Halloween ve světě - běhací diktát

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
4
Velikost: 626.88 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
30. 12. 2023
Sdílet:

Běhací diktát Halloween ve světě vám představí 8 různých států a jejich zvyky, které jsou s tímto svátkem spojeny. Těšit se můžete na USA, Kanadu, Irsko, Francii, Čínu, Mexiko, Srí Lanku i Českou republiku. 8 kartiček rozmístíme po třídě. Žáci se rozdělí do dvojic a rozdělí si funkce. Jeden bude běhač a druhý zapisovač. Běhač musí oběhnout všech 8 stanovišť. U každého lístečku si musí přečíst text, zapamatovat si, co se dozvěděl a doběhnout k zapisovači, pošeptat mu, co si přečetl a zapisovač zapisuje získané poznatky do listu pro zapisovače, který obdrží. Běhač se může k lístečku opakovaně vracet. Funkce si mohou během hry měnit. Žák musí textu porozumět a až poté získané poznatky zapsat do tabulky.

Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ, který slouží k podpoře výstupů z RVP. Konkrétně se žáci snaží porozumět textu a tím plní výstup ČJL 5-1-01 Čte s porozuměním přiměřeně náročné texty a dále ČJL 5-1-04 Reprodukuje obsah přiměřeně složitého sdělení a zapamatuje si z něj podstatná fakta.

Další produkty od autora Dvě učitelky

228590
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Jelikož mají naše detektivní hry celkem úspěch, rozhodly jsme se udělat pro vás výhodný balíček, abyste nemuseli kupovat
69.00 Kč
265413
Český jazyk - čtení
ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Chcete mít všechny naše běhací diktáty v jedné sadě a ještě k tomu za výhodnou cenu? Pak je tento produkt vyloženě pro
99.00 Kč
184035
Nezařazené k předmětu
1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
8 důležitých jmen, 8 postav, 8 zajímavostí. Jakou rodinu měl svatý Václav? Kdy byl zavražděn? Čím byla uškrcena Ludmila
25.00 Kč
89272
Nezařazené k předmětu
MŠ - předškoláci, 1.
Pracovní listy
Pracovní list - úkoly: Grafomotorika - žáci obtahují čárkované vlnovky. Vybarvení obrázků. Žáci zakroužkují, co se hodí
25.00 Kč
Halloween ve světě - běhací diktát Halloween ve světě - běhací diktát
Běhací diktát Halloween ve světě vám představí 8 různých států a jejich zvyky, které jsou s tímto svátkem spojeny. Těšit se můžete na USA, Kanadu, Irsko, Francii, Čínu, Mexiko, Srí Lanku i Českou republiku. 8 kartiček rozmístíme po třídě. Žáci se rozdělí do dvojic a rozdělí si funkce. Jeden bude běhač a druhý zapisovač. Běhač musí oběhnout všech 8 stanovišť. U každého lístečku si musí přečíst text, zapamatovat si, co se dozvěděl a doběhnout k zapisovači, pošeptat mu, co si přečetl a zapisovač zapisuje získané poznatky do listu pro zapisovače, který obdrží. Běhač se může k lístečku opakovaně vracet. Funkce si mohou během hry měnit. Žák musí textu porozumět a až poté získané poznatky zapsat do tabulky. Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ, který slouží k podpoře výstupů z RVP. Konkrétně se žáci snaží porozumět textu a tím plní výstup ČJL 5-1-01 Čte s porozuměním přiměřeně náročné texty a dále ČJL 5-1-04 Reprodukuje obsah přiměřeně složitého sdělení a zapamatuje si z něj podstatná fakta.
UUCZ-386656
Nezařazené k předmětu>Didaktické hry>2.>3.>4.>5.>6.>7.>ZŠ – 1. STUPEŇ>Halloween, Dušičky
35.00