3 AKTIVITY - TŘÍDNICKÁ HODINA, ZAČÁTEK HODINY

Kategorie:
Počet stran:
13
Velikost: 25.23 MB
Prodávající:
Nahráno: 26. 9. 2022
Upraveno: 26. 9. 2022
Cena:
35 Kč vč. DPH

Soubor obsahuje 3 aktivity, které jsou určeny do třídnických hodin nebo jako aktivizační aktivita na začátku vyučování.
Aktivity jsou určeny žákům 1. stupně ZŠ.

Materiál obsahuje 3 aktivity:

  • HLEDÁM SVÁ ZVÍŘÁTKA
  • UDĚLEJ NĚCO, JESTLI ...
  • HÁDEJ, JAKÁ POHÁDKOVÁ BYTOST JSEM

HLEDÁM SVÁ ZVÍŘÁTKA:

Jednoho žáka vylosujeme, stane se „hledačem“ svých zvířátek. Kartičky rozdáme dětem, buď se nám podaří mít zvířátko pro každé dítě, nebo můžeme dát obrázky jen některým a v dalším kole děti vystřídat. Případně se mohou některá zvířátka  mezi spolužáky opakovat.

Děti se stávají zvířátkem na svém obrázku. Hledač (má zavázané oči) se ptá: „Kde je můj pejsek? Pejsku, ozvi se!“ A pejsek zaštěká. Hledač se snaží uhodnout jméno spolužáka, který předvádí pejska. Dál hra pokračuje stejným způsobem.

Hru můžete použít i jako SEZNAMOVACÍ. Hráč, který je hledačem má v takovém případě nezavázané oči a snaží si "jen" vybavit jméno spolužáka.

Až při opakování aktivity, hrajeme i s variantou "na slepo".

 

HÁDEJ, JAKÁ POHÁDKOVÁ BYTOST JSEM

Žáci hrají ve skupině nebo ve dvojici. První žák si vylosuje kartičku, přitom jeho kartu nesmí vidět nikdo jiný ze skupiny. Žák musí buď popsat slovy, vyjádřit pantomimou nebo herecky, kterou pohádkovou postavou je. Ostatní žáci se snaží uhádnout pohádkovou postavu (roli) žáka. Žáci se postupně střídají a mohou si zapisovat body za uhádnutou pohádkovou postavu.

Další produkty od autora ZÁBAVNÁ VÝUKA

184833
Matematika
MŠ - předškoláci, 1.
Bingo
Materiál je určen žákům 1. tříd ZŠ a slouží k upevnění představ o číslech 1 - 10. Soubor obsahuje 2 verze (příšerky a
25.00 Kč
160982
Matematika
1.
Didaktické hry
Matematické hrátky do 10 (karty, pexeso, pátračka) s motivem zvířátek je určen k hravému procvičení sčítání a odčítání
35.00 Kč
168890
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Třídní pravidla slouží jako výzdoba třídy 1.stupně ZŠ. Soubor nabízí celkem 12 pravidel. Téma pravidel je džungle.
35.00 Kč
201286
Matematika
1.
Didaktické hry
Materiál slouží ke zpestření hodin matematiky v 1. třídě. SOUBOR OBSAHUJE: MATEMATICKÁ STEZKA (počítáme do 6)
30.00 Kč
3 AKTIVITY - TŘÍDNICKÁ HODINA, ZAČÁTEK HODINY 3 AKTIVITY - TŘÍDNICKÁ HODINA, ZAČÁTEK HODINY
Soubor obsahuje 3 aktivity, které jsou určeny do třídnických hodin nebo jako aktivizační aktivita na začátku vyučování. Aktivity jsou určeny žákům 1. stupně ZŠ. Materiál obsahuje 3 aktivity: HLEDÁM SVÁ ZVÍŘÁTKA UDĚLEJ NĚCO, JESTLI ... HÁDEJ, JAKÁ POHÁDKOVÁ BYTOST JSEM HLEDÁM SVÁ ZVÍŘÁTKA: Jednoho žáka vylosujeme, stane se „hledačem“ svých zvířátek. Kartičky rozdáme dětem, buď se nám podaří mít zvířátko pro každé dítě, nebo můžeme dát obrázky jen některým a v dalším kole děti vystřídat. Případně se mohou některá zvířátka  mezi spolužáky opakovat. Děti se stávají zvířátkem na svém obrázku. Hledač (má zavázané oči) se ptá: „Kde je můj pejsek? Pejsku, ozvi se!“ A pejsek zaštěká. Hledač se snaží uhodnout jméno spolužáka, který předvádí pejska. Dál hra pokračuje stejným způsobem. Hru můžete použít i jako SEZNAMOVACÍ. Hráč, který je hledačem má v takovém případě nezavázané oči a snaží si "jen" vybavit jméno spolužáka. Až při opakování aktivity, hrajeme i s variantou "na slepo".   HÁDEJ, JAKÁ POHÁDKOVÁ BYTOST JSEM Žáci hrají ve skupině nebo ve dvojici. První žák si vylosuje kartičku, přitom jeho kartu nesmí vidět nikdo jiný ze skupiny. Žák musí buď popsat slovy, vyjádřit pantomimou nebo herecky, kterou pohádkovou postavou je. Ostatní žáci se snaží uhádnout pohádkovou postavu (roli) žáka. Žáci se postupně střídají a mohou si zapisovat body za uhádnutou pohádkovou postavu.
UUCZ-186395
Nezařazené k předmětu>Ostatní>ZŠ – 1. STUPEŇ
35.00