NÁSOBILKA 3 A 4 - JÁ MÁM, KDO MÁ A DOMINO

Předmět:
Počet stran:
16
Velikost: 15.76 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
29. 4. 2025
Sdílet:

 

S pomocí DOMINA a hry JÁ MÁ, KDO MÁ? procvičíte ve 2. ročníku násobilku 3 a 4 zábavnou formou.

Celkem 4 hry (2x domino a 2x Já má, kdo má?). Každá násobilka je zvlášť.

Více o materiálu

Materiál obsahuje:

  • 17 kartiček s dominem na násobilku 3 - modré kartičky
  • 17 kartiček s dominem na násobilku 4 - šedé kartičky
  • 17 karet ke hře JÁ MÁM, KDO MÁ? na násobilku 3 - zelené kartičky
  • 17 karet ke hře JÁ MÁM, KDO MÁ? na násobilku 4 - žluté kartičky

Práce s materiálem:

  • Domino: pracovat mohou jednotlivci, ale i dvojice či větší skupiny , začínají kartičkou START a přikládají k příkladu správný výsledek, dokud nepoužijí všechny kartičky a dojdou k CÍLI. Pokud jim nějaká karta zbyde, udělali chybu (práce s chybou).
  • Já mám, kdo má?: rozdejte dětem všechny karty. Začíná ten, kdo má START a říká: “Já mám START, kdo má 3 krát 2 ?” Ten, kdo má 6, řekne “Já mám 6” a “Kdo má? .... ” pokračuje. Střídají se do té doby, dokud nedojdete k cíli. Jestliže se kruh neuzavřel, někde se stala chyba. Začněte znovu. V dalším kole si děti mohou vyměnit karty a můžete hrát dál. Zpestřením je hra na čas a pokořování rekordu v dalších hodinách. Pokud máte ve třídě více než 17 dětí, můžete hrát ve dvou skupinách (jedna bude mít násobilku 3, druhá 4). Pak si to vymění. Někdo může mít dvě karty.

Další produkty od autora Kateřina Ivaškovičová

814484
Matematika
1., 2., 3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Postřehovky
Tuto aktivitu ráda zařazuji na začátku hodiny jako rozcvičku. Pracujete buď se zalaminovanými zvířátky, magnetickou
40.00 Kč
865324
Český jazyk
2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Demonstrační obrázky - kartičky
Někdy je těžké určit, zda se jedná o sloveso či podstatné jméno. Tyto kartičky s dvojicemi sloves a podstatných jmen
60.00 Kč
868863
Přírodověda
2., 3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Já mám, kdo má
Díky hře “Já mám, kdo má?” a přehledu procvičíte se žáky názvy a poznávání 22 jarních rostlin. Určeno pro žáky 2
30.00 Kč
829928
Český jazyk - čtení
1., 2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Běhací diktát
V 1. a 2. ročníku ZŠ vám tento soubor aktivit pomůže s vyvozením čtení a psaní skupin s “ě” . Demonstrační obrázky jsou
90.00 Kč
NÁSOBILKA 3 A 4 - JÁ MÁM, KDO MÁ A DOMINO NÁSOBILKA 3 A 4 - JÁ MÁM, KDO MÁ A DOMINO
 S pomocí DOMINA a hry JÁ MÁ, KDO MÁ? procvičíte ve 2. ročníku násobilku 3 a 4 zábavnou formou.Celkem 4 hry (2x domino a 2x Já má, kdo má?). Každá násobilka je zvlášť.Více o materiáluMateriál obsahuje:17 kartiček s dominem na násobilku 3 - modré kartičky17 kartiček s dominem na násobilku 4 - šedé kartičky17 karet ke hře JÁ MÁM, KDO MÁ? na násobilku 3 - zelené kartičky17 karet ke hře JÁ MÁM, KDO MÁ? na násobilku 4 - žluté kartičkyPráce s materiálem:Domino: pracovat mohou jednotlivci, ale i dvojice či větší skupiny , začínají kartičkou START a přikládají k příkladu správný výsledek, dokud nepoužijí všechny kartičky a dojdou k CÍLI. Pokud jim nějaká karta zbyde, udělali chybu (práce s chybou).Já mám, kdo má?: rozdejte dětem všechny karty. Začíná ten, kdo má START a říká: “Já mám START, kdo má 3 krát 2 ?” Ten, kdo má 6, řekne “Já mám 6” a “Kdo má? .... ” pokračuje. Střídají se do té doby, dokud nedojdete k cíli. Jestliže se kruh neuzavřel, někde se stala chyba. Začněte znovu. V dalším kole si děti mohou vyměnit karty a můžete hrát dál. Zpestřením je hra na čas a pokořování rekordu v dalších hodinách. Pokud máte ve třídě více než 17 dětí, můžete hrát ve dvou skupinách (jedna bude mít násobilku 3, druhá 4). Pak si to vymění. Někdo může mít dvě karty.
UUCZ-865327
Matematika>Domino>Já mám, kdo má>2.>3.>ZŠ – 1. STUPEŇ
30.00