Sada kartiček - aritmetika do 1000

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
25
Velikost: 866.8 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající Lučitelka
Nahráno:
Naposledy upraveno:
5. 2. 2025
Sdílet:

Kartotéka příkladů do 1000 - různé obtížnosti.

Cílem výukového materiálu je procvičit si základní aritmetické operace (sčítání, odčítání, násobení a dělení v oboru do 1000) v rozsahu učiva 3. – 4. třídy.

Sadu kartiček lze využívat velmi variabilně. My používáme v hodinách matematiky jako součástí her. Sadu kartiček můžete využít i jako běhací diktát či pro přepis. Využíváme i jako hru s pohybem pro aktivizaci dětí. Karty s příklady mají děti na chodbě a ve třídě si zapisují do sešitu či na mazací tabulku. Možno hru využít i venku (na louce, hřišti či v lese). Pokud chceme s dětmi hrát na tabuli, doporučuji pro lepší i rychlejší manipulaci, kartičky podlepit samolepící magnetickou páskou. V materiálu najdete 25 stránek. Součástí materiálu jsou i přehledné tabulky s výsledky, rozděleny dle barvy a čísla na kartičce. 

 

 Materiál obsahuje:

celkem 216 barevných karet s příklady

48 žlutých kartiček – sčítání a odčítání celých stovek (200 + 600, 1000 – 500 apod.),

60 zelených kartiček – sčítání a odčítání stovek, desítek i jednotek (856 – 354, 450 + 50 apod. ),

48 modrých kartiček – sčítání a odčítání do 1000 s přechodem desítek (661 – 8, 624 + 48 apod.) a

60 červených kartiček s kombinatorikou násobení, dělení a sčítání a odčítání do 1000 (počítání se závorkami – (3.8) + 600, (47:7) + 432 apod.

úvodní metodiku  a příklady použití materiálu

kontrolní výsledky – přehledně dle barev

 

Možné využít i pro individuální práci. Slabší žáci mohou pracovat ve dvojicích. Materiál je nutný rozstříhat a doporučuji materiál ideálně zalaminovat. Materiál je pouze v barevné variantě.

Nejvíce využíváme ve třetí třídě či možné využít pro opakování učiva ve 4. třídě. 

Další produkty od autora Lučitelka

909350
Český jazyk - čtení
3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Cílem materiálu je procvičit si znalosti z prvouky na téma LÉTO a letní prázdniny. Rozvoj kritického myšlení i tvořivého
49.00 Kč
909110
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Malý dárek na konci školního roku. Záložky do knížky jsou v materiálu koncipovány jako malý dárek pro děti na konec
33.00 Kč
207508
Logopedie
MŠ - předškoláci, 1., Speciální pedagogika
Pracovní listy
Cílem materiálu je procvičit si sluchové vnímání a správnou výslovnost hlásek Č Š Ž a rozvoj slovní zásoby formou
25.00 Kč
233605
Český jazyk - čtení
3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
AZ-kvíz
Hravé a zábavné procvičování pravopisu vyjmenovaných slov po L. Sada obsahuje 4 materiály, které procvičují VS po L
125.00 Kč
Sada kartiček - aritmetika do 1000 Sada kartiček - aritmetika do 1000
Kartotéka příkladů do 1000 - různé obtížnosti.Cílem výukového materiálu je procvičit si základní aritmetické operace (sčítání, odčítání, násobení a dělení v oboru do 1000) v rozsahu učiva 3. – 4. třídy.Sadu kartiček lze využívat velmi variabilně. My používáme v hodinách matematiky jako součástí her. Sadu kartiček můžete využít i jako běhací diktát či pro přepis. Využíváme i jako hru s pohybem pro aktivizaci dětí. Karty s příklady mají děti na chodbě a ve třídě si zapisují do sešitu či na mazací tabulku. Možno hru využít i venku (na louce, hřišti či v lese). Pokud chceme s dětmi hrát na tabuli, doporučuji pro lepší i rychlejší manipulaci, kartičky podlepit samolepící magnetickou páskou. V materiálu najdete 25 stránek. Součástí materiálu jsou i přehledné tabulky s výsledky, rozděleny dle barvy a čísla na kartičce.   Materiál obsahuje:•celkem 216 barevných karet s příklady48 žlutých kartiček – sčítání a odčítání celých stovek (200 + 600, 1000 – 500 apod.),60 zelených kartiček – sčítání a odčítání stovek, desítek i jednotek (856 – 354, 450 + 50 apod. ),48 modrých kartiček – sčítání a odčítání do 1000 s přechodem desítek (661 – 8, 624 + 48 apod.) a60 červených kartiček s kombinatorikou násobení, dělení a sčítání a odčítání do 1000 (počítání se závorkami – (3.8) + 600, (47:7) + 432 apod.úvodní metodiku  a příklady použití materiálukontrolní výsledky – přehledně dle barev Možné využít i pro individuální práci. Slabší žáci mohou pracovat ve dvojicích. Materiál je nutný rozstříhat a doporučuji materiál ideálně zalaminovat. Materiál je pouze v barevné variantě.Nejvíce využíváme ve třetí třídě či možné využít pro opakování učiva ve 4. třídě. 
UUCZ-780809
Matematika>Didaktické hry>3.>4.>ZŠ – 1. STUPEŇ
39.00