TV - karty a aktivity

Kategorie:
Počet stran:
23
Velikost: 34.22 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
29. 9. 2022
Sdílet:

Materiál obsahuje karty a aktivity, které jsou určeny do hodin tělesné výchovy 1. stupně ZŠ.

Soubor obsahuje:

  • karty A4 k vyznačení úkolů na trase (obrázky lidé a zvířata)
  • kartičky k aktivitám

 

AKTIVITY:

CO JSEM ZA ZVÍŘE? - kartičky

varianta A:

Žáky rozdělíme na zoology a zvířata. Žáci, kteří budou v roli zvířat si vylosují kartu. Zoologové se nesmí dívat, jakou kartu si spolužáci vybrali. Každý zoolog se specializuje na určité zvíře např. hadi. Tento zoolog bude hledat pouze hady. Když hady najde, udělá pohyb stejně jako had, zoolog ukáže, kam má had směřovat (stanoviště pro hady).

Každý zoolog má své stanoviště, kam potřebuje dostat všechna svá zvířata. Zoolog, který bude mít jako první plné své stanoviště zvítězí.

Pozor na rozmístění stanovišť: například hadi a želvy se pohybují pomalu, proto by jejich stanoviště nemělo být příliš daleko od startu.

varianta B:

Vytiskneme počet karet podle počtu žáků. Každý žák dostane svou kartu a podle ní se pohybuje. Když se žák střetne s jiným žákem, karty si vymění a mění se tak i jejich role (žák tak změní pohyb).

 

HRA NA ZVÍŘATA - karty A4

1 VARIANTA:

Karty vytiskneme na A4. Zavěsíme karty postupně na stěnu, následně nám vzniknou (zvířecí) zóny pohybu. Můžeme vytvořit skupiny, aby všichni žáci nezačínali od stejné zóny. Tedy např. 5 žáků začne hned na začátku 1. zóně (chodíš jako tučňák), dalších 5 na následující zóně (skáčeš jako žába) atd. Hra končí, jakmile žáci projdou všechny zvířecí zóny.

2 VARIANTA:

Učitel vylosuje jednu kartu, zvedne ji nahoru a žáci se pohybují podle zvednuté karty. 

Další produkty od autora ZÁBAVNÁ VÝUKA

204726
Český jazyk
1.
Didaktické hry
Materiál slouží k procvičení písmene M a je určen žákům 1. tříd ZŠ. Soubor obsahuje 3 aktivity pro procvičení písmene M
25.00 Kč
203721
Matematika
1.
Pracovní listy
Proč neosladit žáčkům matematiku? Materiál slouží k zábavnému (mlsnému) procvičení sčítání a odčítání až do 10. SOUBOR
35.00 Kč
161891
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Třídní pravidla s příšerkami jsou určeny k výzdobě třídy 1. stupně ZŠ a nabízí celkem 13 pravidel.
35.00 Kč
244918
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Karty vyjadřující emoce a slouží ke zpětné vazbě učiteli. Žáci si stoupnou ke kartě, která nejlépe vystihuje, jak se
25.00 Kč
TV - karty a aktivity TV - karty a aktivity
Materiál obsahuje karty a aktivity, které jsou určeny do hodin tělesné výchovy 1. stupně ZŠ. Soubor obsahuje: karty A4 k vyznačení úkolů na trase (obrázky lidé a zvířata) kartičky k aktivitám   AKTIVITY: CO JSEM ZA ZVÍŘE? - kartičky varianta A: Žáky rozdělíme na zoology a zvířata. Žáci, kteří budou v roli zvířat si vylosují kartu. Zoologové se nesmí dívat, jakou kartu si spolužáci vybrali. Každý zoolog se specializuje na určité zvíře např. hadi. Tento zoolog bude hledat pouze hady. Když hady najde, udělá pohyb stejně jako had, zoolog ukáže, kam má had směřovat (stanoviště pro hady). Každý zoolog má své stanoviště, kam potřebuje dostat všechna svá zvířata. Zoolog, který bude mít jako první plné své stanoviště zvítězí. Pozor na rozmístění stanovišť: například hadi a želvy se pohybují pomalu, proto by jejich stanoviště nemělo být příliš daleko od startu. varianta B: Vytiskneme počet karet podle počtu žáků. Každý žák dostane svou kartu a podle ní se pohybuje. Když se žák střetne s jiným žákem, karty si vymění a mění se tak i jejich role (žák tak změní pohyb).   HRA NA ZVÍŘATA - karty A4 1 VARIANTA: Karty vytiskneme na A4. Zavěsíme karty postupně na stěnu, následně nám vzniknou (zvířecí) zóny pohybu. Můžeme vytvořit skupiny, aby všichni žáci nezačínali od stejné zóny. Tedy např. 5 žáků začne hned na začátku 1. zóně (chodíš jako tučňák), dalších 5 na následující zóně (skáčeš jako žába) atd. Hra končí, jakmile žáci projdou všechny zvířecí zóny. 2 VARIANTA: Učitel vylosuje jednu kartu, zvedne ji nahoru a žáci se pohybují podle zvednuté karty. 
UUCZ-187818
Tělesná výchova>Didaktické hry>ZŠ – 1. STUPEŇ
35.00