Wer bin ich? (Spiel mit Hobbys)

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
19
Velikost: 1.97 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
9. 8. 2022
Cena:
50 Kč vč. DPH
Sdílet:

Aktivita je vhodná do výuky německého jazyka. Žáci tvoří jednoduché dialogy, procvičují rozhovory. Materiál se koncentruje na slovní zásobu koníčků.

Materiál obsahuje:

- 16 textů s popisy osob

- 16 obrázků vztahujícím se k textům

- tabulky k doplnění

- kontrolní tabulku

Žáci pracují ve dvojicích nebo v menších skupinách. Jejich úkolem je najít na obrázcích osoby popsané v textech. Texty jsou označeny písmeny, obrázky čísly, žáci zaznamenávají písmena do tabulky.

Dvě verze hry:

1) Žáci se libovolně pohybují po třídě, mluví spolu pouze německy a snaží se najít osoby, popsané v textech na obrázcích (přiřazují v tabulce k číslům písmena).

2) Každý z dvojice má svoje pole, kde se může pohybovat (jeden žák je u textů a druhý u obrázků), informace si předávají uprostřed třídy. Jeden ze dvojice si tedy vždy přečte nějaký text, uprostřed třídy předá informaci, kterou se dozvěděl, druhému z dvojice a ten pak hledá správný obrázek a zapisuje do tabulky. Jedná se o těžší verzi hry.

Další produkty od autora Monika Houserová (Úča Monča)

12944
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Oblíbená hra domino. Žáci hravou formou procvičují čísla 0-100. Aktivita je vhodná do výuky anglického jazyka k
25.00 Kč
12798
Cizí jazyky
7., 8., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Pomůcka je určena k procvičování modálního slovesa können. Žáci trénují otázky a odpovědi. Pomůcka je vhodná také na
30.00 Kč
12593
Český jazyk
4., 5.
Didaktické hry
Pomůcka je určena do výuky českého jazyka. Soubor obsahuje celkem 40 karet. Žáci pracují samostatně, ve dvojicích nebo v
25.00 Kč
12945
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Oblíbená hra domino. Žáci se hravou formou učí slovní zásobu na téma škola. Aktivita je vhodná do výuky anglického
30.00 Kč
Wer bin ich? (Spiel mit Hobbys) Wer bin ich? (Spiel mit Hobbys)
Aktivita je vhodná do výuky německého jazyka. Žáci tvoří jednoduché dialogy, procvičují rozhovory. Materiál se koncentruje na slovní zásobu koníčků. Materiál obsahuje: - 16 textů s popisy osob - 16 obrázků vztahujícím se k textům - tabulky k doplnění - kontrolní tabulku Žáci pracují ve dvojicích nebo v menších skupinách. Jejich úkolem je najít na obrázcích osoby popsané v textech. Texty jsou označeny písmeny, obrázky čísly, žáci zaznamenávají písmena do tabulky. Dvě verze hry: 1) Žáci se libovolně pohybují po třídě, mluví spolu pouze německy a snaží se najít osoby, popsané v textech na obrázcích (přiřazují v tabulce k číslům písmena). 2) Každý z dvojice má svoje pole, kde se může pohybovat (jeden žák je u textů a druhý u obrázků), informace si předávají uprostřed třídy. Jeden ze dvojice si tedy vždy přečte nějaký text, uprostřed třídy předá informaci, kterou se dozvěděl, druhému z dvojice a ten pak hledá správný obrázek a zapisuje do tabulky. Jedná se o těžší verzi hry.
UUCZ-46111
Německý jazyk>Didaktické hry>7.>8.>9.>ZŠ – 2. STUPEŇ
50.00