Dominování - balíček materiálu na procvičení sčítání, odčítání a násobení

Předmět:
Ročník:
Počet stran:
55
Velikost: 1.27 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
25. 1. 2023
Cena:
25 Kč vč. DPH
Sdílet:

Získejte 55 stránek materiálu, který slouží k procvičení početních operací jednoduchou formou doplňování čísel do dominových kostek.

V materiálu Dominování naleznete tři dokumenty. Jeden je zaměřený na sčítání, druhý odčítání a třetí na násobení. Vše v nízkém oboru čísel do padesáti. Každý dokument je rozdělen v názvu také podle početní operace, kterou chcete trénovat.

 

V dokumentu se sčítáním naleznete:

-       25 stránek, přičemž na každé straně jsou čtyři varianty přípravy

-       Na prvních sedmi stranách naleznete postupně materiály, ve kterých musí součty vyjít 6 až 12

-       Na dalších osmnácti stranách naleznete materiály s různými čísly ve výsledku

 

V dokumentu s odečítáním naleznete:

-       20 stránek, přičemž na každé straně jsou čtyři varianty přípravy

-       Na prvních 12 stranách naleznete postupně materiály, ve kterých musí rozdíly vyjít 1 až 12

-       Na zbývajících 8 stranách naleznete materiály s různými čísly ve výsledku

 

V dokumentu s násobením naleznete:

-       10 stránek, přičemž na každé straně jsou čtyři varianty přípravy

-       Na prvních pěti stránkách jsou výsledky vzniklé násobením čísla 4 od 4 do 20

-       Na následujících pěti stránkách jsou výsledky vzniklé násobením čísla 6 od 6 do 30

 

Jednotlivé karty dominování jsou vytvořené tak, aby žákům alespoň trochu zpestřily výuku vzhledem, který připomíná hru domino. Zároveň jsou na pravé straně dodány příklady, které musí žáci při vyplňování domina vyřešit. Tyto příklady jsou tak položené, že žák zná jeden z členů výpočtu, početní operaci a výsledek, a musí matematicky odvodit číslo, které musí doplnit, aby příklad vyšel správně. Pro některé to bude sice oříšek, ale pokud budete trénovat, zvládnou to bez problému a tím pochopí ekvivalentní úpravy, ke kterým se u rovnic dostanou až o mnoho let později. 

Podívejte se do přiloženého souboru, ve kterém je jeden z dokumentů k nahlédnutí a použití.

Další produkty od autora Jan Bratt

177939
Matematika
8., 9.
Pracovní listy
Koupí tohoto materiálu jste získali několik dokumentů, které jsou zaneseny do souboru v MS excel a pěti .pdf. Na prvním
29.00 Kč
114499
Matematika
2., 3., 4., 5., 6., 8., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Procvičte rychlé sčítání, odčítání a násobení přirozených čísel pomocí známé hry "lodě" a jejímu malému vylepšení
29.00 Kč
253939
Dějepis
ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
V tomto dokumentu naleznete tři pracovní listy, které se zaměřují na tři typy tak zvaných transpozičních šifer. Jedná se
49.00 Kč
185462
Matematika
5., 6., 7.
Pracovní listy
Materiál, který slouží k trénování krácení, rozšiřování zlomků a základních početních operací. Získejte pět druhů
29.00 Kč
Dominování - balíček materiálu na procvičení sčítání, odčítání a násobení Dominování - balíček materiálu na procvičení sčítání, odčítání a násobení
Získejte 55 stránek materiálu, který slouží k procvičení početních operací jednoduchou formou doplňování čísel do dominových kostek. V materiálu Dominování naleznete tři dokumenty. Jeden je zaměřený na sčítání, druhý odčítání a třetí na násobení. Vše v nízkém oboru čísel do padesáti. Každý dokument je rozdělen v názvu také podle početní operace, kterou chcete trénovat.   V dokumentu se sčítáním naleznete: -       25 stránek, přičemž na každé straně jsou čtyři varianty přípravy -       Na prvních sedmi stranách naleznete postupně materiály, ve kterých musí součty vyjít 6 až 12 -       Na dalších osmnácti stranách naleznete materiály s různými čísly ve výsledku   V dokumentu s odečítáním naleznete: -       20 stránek, přičemž na každé straně jsou čtyři varianty přípravy -       Na prvních 12 stranách naleznete postupně materiály, ve kterých musí rozdíly vyjít 1 až 12 -       Na zbývajících 8 stranách naleznete materiály s různými čísly ve výsledku   V dokumentu s násobením naleznete: -       10 stránek, přičemž na každé straně jsou čtyři varianty přípravy -       Na prvních pěti stránkách jsou výsledky vzniklé násobením čísla 4 od 4 do 20 -       Na následujících pěti stránkách jsou výsledky vzniklé násobením čísla 6 od 6 do 30   Jednotlivé karty dominování jsou vytvořené tak, aby žákům alespoň trochu zpestřily výuku vzhledem, který připomíná hru domino. Zároveň jsou na pravé straně dodány příklady, které musí žáci při vyplňování domina vyřešit. Tyto příklady jsou tak položené, že žák zná jeden z členů výpočtu, početní operaci a výsledek, a musí matematicky odvodit číslo, které musí doplnit, aby příklad vyšel správně. Pro některé to bude sice oříšek, ale pokud budete trénovat, zvládnou to bez problému a tím pochopí ekvivalentní úpravy, ke kterým se u rovnic dostanou až o mnoho let později.  Podívejte se do přiloženého souboru, ve kterém je jeden z dokumentů k nahlédnutí a použití.
UUCZ-248241
Matematika>Pracovní listy>Testy a písemky>2.>3.>4.>5.>ZŠ – 1. STUPEŇ
25.00