ZÁBAVNÁ MATEMATIKA - TLESK, PLESK, 5 - 3 (počítáme do 5)

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
19
Velikost: 7.86 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
16. 10. 2022
Cena:
25 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál slouží k hravému procvičení sčítání a odčítání do 5.

Aktivitu můžete hrát s žáky v lavici ve dvojici nebo žáky posadit na koberec do dvojic a zahrát variantu tlesk, plesk, příklad.

POPIS AKTIVITY:

ZÁKLADNÍ VARIANTA:

Učitel losuje příklady a žáci ukazují prstem na kartě výsledky. Například učitel řekne příklad 5 - 3, dítě ukáže prstem na obrázek vyjadřující 2 osoby, 2 zvířata (záleží na kartě).  Aktivitu můžete hrát i jako soutěž ve dvojicích, které dítě dříve správně ukáže výsledek, to získá bod. Žák, který ukáže špatně má mínus bod.

VARIANTA HRY: PLESK, TLESK, PŘÍKLAD:

Každý žák se posedí do tureckého sedu a naproti němu sedí druhý žák (protihráč). Vytvoří se tak dva zástupy sedících žáků, přičemž každý žák má svého spoluhráče naproti sobě. Učitel říká pokyny, žáci je opakují a provedou je a čekají na příklad. Učitel řekne: např. tlesk, děti tlesknou, plesk, děti plesknou o stehna a učitel řekne příklad 5 - 3 a děti ukážou na skupinu na obr. vyjadřující výsledek 2 (dvě děti, dvě holčičky atd..) . Každá skupina má jinou hrací kartu, takže každá skupina ukáže na jiný obrázek, ale počet musí ukázat všichni stejný. Žák, který byl rychlejší může získat bod (pokud chceme hrát aktivitu jako soutěž). Učitel může různě kombinovat, může třeba říkat: plesk, plesk, tlesk, tlesk, plesk a pak až řekne příklad. Záleží na Vás.

Další produkty od autora ZÁBAVNÁ VÝUKA

168890
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Třídní pravidla slouží jako výzdoba třídy 1.stupně ZŠ. Soubor nabízí celkem 12 pravidel. Téma pravidel je džungle.
35.00 Kč
201286
Matematika
1.
Didaktické hry
Materiál slouží ke zpestření hodin matematiky v 1. třídě . SOUBOR OBSAHUJE: MATEMATICKÁ STEZKA (počítáme do 6)
30.00 Kč
230351
Český jazyk
1.
Didaktické hry
Soubor je určen žákům 1. tříd ZŠ . Materiál můžete použít k běhacímu diktátu , kdy kartičky rozmístíte po třídě a žáci
30.00 Kč
168892
Matematika
2., 3.
Výzdoba třídy
Materiál slouží jako násobky 2 - 10 na zeď, tabuli nebo nástěnku. Je určen žákům 2. - 3. ročníku ZŠ , motivem je džungle
35.00 Kč
ZÁBAVNÁ MATEMATIKA - TLESK, PLESK, 5 - 3 (počítáme do 5) ZÁBAVNÁ MATEMATIKA - TLESK, PLESK, 5 - 3 (počítáme do 5)
Materiál slouží k hravému procvičení sčítání a odčítání do 5. Aktivitu můžete hrát s žáky v lavici ve dvojici nebo žáky posadit na koberec do dvojic a zahrát variantu tlesk, plesk, příklad. POPIS AKTIVITY: ZÁKLADNÍ VARIANTA: Učitel losuje příklady a žáci ukazují prstem na kartě výsledky. Například učitel řekne příklad 5 - 3, dítě ukáže prstem na obrázek vyjadřující 2 osoby, 2 zvířata (záleží na kartě).  Aktivitu můžete hrát i jako soutěž ve dvojicích, které dítě dříve správně ukáže výsledek, to získá bod. Žák, který ukáže špatně má mínus bod. VARIANTA HRY: PLESK, TLESK, PŘÍKLAD: Každý žák se posedí do tureckého sedu a naproti němu sedí druhý žák (protihráč). Vytvoří se tak dva zástupy sedících žáků, přičemž každý žák má svého spoluhráče naproti sobě. Učitel říká pokyny, žáci je opakují a provedou je a čekají na příklad. Učitel řekne: např. tlesk, děti tlesknou, plesk, děti plesknou o stehna a učitel řekne příklad 5 - 3 a děti ukážou na skupinu na obr. vyjadřující výsledek 2 (dvě děti, dvě holčičky atd..) . Každá skupina má jinou hrací kartu, takže každá skupina ukáže na jiný obrázek, ale počet musí ukázat všichni stejný. Žák, který byl rychlejší může získat bod (pokud chceme hrát aktivitu jako soutěž). Učitel může různě kombinovat, může třeba říkat: plesk, plesk, tlesk, tlesk, plesk a pak až řekne příklad. Záleží na Vás.
UUCZ-196702
Matematika>Didaktické hry>1.
25.00