingo - zlomky - sčítání a odčítání zlomků se stejným jmenovatelem

Předmět:
Ročník:
5., 6., 7.
Kategorie:
Počet stran:
7
Velikost: 320.99 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
13. 10. 2023
Cena:
50 Kč vč. DPH
Sdílet:

Vylosujeme kartičku, žák spočítá příklad a smazatelným fixem zaškrtne správný výsledek na zalaminované kartičce. Pokud má čtyři křížky v řádku, sloupci nebo diagonále, křičí BINGO! A vyhrál. Hra obsahuje 30 různých hracích karet.

Bingo je hra, která procvičí pamětné sčítání a odčítání zlomků se stejným jmenovatelem a příklady na sčítání a odčítání zlomků a jedničky. Hraje celá třída najednou, a protože je k výhře potřeba i trochu štěstíčka, šanci na výhru mají všichni, nejen nejrychlejší počtář.

Pomůcky: Laminovací fólie, laminovačka, smazatelné fixy
(případně lze pouze vytisknout, hrát obyčejně s papírem a tužkou – tomto případě je hra pouze na jedno použití)

Návod:

·      Materiál černobíle vytiskneme a zalaminujeme. Třicet hracích karet vystřihneme a rozdáme dětem. Já s dětmi kartičky losuju tak, že je otočím tabulkami dolů - dodává to hře ještě větší kouzlo toho, že si musí vylosovat tu svoji "šťastnou kartu". Vytiskneme a zalaminujeme i poslední stránku s losovacími kartičkami, ty mám rozsypané na stole a z hromádky náhodně losuju jednotlivé příklady, které čtu nahlas a zároveň píšu na tabuli, aby měli žáci i vizuální oporu. Kartičky s příklady losuji v tempu větší části třídy, pomalejší žáci si mohou počítat příklady zapsané na tabuli ve svém tempu a pokud počítají správně, mohou s trochou štěstí vyhrát také - to se mi na bingu velmi líbí.

·      Pokud žák spočítá příklad a výsledek na své kartě najde, zaškrtne ho na zalaminované kartičce smazatelným fixem (fix na mazací tabulky). Když má žák čtyři křížky v řádku, sloupci nebo diagonále, křičí BINGO! A vyhrál. Zkontrolujeme, že zaškrtnutá čísla opravdu odpovídají vylosovaným kartičkám. Hru lze v tuto chvíli ukončit, zalaminované kartičky smazat hadříkem a hru hrát znovu. Nebo ve hře pokračovat a čekat na další druhy binga - vertikální, horizontální, diagonála nebo dokonce zaplněná celá tabulka.

·      Lze také použít pouze malé kartičky s příklady a výsledky a přiřazovat je k sobě

Další produkty od autora MatiKačka

391979
Matematika
7.
Bingo
Bingo je hra, která procvičí pamětné sčítání, odčítání, násobení a dělení celých čísel. Hraje celá třída najednou, a
50.00 Kč
391980
Matematika
6.
Bingo
Bingo je hra, která procvičí pamětné sčítání a odčítání desetinných čísel. Hraje celá třída najednou, a protože je k
50.00 Kč
383536
Matematika
8., 9.
Bingo
Bingo je hra, která procvičí druhou mocninu celých čísel, desetinných čísel i zlomků. Hraje celá třída najednou, a
50.00 Kč
373199
Matematika
3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Bingo
Vylosujeme kartičku, žák spočítá příklad a smazatelným fixem zaškrtne správný výsledek na zalaminované kartičce. Pokud
50.00 Kč
Bingo - zlomky - sčítání a odčítání zlomků se stejným jmenovatelem Bingo - zlomky - sčítání a odčítání zlomků se stejným jmenovatelem
Vylosujeme kartičku, žák spočítá příklad a smazatelným fixem zaškrtne správný výsledek na zalaminované kartičce. Pokud má čtyři křížky v řádku, sloupci nebo diagonále, křičí BINGO! A vyhrál. Hra obsahuje 30 různých hracích karet. Bingo je hra, která procvičí pamětné sčítání a odčítání zlomků se stejným jmenovatelem a příklady na sčítání a odčítání zlomků a jedničky. Hraje celá třída najednou, a protože je k výhře potřeba i trochu štěstíčka, šanci na výhru mají všichni, nejen nejrychlejší počtář. Pomůcky: Laminovací fólie, laminovačka, smazatelné fixy (případně lze pouze vytisknout, hrát obyčejně s papírem a tužkou – tomto případě je hra pouze na jedno použití) Návod: ·      Materiál černobíle vytiskneme a zalaminujeme. Třicet hracích karet vystřihneme a rozdáme dětem. Já s dětmi kartičky losuju tak, že je otočím tabulkami dolů - dodává to hře ještě větší kouzlo toho, že si musí vylosovat tu svoji "šťastnou kartu". Vytiskneme a zalaminujeme i poslední stránku s losovacími kartičkami, ty mám rozsypané na stole a z hromádky náhodně losuju jednotlivé příklady, které čtu nahlas a zároveň píšu na tabuli, aby měli žáci i vizuální oporu. Kartičky s příklady losuji v tempu větší části třídy, pomalejší žáci si mohou počítat příklady zapsané na tabuli ve svém tempu a pokud počítají správně, mohou s trochou štěstí vyhrát také - to se mi na bingu velmi líbí. ·      Pokud žák spočítá příklad a výsledek na své kartě najde, zaškrtne ho na zalaminované kartičce smazatelným fixem (fix na mazací tabulky). Když má žák čtyři křížky v řádku, sloupci nebo diagonále, křičí BINGO! A vyhrál. Zkontrolujeme, že zaškrtnutá čísla opravdu odpovídají vylosovaným kartičkám. Hru lze v tuto chvíli ukončit, zalaminované kartičky smazat hadříkem a hru hrát znovu. Nebo ve hře pokračovat a čekat na další druhy binga - vertikální, horizontální, diagonála nebo dokonce zaplněná celá tabulka. ·      Lze také použít pouze malé kartičky s příklady a výsledky a přiřazovat je k sobě
UUCZ-391981
Matematika>Bingo>5.>6.>7.
50.00